Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Boxer-t lehet csonkítani?

A Boxer-t lehet csonkítani?

Figyelt kérdés
A törvény szerint a boxereknek lehet vágni a farkukat és a fülüket?
2012. febr. 6. 21:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
12%
igen és szebb is lesz tőle.
2012. febr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
31%
Szerencsétlen már így is úgy néz ki, mint egy totálkáros kocsi a karambol után. Még tovább vagdosni belőle? Brr...
2012. febr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
házörzőnek kéne, belenne tanítva, és szeretnénk, ha inkább erős kutyának nézne ki, minthogy gyerekbarátnak ;))) am köszii :)
2012. febr. 6. 21:35
 4/22 anonim ***** válasza:
84%
Nem értem az összefüggést. Erősnek néz ki, ha szét van vagdosva?
2012. febr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
nem, hanem "félelmetesebbnek" a maga módján. :)
2012. febr. 6. 21:39
 6/22 anonim ***** válasza:
42%
Már régóta nem szabad. Egyedül a vadászkutyák farkát szabad elméletileg,azt is csak azért,hogy ne cspkodja nyomkövetés közben a bokrokat a farkával,mert akkor irtó nagy zajt csap.A fülcsonkolás semmivel nem magyarázható,és még árt is neki,könnyebben belemegy a toklász,régebben,míg megengedett dolog volt,tele volt az állatorvosi rendelő toklászbányászatra váró doggal és boxerrel.
2012. febr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
42%
Mért akarja mindenki csonkítani a kutyáját?! Rettenetes szokás komolyan, nem értem mért nem sorolják az állatkínzás kategóriába. Elvégre értelmetlen csonkítás. Még az érzelmeit is nehezebben tudja kifejezni szerencsétlen, ha nincs farka. Nem véletlen születnek a kutyák farokkal, nem tűnt fel? Ez ugyanaz, mintha egy macskának levágnád a bajszát. Borzalom.
2012. febr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Elvileg a kupírozást betiltották, a farokvágás engedélyezett, de nemrég beszélgettem egy tenyésztővel akit érint ez a dolog és azt mondta, hogy néma csend van a törvénnyel kapcsolatban, így azt tudom mondani, hogy keresd fel a tenyésztőt akitől szeretnétek venni és vele egyeztess, hogy le tudja e vágatni vagy nem. Amúgy szerintem a boxer nem való házőrzésre, persze elrettentő lehet a kinézete, meg jelzőkutyának is jó lehet, de nem az a fajta akit kiteszünk a kertbe, hogy házat őrizzen (erre tenyésztő nem is ad el kiskutyát).

Ha meg a kinézet a lényeg, akkor a fajtamentőknél most van pár szép, fiatalabb vágott fülű boxer, bár kerti tartásra ők sem adják.

2012. febr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

hát ja...nálam is csak véletlen született a fél alom farok nélkül...

Nekem sok farok nélküli kutyám van és a kommunikációval semmi probléma nincsen. Alapból mind a kettő egy kis műtét, utólagos fájdalommal nem jár és semmi baja nem lesz a kutyának tőle.


Elviekben ha a fajta standardja engedi a csonkolást akkor szabad. Több orvos ehhez törzskönyvet is kér, mások ezt nem veszik ennyire komolyan és mindegyiknek levágják ahol a gazda kéri.

De ezt a tenyésztővel is meg kell beszélned mert a farkat 4 napos korig le kell vágni.

2012. febr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

de nem akarjuk teljesen megcsonkítani a farkát!! természetesen lenne farka és füli is, csak kisebb! ja és ha kicsi korában vágják le, akkor nem fáj neki, ezt ismerősöm is tudja mondani, kisfiú volt, amikor műtve volt a fülével, és meglett kérdezve tőle, h fáj-e/fájt-e és aztmondta h nem! szal ha kiskorában van megcsinálva, akkor szerintem nem fáj nekik (+érzéstelenítés is van már), szóval szerintem ez nem állatkínzás :/

De most akkor LEHET vagy SEM????

2012. febr. 6. 22:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!