Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelenthet? Sétáltatás...

Feljelenthet? Sétáltatás közben ránk támadt 1 Német juhász kutya!

Figyelt kérdés
Sétáltattam a Német dogomat és azt vettem észre ,hogy egy nagy Német juhász kan ugat és közeledik felénk! nagyon bepánikoltam,persze a kutyám megőrült.próbáltam elkergetni az idegen kutyát de nem lehetett. csak kicsit hátrált de jött ugyanúgy.gyorsan levettema akutyámról a szájkosarat.és amikor legközelebb közelebb jött elkapta a Dog-om a német juhászt és a földre vitte. 5-6mp ig ott tartotta utána leszedtem róla! Erre ezt végig nézte az ablakból egy bácsi ,és aztmondta feljelent ! hibás voltam?
2012. júl. 12. 15:36
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem pedig nagyon jól csinálta, hogy levette a szájkosarat. Én is levettem volna, ha egyáltalán tartanék szájkosarat a kutyáimon.


Mennyi okos tanács így írásban, hogy állj a két kutya közé, stb... :-) Megnéztem volna a sok okosat írót, hogy mekkora barna folt lenne a nadrágjukon az éles szituációban.

2012. júl. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
48%
Egyáltalán nem vagy hibás, nyugi!!! Te szabályosan sétáltattad a kutyádat (póráz, szájkosár), ha nem veszed le a szájkoarat a tiedről, komoly sérülést okozhatott volna neki és talán neked is. Főleg, ha azt sem tudod, hogy kié a kutya, van e egyáltalán oltva stb... Nem hinném, hogy az az illető, aki azt írta, hogy kettejük közé kellett volna állnod, tisztában van e a dolgokkal. A kutyák ilyenkor nem nézik, hogy kit harapnak! Neked nem hiányzik az oltássorozat, a kutyádnak meg több 10 ezres állatorvosi költség. Ha a bácsika meg fel akar jelenteni, tegye, bár nem hinném, hogy el fog sétálni a rendőrségre ezzel. Különben is, az a gazda büntetendő, aki a kutyáját hagyja felügyelet nélkül kóborolni, főleg ha agresszióra hajlamos, és ez alól nem mentség, pl a rossz kerítés. És ha legközelebb egy gyereket támad meg?!?
2012. júl. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
21%

ma 18:54 "Megnéztem volna a sok okosat írót, hogy mekkora barna folt lenne a nadrágjukon az éles szituációban."


Én már rengetegszer álltam a kutyám elé és kergettem el másik ebet, mivel olyan helyen lakok, ahol a sétáltatás nem divat, inkább az utcára engedik az állatokat. És képzeld, drágám, hatásos. Ugye a falkában a főnök dolga, hogy megvédje a tagokat. Ha a kutyának bármi baja lesz, bármi sérülése és én csak menekülök vagy sipítozok, azzal csak azt érem el, hogy a kutya ráébred, én nem vagyok főnöknek való, nem vagyok vezér és rövid úton le fog engem váltani. Mivel pedig olyan fajtám van, amelyik még igen erősen mutatja a farkas tulajdonságait, semmi gyengeséget nem engedhetek meg magamnak.

Mellesleg a kutyámnak tilos támadnia, de még védekeznie is, lévén hogy erős, nagy testű állat. Én pedig nem akarok perek sorát más állatok miatt. Én meg tudom védeni magamat is, a kutyámat is, nincs gond. Te nem tudod, de hát ugye van ilyen, nem vagyunk egyformán felkészültek a kutya tartásra.

Igen, rosszul írtam, nem tanácsolom senkinek, hogy ő maga kergesse el az agresszív vagy nem kívánt kutyákat, ha erre nincs szellemileg felkészülve. Márpedig sajnos a gazdik 99%-a nincsen. Így marad az, hogy a kutya -gondolom engedély nélkül- majd valahogy védekezik, ahogy tud. Ezért van annyi súlyos kutya támadás és egyebek. Ha a gazdik tudatosabbak lennének, tanultabbak e téren, tudnák, hogyan álljanak ehhez, nem lennének ilyen támadások, vagy csak hihetetlenül kevés. (Amit Szilvi írt, az azért egy extrém eset, nem túl gyakori.)


Fel lehet jelenteni bárkit, egy polgári per alkalmával úgy tudom, kötelessége a rendőrségnek utána járni a dolgoknak. Az más, hogy nem éri meg. Kérdező, valóban nem vagy hibás, ha nem tudsz az ilyen helyzetekben reagálni, még tényleg az a legjobb, ha ráhagyod a kutyádra. Remélem több hasonló nem lesz és nem fogsz egyszer pórul járni emiatt.

Lehet lepontozni!

2012. júl. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
57%

Hát utolsó, megnézném amint egy hatalmas német juhászt vagy rottweilert kergetsz el aki vérre szomjazik és tojik magasról a te túlképzett viselkedésmintáidra! A legtöbb amit elérhetsz, hogy téged harap meg akkor aztán meg végképp nem tudod majd megvédeni a kutyád. Majd akkor beszélj ha voltál már olyan helyzetben! A legtöbb kutyát el lehet kergetni egy kis hessegetéssel, de tudod nem csak ilyenek léteznek! Engem egyszer egy kan roti támadott meg. Az én kutyám ráadásul tüzelt, ennek ellenére ő gyilkolásra ment azonnal. Szerinted egy ilyen kutyát érdekel, hogy te milyen jeleket adsz neki? Milyen jogok szólsz le mindenkit rajtad kívül, hogy nem elég jó gazda? Hát vegyél már vissza egy kicsit. Ez a falkavezértéma teljesen túl van spilázva. Szerinted a farkasok nyugodtan nézték a menedékből amint a vezérük elintézte a veszélyt? Ha pl téged leüt valaki akkor a kutyád majd ott ül szépen melletted pislogva és nem támad csak mert nem tudsz parancsot adni eszméletlenül? Elég vérzik ez az egész logikailag. Szerencsétlennek levegőt venni szabad az engedélyed nélkül? Ez nevetséges mert már magamat is túlzottan irányítónak gondolom, de amit te és egyes ilyen gazdák csinálnak az tényleg túlzás... Szerencsétlen állatban már semmi kutya sem lehet...

Na mindegy, kérdező feljelenteni feljelenthet bárki, de a h*lye is látja, hogy nincs igaza.

2012. júl. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem az utolsónak szólt, hanem az előtte lévő okoskodónak, aki szerint igenis el kell kergetnie a gazdának a kutyát, míg az övé békésen álldogál, nem védekezhet. :-)


Azt én is megnézném, mikor egy 70kilós kaukázusit próbál jelekkel elijeszteni. :-) Miután őt elfogyasztotta, nekiáll a kutyájának, hiszen az bambán fog állni, míg a gazdáját kinyírják és védekezni sem fog, mert azt neki nem szabad. :-) De a lényeg, hogy jól nevelt és tudja a falkasorrendet. :-D

2012. júl. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Szilvi & Argos ***** válasza:
68%

Egy normális gazda védi a kutyáját. Én is álltam már be a kutyám és a közeledő kutya közé, mert megelőzni a verekedést sokkal könnyebb, mint szétszedni a verekedőket!

Sőt, szedtem már le a kutyámról labradort...igaz, hogy rúgással :)

Én sem engedem támadni, de védekezni még jó, hogy engedem, ha nem sikerül elzavarni a kutyát és összemennek

2012. júl. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
47%
Én bármikor beállok a kutyám és egy másik kutya közé és általában hatásos is. Csak egyszer nem sikerült elzavarni a másik kutyát, azt a németjuhászt, amit korábban elmeséltem. Az konkrétan kikerült (nem meglepő módon fürgébb volt mint én) és nekiesett a kutyámnak. Én pedig megfogtam marokra a bőrt a hátán és odadobtam a gazdája elé. Ezt kétszer játszottuk el és csak másodjára jutott el a gazdája tudatáig, hogy talán neki kellene vissza tartania.
2012. júl. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Na az egyik válaszoló itt jól megnevettetett...Hogy ilyen jelekkel meg határozott fellépéssel....Ez azt jelenti,hogy ha egy éhes farkas támadja meg,azt is elhajtsa...Szeretném látni azt az embert kutyával,amelyik a Bekecsen sétálva(Erdély) találkozik két pásztorkutyával s azok nekitámadnak.Na ha azokat elhajtsa,bácsi.Az ilyen 15 kilós agyonéhezett kóbor kutyákat még elhiszem,de egy bevadult,domináns,nagytestű kutyát...Hát azt a bátor bácsit megnézném....
2012. júl. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyszóval...ha falkavezért játszik valaki, szépen megvédi a kutyáját. Ha rendes gazda-kutya viszonyban élnek, ha olyan a kutya méretre, idegrendszerre, akkor engedje csak a kutyának megvédeni magát. Persze, első a kutya épsége. Így ajánlatos az idegen kutyát valami képen elűzni.:))
2012. júl. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Én is bármikor beállok a kutyám elé ha bántani akarják, de nem ringatom magam olyan tévhitekbe hogy majd pár tudományos jeltől minden kutya meghátrál. Azt is elfelejtik, hogy nem mindenki van olyan erős, hogy német juhászokat dobáljon a gazdájához vissza.
2012. júl. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!