Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megőrült a kutyám, mit csinálj...

Pinczés Edit kérdése:

Megőrült a kutyám, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves bichon bolognese kutyám. Házban van tartva.3 évig semmi gond nem volt vele, imádtam. Az utóbbi 1 évben teljesen megőrült. Állandóan morog ha meg akarom közelíteni, elvan a játékával, ha hozzáérek a játékához akkor is morog, sőt már odáig jutottunk, hogy 2 embert meg is harapott. Mit csináljak? Miért lett ilyen agresszív?
2012. márc. 3. 17:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy túlságosan el lett kényeztetve, és a fejetekre nőtt? Mit csináltok, ha rátok morog?

És mi történt, amikor azt a két embert megharapta, miért?

2012. márc. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
El van kényeztetve az igaz. Minden meg vna neki adva. És lehetséges, hogy a fejünkre nőtt. De akkor sem lenne szabad agazdájával ezt csinálnia. Amikor morog olyankor ráordítunk és kap egy pofont, de attól mégjobban agresszív lesz olyankor otthagyjuk és nem foglalkozunk vele.
2012. márc. 3. 18:00
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
De megcsinálja, mert hozzászokott, hogy ő a főnök és azt csinál, amit csak akar. Azért, mert egy kutya kicsi, még kellene nevelni. Vigyétek el egy jó kutyaiskolába és kérjetek segítséget ahhoz, hogy a fejében helyre tudjátok pakolni az alá-fölé rendeltségi viszonyokat.
2012. márc. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Ó dehogy nem. Te nem vagy a gazdája. A gazdája az akit tisztel. Nagyon is megteheti, ha a hierachiában te lentebb vagy mint ő, már pedig lentebb vagy. Ezért olyan kis zizik a kicsi ölebek, mert teljesen fel van borítva az értékrendjük.

Attól még hogy kicsi, nem kell elkényesztetni, mert ő egy állat, akinek szüksége van a határokra és ha nincs egy falkavezér akkor ő veszi át a helyét és akkor mindent megtehet veletek. Márpedig h egy kutya fentebb van a hierarchiában mint az ember, az elég szégyen. Úgyhogy még most szedd össze magad és viselkedj vele úgy mint egy állattal. szabj határokat, legyél következetes, ha büntetni kell ne "ejnye bejnye" , hanem erélyesen mély hangon, hogy "nem szabad".

2012. márc. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy a szüleim már annyira utálják, hogy el akarják ajándékozni, és nem engedik, hogy bármit is kezdjek vele. Meg nem adnak rá pénzt, mert utálják már nagyon :(
2012. márc. 3. 18:08
 6/17 anonim ***** válasza:
Én ezt soha nem fogom megérteni ,kutya bu"zi vagyok imádom öket de ha a saját kutyám rám morogna ?? egyszerüen nem is tudom elképzelni. Szerintem nevelés kérdése az egész ,HOGY KI A FALKA VEZÉR?? Nagyon egyszerü az egész . Legyetek hozzá szigoruak ! Meg sajnos sok büntetést kell kapnia és keményen a szemébe nézve utasitani,talán még egy kicsit le is lehetne játszani harc szinten ,de nem komolyan bántani csak érezze a törödést érted ugye?
2012. márc. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom az ágyon alszik. és mindenért meg van dicsérve...

Mivel ilyen sokáig azt csinált amit akar, nagyon nehéz lesz javitani a helyzeten, el lett kényesztetve, és azt hiszi ő a főnök... ő is csak egy kutya, és nevelni kellett volna, még talán lehet segiteni, kutyasuliba kell járatni, de leginkább saját nektek kell nevelni, egy kutya kiképző ehhez nagyon kevés, a család összes tagjának el kell magyarázni hogy határozzottnak kell lenniük a kutyának és ha felmászik az asztalra vagy ágyra, határozottan le kell zavarni, ha megsértődik nem kell sajnálkozni, tanulja meg hol a helye! Ez a legnagyobb baj, hogy minden meg lett neki engedve, azt csinál amit akar!

2012. márc. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Na így már értem, hogy miért harap. Mit csinálj vele? Kezd el normálisan nevelni, és kezeld úgy, mint egy kutyát.

Bocsi, de a Tiétek a tökéletes példa arra, hogy hogyan lehet egy ölebből egy agresszív méregzsákot csinálni.

2012. márc. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mert anyukád se hiszi, hogy képes lennél megnevelni egy kutyát. Ez is gáz amúgy. Tényleg meg kell mutatni, hogy össze szeded magad. A kutyát nem feltétlen kell kutyaiskolába vinni mert pénz. Pár nap alatt vissza lehet szerezni a tiszteletét. Mint mondtam, "lefele" az ágyról, "nem szabad" amivel rongál vagy fájdalmat okoz. Ha nem hallgat akkor jöhet a fenyítés.
2012. márc. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Jan Fennel: Kutyapszichológia. Elolvasod a könyvet, elkezdesz mindent betartani, amit leírnak benne, és nem lesz gond. És ehhez nem kell egy fillér sem, nem értem, hogy jön ide a pénz...

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. márc. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!