Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem akar chip-et tetetni...

Aki nem akar chip-et tetetni a kutyájába, mik az ellenérvei, és változott-e valamit a véleménye most, hogy kötelezővé teszik?

Figyelt kérdés

2012. okt. 21. 19:49
 171/225 anonim ***** válasza:
Szeretném, ha a 18:13-as válaszoló utolsó kérdésére válaszolnál kérdező!
2012. nov. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/225 anonim ***** válasza:

# 166

De kanyarodjunk el egy kicsit, te mondtad hogy negatív dolgokat hozhat a fejlődés és ezeket el kell különíteni. Írj példát, mik azok a negatív dolgok. Maradjunk a gépeknél, mert ez a vita erről szól.

2012. nov. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/225 A kérdező kommentje:

18.13-as:

A beazonosítást pedig meg lehetne tenni. Ha nem is éppen a fogak alapján, de kismillió jellemzője van egy állatnak, a rossz minőségű fotó meg nem kifogás.


A felakasztott és egyéb módon kivégzett kutyát a tulajdonos szépen elássa a kert végében, így sose derül ki, hogy mi történt, nem lehet senkit felelősségre vonni.


"Mit tennél olyan esetben, ha egy kutya megtámad egy embert mondjuk maradandó sérüléseket is okoz, a kutyát elfogják de nincs benne chip."


Az ilyen kutyákat el szokták altatni, ezen nem változtat, hogy ismerjük-e és megbüntetjük-e a gazdát. Kiderteni valóban nem lehet, ha letagadja, de itt írnám akkor megint (és elnézést, hogy ismételnem kell), hogy mérlegre kell tenni az esetek gyakoriságát. Azért amit te írtál, nem történik meg nap mint nap, viszont a kínzással megspékelt kutyagyilkosságokat szinte előre borítékolni lehet, ez húzza le a mérleg serpenyőjét. Mert képzeljük csak el, milyen az, amikor az első fejbecsapástól nem múlik ki az a szerencsétlen állat. Vagy nem elég erősen szorul a kötélhurok a nyakán. Mit kell ilyenkor átélniük? Szóval (szintén ismétlés) egyik se 100%-ig jó vagy rossz, hanem a kettő közül a kevésbé rosszat kell választani.

2012. nov. 7. 18:22
 174/225 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem már te sem érted, amiket írsz...
2012. nov. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/225 A kérdező kommentje:

"De kanyarodjunk el egy kicsit, te mondtad hogy negatív dolgokat hozhat a fejlődés és ezeket el kell különíteni. Írj példát, mik azok a negatív dolgok. Maradjunk a gépeknél, mert ez a vita erről szól."


Még mindig ez? Figyelj, nem a technológiákkal van a baj, hanem azzal, hogy lehet rossz célokra is felhasználni az amúgy jó dolgokat. Pl számítógépes játékok, ahol gyilkolni kell egymást. De ez nem a számítástechnika fejlődésének a hibája. Lehet erre is, arra is használni.

2012. nov. 7. 18:25
 176/225 A kérdező kommentje:

"Szeretném, ha a 18:13-as válaszoló utolsó kérdésére válaszolnál kérdező!"


Ott a válasz, nem kell külön megkérni rá. :)

2012. nov. 7. 18:26
 177/225 A kérdező kommentje:

"Szerintem már te sem érted, amiket írsz..."


De, én értem, de ha te nem, szívesen elmagyarázom, csak mondd meg, melyik mondatot nem érted.

2012. nov. 7. 18:28
 178/225 anonim ***** válasza:
56%
Én feladom. Mint látod, nem tudsz meggyőzni senkit, és nem értem miért erőlködsz...
2012. nov. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/225 A kérdező kommentje:
Álszent vagyok és nem értem, amit írok - az alaptalan vádaskodás az nagyon megy, nehogy véletlenül valaki felhagyjon vele. :)
2012. nov. 7. 18:31
 180/225 anonim ***** válasza:

De milyen kis millió jellemzője van, amit fénykép alapján fel lehet ismerni ?! Mond már el nekem.

"A felakasztott és egyéb módon kivégzett kutyát a tulajdonos szépen elássa a kert végében, így sose derül ki, hogy mi történt, nem lehet senkit felelősségre vonni."

Ez most is így van, ergo rosszabb nem lesz a chip után sem.


Az emberre támadó kutyákat el szokták altatni sokszor ez tény. De m akadályozza meg a tulajdonosát hogy szerezzen egy másik kutyát, aki majd megint megtámad valakit ? Igen ezt feltételezem mivel ugyan-úgy nem fog törődni a kutyával.

És hidd el naponta vannak kutyatámadások csak a kisebb ügyekről nem számol be a sajtó, ahol gyerek sérült vagy meghalt valaki ott érdemes tudósítani mert az hír és felfigyelnek rá az emberek, de rengeteg olyan eset van ahol "csak" az illető karját kapta el a kutya, ezek nem kerülnek nyilvánosságra de sokszor súlyos sérüléseket okoznak ezek a támadások is. Tudok több példát is felhozni ha nagyon érdekel.

2012. nov. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!