Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok olyan nagytestű...

Tudnátok olyan nagytestű kutyákat mondani amelyek maximum 20-25 ezer forintba kerülnek?

Figyelt kérdés
2012. máj. 15. 17:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
Német juhász,vizsla...Feltéve,ha hobbitenyésztőtől,törzskönyv nélkül vásárolod.Nekem az a meggyőződésem,hogy a kutya törzskönyv nélkül is kutya...
2012. máj. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%
Német juhász. nekem pont van 3 2 hónapos német juhász kiskutyám.
2012. máj. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
52%
Tenyésztőnél olyan 70-80eFt-ért már találsz hobbi célra kutyát. Mi lenne az elképzelésed? Örző-védő vagy egyéb más fajta? Mozgásigényét tekintve mennyit tudnál vele foglalkozni, sétálni vinni, tanítani? Van-e ill. terveztek-e babát? Kinti kutyus lenne vagy benti? Esetleg kinti-benti?
2012. máj. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
77%
Én a nagytestű kutyámat 150 ezerért vettem, és szerintem ez magyar viszonylatban reális ár volt érte a külföldi 1200 euróval szemben. Már csak azért is, mert mire felnő, ennek majdnem duplájában van.
2012. máj. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
73%

11-es! A törzskönyv nélküli kutya is kutya, ezt senki nem kérdőjelezi meg, csak éppen 90% eséllyel BeTeG-kutya.


A törzskönyv azért fontos, mert garancia arra, hogy a kutyának nem lesznek örökletes betegségei. Ha mégis bármilyen gond adódik (ennek kicsi az esélye), akkor a tenyésztő visszavásárolja a kutyát, a szaporító nem, sőt, a szaporítókat általában elnyeli a föld, miután rád sózta a (ki tudja milyen beteg, fajtajellegű keveréknek minősülő) kutyát.


Kérdező, ha tenyésztőtől veszel kutyát (nem kutyagyárostól "olcsókutyát"), akkor olyan 80-120 ezer forint lesz az összeg, ez függ attól, hogy milyen fajtára gondolsz, tenyész-, vagy hobbi kutyát veszel e.

2012. máj. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Hobbi célra szeretnék, időm lenne rá bőven, minden nap legalább egyszer-kétszer el tudnám vinni sétálni, játszani, főleg kölyök korában amikor több törődést igényel. Persze ez később sem változna. Gyerek meg még nem..még nem vagyok abban a korban. A német dog és a dobermann nagyon tetszik, csak hát ugye árban azért nem 20-25ezer forint. Német dogot láttam 30-40-50 ezerért is.
2012. máj. 15. 17:58
 17/24 anonim ***** válasza:
83%
Nem, ez az ár nem reális, írj elé egy egyest, mert ennyiért kistestűt sem kapsz, csak szaporítótól. De arra a gatyád is rámegy majd, mert kicsi az esélye, hogy nem lesznek e.ü. problémái. Szánj rá többet, hogy orvoshoz csak oltásokra és ellenőrzésekre kelljen járnod.
2012. máj. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
52%

Német dog is jó választás! Én a bullmasztiffot is ajánlom, meg mellette tényleg sok fajta van.

De ez az ár tényleg nagyon kevés értük. Csak abba gondolj bele, hogy a nagytestű kutyákra jellemző betegség a diszplázia, aminek az gyógyszeres kezelése, vagy súlyosabb esetben műtét több tízezer-százezres nagyságrendű. Találhatsz 40-50eFt-ért is szaporítótól kutyát, de ott nem rendelkeznek a szülők diszpláziára szűrt eredményekkel, ha pedig kifogsz egy diszpláziás kutyát (amit 6-8 hetes korban még egy orvos sem tud megállapítani), akkor a fent említett vagyonokba kerülhet később a kezelés és nagyon sok a dp-s kutya!

Szánj rá egy kicsivel többet, megéri az árát!

2012. máj. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

http://www.youtube.com/watch?v=T8aLqSRzSP4


Aranyos, kedves, barátságos, szeretni való 4 lábú.

2012. máj. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Igen igen, a német dogért ez az ár tényleg nagyon kevés. Egyébként gyakran előfordul az ilyen kutyáknál ilyen betegség? Mert én eddig hála istennek még nem tapasztaltam.
2012. máj. 15. 18:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!