Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelenthet? Sétáltatás...

Feljelenthet? Sétáltatás közben ránk támadt 1 Német juhász kutya!

Figyelt kérdés
Sétáltattam a Német dogomat és azt vettem észre ,hogy egy nagy Német juhász kan ugat és közeledik felénk! nagyon bepánikoltam,persze a kutyám megőrült.próbáltam elkergetni az idegen kutyát de nem lehetett. csak kicsit hátrált de jött ugyanúgy.gyorsan levettema akutyámról a szájkosarat.és amikor legközelebb közelebb jött elkapta a Dog-om a német juhászt és a földre vitte. 5-6mp ig ott tartotta utána leszedtem róla! Erre ezt végig nézte az ablakból egy bácsi ,és aztmondta feljelent ! hibás voltam?
2012. júl. 12. 15:36
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Akkor sem lesz semmi, azt bizonyítani is kellene, hogy ez történt.
2012. júl. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

nem te voltál a hibás!!


ha nem veszed le a kutyádról a szájkosarat,akkor nem tudta volna magát megvédeni és te kutyádnak lett volna baja, amúgy meg ilyenkor mindig az elengedett kutya gazdája a hibás!!!

2012. júl. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
89%
Hülyeségeket írnak itt.Nem voltál hibás! A németjuhász mit keresett póráz gazda minden nélkül az utcán? A gazdája ki?Jó hogy megvéd a kutyád,ha nincs ott lehet már te lennél a hír a tvben,hogy összemart egy kutya. A bácsinak csak a szája nagy,unatkoznak nincs jobb dolguk mint a kötekedés,de ha feljelent semmi bajod nem lesz,hidd el.Ugyanezt teszem én is ha közelít egy vad kóbor eb,nem én állok neki elkergetni ,hogy megharapjon,azért IS van a kutyám hogy védjen.
2012. júl. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy hibás!

Ha úgy gondolkodsz hogy kutya nélkül vagy és ember támad rád, nálad véletlenül van egy kés az új törvény szerint ha megtámadnak leszúrhatod!

2012. júl. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 VBeata81 ***** válasza:
100%
Nem tudom, miket írnak egyesek, szerintem te jelenthetnéd fel a német juhász gazdáját, elvégre veszélyes helyzetbe kerültél miatta! A bácsinak mi köze hozzá, azt nem tudom, hacsak nem az ő kutyája.
2012. júl. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
96%
Ha a bácsié a kutya, nyert helyzetben vagy mert már fel is jelentheted kutyával való veszélyeztetésért.
2012. júl. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyesen cselekedtél. Én is levettem volna a szájkosarat a kutyámról, bár én eleve nem is teszem rá, de ha rajta lett volna, akkor levszem. Legalább esélye legyen megvédeni magát! Ettől függetlenül közéjük lehet állni, el lehet zavarni a másik kutyát de ez nem mindig sikerül. Nekünk is volt olyan, hogy egy németjuhász megtámadta a kutyámat, pedig az enyém jóval nagyobb, csak az enyém "sajnos" nem harap, legfeljebb leszorítja. Így a németjuhász kilyuggatta az enyém lábát, de a nyakához a nagy szőr miatt nem fért hozzá. Mikor kihúztam az én kutyám alól akkor engem is megkapott. A gazdája is ott volt, de az nem csinált semmit. Őt nem tudtam elzavarni, mert még percek múlva, mikor végre már pórázra tették, akkor is látszott, hogy el van borulva a kutya agya. Teljesen kikapcsolt nála a világ és mint egy eszelős, úgy nézett ki. Ilyet még eddig nem láttam kutyánál. A rendőröknek meg van jobb dolguk is annál, minthogy ilyen marhaságokkal foglalkozzanak. Amíg ember vére nem folyik, addig leszarják a bácsi feljelentését.
2012. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! nagyon megnyugatóak voltak! nem ,nema bácsié volt a kutya! de a kutya mindig szabadon lófrál!
2012. júl. 12. 16:39
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyátalán nem vagy hibás! Nagyon büszke lehetsz a kutyádra,hogy megvédett!:)
2012. júl. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Nem vagy hibás, hiszen pórázon vitted a dogot és póráz nélkül, gazda hiányában futott oda a nj hozzátok.


Minket is számtalanszor támadtak már meg kutyák, legtöbbször elintéztem úgy, hogy a kutyám ne keveredjen bele, neki szigorúan tiltom ezt. De néhány esetben közvetlenül neki ugrottak, illetve olyan is volt, mikor én szóltam neki, hogy segítsen, mert egyedül nem boldogultam. Sérülés egyetlen esetben sem volt, max kis karcolások.


A lakótelepen jártam hasonlóképpen: roti-nj keverék kanomon műanyag szájkosár volt és a hámra kapcsolva kis 25 cm-es póráz, előttem ment pár méterre...szembe pont rendőrök jöttek :O mire lábhoz hívhattam volna, oldalról jött egy kóbor kisebb testű kan kutya provokálni az enyémet. Argos-t továbbküldtem, de csak ment rá a kutya, ezért odaléptem és megfogtam a kutyámat, a másikat meg el akartam zavarni...csak akkor ment el, mikor Argos kitámadt rá a kezeim közül. Ekkor a rendőrök odajöttek...kicsit berezeltem, hogy bünti lesz, de nem. Azt kérdezték, hogy kié a másik kutya??? Tehát a póráz hiánya miatt sem szóltak rám :)

Mellesleg a kutyám kapott egy kisebb büntit, mert nem fogadott szót elsőre és mert kitámadott

2012. júl. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!