Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok olyan nagytestű...

Tudnátok olyan nagytestű kutyákat mondani amelyek maximum 20-25 ezer forintba kerülnek?

Figyelt kérdés
2012. máj. 15. 17:17
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
85%

német dog 160 ezernél kezdődik, de inkább 200.

abból aztán igazán nem érdemes szaporítottat venni, egy szívbeteg dog kezelése (ami genetikus, tehát a szűretlenek között sok van) havonta 20-40 ezer forint

2012. máj. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
0%
Német juhászkutya. Az nem túl drága.
2012. máj. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%

A Dán (nem német) Dog elég rövid életű (6-7 év), nagyon gyakori nála a gyomorcsavarodás és a szívprobléma. Nincs nagy mozgásigénye, de helyigénye nagy, egyébként ha jól tudom, elég lusta kutya, egész nap heverészik és jó házőrző, viszont nem a legokosabb fajta, jóval megelőzi a Dobermann, aki a 10 legokosabb kutyafajta között az ötödik helyet foglalja el, így nagyon jól tanítható, és hosszabb életű is, mint a Dán Dog. Én a kettő közül inkább a Dobermannt javasolnám, amúgy neki meg nagyobb a mozgásigénye. Ha nyitott vagy más fajtákra is, akkor én javasolnám az (ordas, munkavonalú) Német juhászkutyát, esetleg a Rottweilert, de a Rotival érdemes lenne tanfolyamra is menni (alap tanfolyam kutyaiskolában, majd jöhet valami sport is).


Ezeket a fajtákat természetesen mind tenyésztőtől érdemes venni, mint ahogy az összes többi fajtát is. Ami 80-120 ezer, mint már mondtam az előbbi válaszomban.

2012. máj. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
0%
Helyesbítek, az FCI tényleg Német Dog néven ismeri el a fajtát, csak én angol forrásokból ismertem eddig a fajtát, ott meg Dán Dog-ként van nyilván tartva. :)))
2012. máj. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!