Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Boxer-t lehet csonkítani?

A Boxer-t lehet csonkítani?

Figyelt kérdés
A törvény szerint a boxereknek lehet vágni a farkukat és a fülüket?
2012. febr. 6. 21:17
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, most sok infót kaptam :) akkor mindenesetre akitől szeretnénk, majd vele egyeztetünk :) Köszönöm még1x :)
2012. febr. 6. 22:02
 12/22 anonim ***** válasza:
Ismét azt tudom mondani,hogy keress fel egy tenyésztőt, ő úgyis elvégezteti mind a kettőt mielőtt kiadja a kölyköt. Ha az ő állatorvosa elvégzi akkor igen, különben nem. Elvileg nem lehet fület csak farkat vágni, gyakorlatilag meg néma csend. Dec 31-ig biztos lehetett, idén jan 1től lépett életbe az új törvény, de hogy ki hogyan értelmezi illetve alkalmazza az más kérdés.
2012. febr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
48%
Azzal, hogy a csonkítás hülyeség, nem teljesen értek egyet. Általában egészségügyi okok miatt csonkítják a kutyákat. Van néhány nagytestű kutya, amelyiknek nagyon vékony a farka, és a vége kisebesedik, varasodik, vérzik. Majd elfertőződik, és le kell belőle vágni egy kis részt. Majd így tovább. (Én így hallottam.) A fülcsonkításról nem sokat tudok, egyedül a staffordoknál tudom, hogy mivel azok hevesebb vérmérsékletűek, könnyebben verekednek (nem azt mondom, hogy mindegyik verekedős, ismerem a fajtát, jómagam is tartok kettőt, arany csillagok!!)és hogy a másik kutya ne tépje le a fülét, ezért levágják. Természetesen vannak olyanok, akik divatból csonkítják a kutyákat. Én semlegesen állok a dologhoz,van amelyik kutyának jól áll, van amelyik sokkal de sokkal szebb természetesen! Mindenesetre, nekünk egyik kutyának sincs levágva se a füle, se a farka.
2012. febr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
LEhet de csak pár napos korukig , utánna már nem!
2012. febr. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

13-as, igen ezt én is így gondolom, én is csak az ÉRTELMETLEN csonkítással nem értek egyet, amit csakúgy divatból csinálnak, hogy félelmetesebb legyen a kutya, meg hasonlók. Tisztában vagyok vele, hogy vannak nagyon vékony, sérülékeny farkú kutyák, pl az agarak, bár ez is az ember hibája, hogy ilyenné "alakította". A boxernek viszont gyönyörű erős farka van.

De vannak olyan kutyafajták, amiknek szerintem még csak nem is áll jól a fülfelvágás, pl pitbull (tudom régen a harcok miatt vágták minél kisebbre), vagy a dogoknak is szerintem extra hülyén áll, a boxerek szintén sokkal szebbek "lógó" füllel. Nekem legalábbis nagyon nem tetszik.

2012. febr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ezt a hülyeséget honnét vettétek,hogy amig kicsi (kutya vagy gyerek,mindegy) addig nem fáj neki?Mert nem tud tenni a nálánál erősebb bántalmazó ellen, és mert ha a pszichéje önvédelemből törli az eseményt, az sem a fájdalmatlanságot jelzi,hanem a megrázkódtatás mértékét.
2012. febr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
elöttem lévő kommentelőnek üzenem, hogy ilyen hozzászólást nem kértem!! Meg amúgy is nekem nem kell itt dumálnod az "én mindent jobban tudok" dumát, mert kb ez az... -.-"""" nem kell rányomni kérdésre csak azért hogy itt bunkózz!! ...-.-"" naa csőőőő!4 ;DD 
2012. febr. 8. 17:06
 18/22 anonim ***** válasza:

Ezt sose értettem, hogy a boxer nem olyan kutya amit kiteszek a kertbe. És a menhelyről sem adják úgy ki.


Nem tudom, nekem valahogy sokkal jobban tetszik az, hogy kint játszik egy másik kutyával, egész nap egy nagy udvaron, mint hogy bent van egy 50 négyzetméteres panelba napi 8-10 órát egyedül. Mellesleg nem is egy kistestű kutya, hogy elszaladgál odabent.


Házőrzőnek nem tudom mennyire jó kutya. Az én boxerem, hát mit is mondjak :D egy gyerek és az is marad, szerintem mind az. Tekintélyt parancsoló a megjelenése, de nem hiszem hogy szétszedné a kerítést ha arra jár valaki.

És ezen nem változtat az, hogy vágva van a füle vagy sem.

Persze tanítani lehet, meg jelezni is fog akár.

Környezetemben 1 boxer van ami ugat ha idegent lát, többi csak oda megy a kapuhoz és nézi.Egyik sincs tanítva örzővédő feladatokra.

Enyémnek csak a farka van vágva (így hoztam el, nem én kértem) füle nincs, nem is lesz. Aranyosabb így a feje az tény, de sok vágott fülűt kifejezetten elcsúfít, vagy nagyon idióta feje lesz tőle.


Szerintem a boxer egy, lemeríthetetlen elemmel működő kölyök kutya, mindegy hány éves:D, amivel az egész család boldoga játszhat.

2012. febr. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Mielőtt valaki belekötne, nem atz akartam mondani hogy nem jó házörző, hanem hogy amiket ismerek az nem a legjobb:D


Persze van köztük olyan is akimellett bemehet egy idegen az udvarra de ki már nem :D

2012. febr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ha lehet megírnád, hogy mit mondott a tenyésztő? Csak érdekel...


Az előző válaszolónak:

Egyrészt azért, mert hihetetlenül családcentrikusak és ott érzi igazán jól magát ahol a gazdája van. Persze nem egész nap bent a szobában, de mondjuk ilyen időben nappal is, nyáron meg mondjuk nappal kint, este bent. Nem bezárva kell tartani a 4fal közt, de ha van bejárása a házba az épp elég. Igaz, hogy egyből tölt az "akksija" pihenés után, de mikor nem a kertben rohangál a többi kutyával (ha van több), akkor igényli, hogy a család közelében legyen. Ilyen időbe meg pláne jobb nekik bent, persze kint is meg lehet oldani, de nagy a különbség.

2012. febr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!