Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem akar chip-et tetetni...

Aki nem akar chip-et tetetni a kutyájába, mik az ellenérvei, és változott-e valamit a véleménye most, hogy kötelezővé teszik?

Figyelt kérdés

2012. okt. 21. 19:49
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/225 anonim ***** válasza:
79%

Régi idők: elképzelhetetlennek tartották, hogy valaki szív nélkül életbe maradjon.


10-15 évvel ezelőtt: Megjelentek a műszivek, de kötött dolog mivel nagy így ágyban kell maradnia a betegnek. Elképzelhetetlennek tartották, hogy szinte teljes életet lehessen élni vele.


Napjainkban: igazi szív méretű műszivet ültetnek emberekbe akiknek szükségük van rá, szinte teljes életet lehet vele élni (nyilván vannak olyan dolgok amit nem végezhet vele az ember, de nincs ágyhozkötve miatta).


Mi lesz a következő lépés? Ki tudja lehet hogy mikrochip méretű szivet alkotnak. Ezt a folyamatot nevezik fejlődésnek, és ugyan ez igaz az állatokba ültetett chipre is. Először csak számítógépekben alkalmazták, aztán rájöttek hogy milyen módon lehet úgy összerakni, hogy élő szövetbe is be lehessen ültetni anélkül, hogy kárt okozna a szervezetben.

Én nem tartom elképzelhetetlennek hogy emberbe is beültetnek majd chipet valamikor, de nem is bánnám ha nem kéne mindenféle szar kártyát magamnál tartanom (személyigazolvány, TB kártya stb) hanem ezeket az adatokat chipen is tárolni lehetne. Az hogy megfigyelik az embert meg elég szar indok, mert ma is megfigyelhetnek bárkit gond nélkül, nem kell hozzá mikrochip.

Egyébként azt nem tudom honnan veszed, hogy elképzelhetetlennek tartották az emberek hogy az állatokat chip segítségével azonosítsák. Persze az idős embereknek még a mobiltelefon is elképzelhetetlen volt, de a mai modern korban felnövő nemzedék már fogékonyabb a technikai fejlődésre (rajtad kívül persze kérdező).

2012. nov. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/225 A kérdező kommentje:

"Aki pedig tudni szeretné, hogy milyen kutyatartó vagyok, azt szívesen várom látogatóba."


Azt nem tudom, milyen gazda vagy, de hogy milyen ember lehetsz, azt híven tükrözik a hozzászólásaid, ezért kötve hiszem, hogy a meghívásodra bárki is szívesen elmenne hozzád látogatóba. Csomó mindent írtam le CSAK EGYSZER, amire nem tudtatok válaszolni, ez tény. Jobb lenne, ha most már végre átmennél a humor kategóriába a kommentjeiddel, mert oda való vagy. Nem kell többet ide beírnod.

2012. nov. 7. 17:38
 153/225 A kérdező kommentje:

"de a mai modern korban felnövő nemzedék már fogékonyabb a technikai fejlődésre (rajtad kívül persze kérdező)."


Ez azért ennél egy kicsit összetettebb. Ugyanis a technika fejlődésébe sok minden beletartozik, sok mindenre fel lehet használni, tehát nem lehet egykalap alá venni az összes találmányt, hogy "ez a technikai fejlődés", hanem mindegyiket külön-külön kell nézni.


Az emberi chipekkel kapcsolatban meg semmi kifogásom az ellen, ha valaki önszántából a saját bőre alá tetetne be ilyesmit. A baj csak akkor van, ha kötelezővé tennék.

2012. nov. 7. 17:42
 154/225 anonim ***** válasza:
Mi az a csomó minden amire nem válaszoltunk ?
2012. nov. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/225 anonim ***** válasza:
72%
Ne haragudj kérdező, de te reménytelen eset vagy...
2012. nov. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/225 A kérdező kommentje:
Most idézgessem be az összes főbb mondataimat? Az előbb még az volt a baj, hogy állítólag mindig ismételgetek. Hadd ne tegyem ezt meg, el lehet olvasni a topicban mindent. De úgy emlékszem, legutoljára a 84%-os válaszolóval váltottunk hosszas hsz-eket, azokban sokminden van. (De régebbre is vissza lehet olvasni.)
2012. nov. 7. 17:46
 157/225 anonim ***** válasza:

"Ez azért ennél egy kicsit összetettebb. Ugyanis a technika fejlődésébe sok minden beletartozik, sok mindenre fel lehet használni, tehát nem lehet egykalap alá venni az összes találmányt, hogy "ez a technikai fejlődés", hanem mindegyiket külön-külön kell nézni. "


Ezt kifejtenéd bővebben ? Mi az hogy külön-külön kell nézni ?

2012. nov. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/225 A kérdező kommentje:

"Ne haragudj kérdező, de te reménytelen eset vagy..."


Nem haragszom. Én is ezt gondolom a chip pártiakról, de nem bántom őket, inkább megpróbálok türelmes lenni. :)

2012. nov. 7. 17:48
 159/225 anonim ***** válasza:
56%

Nem kell mindent visszaismételni, csak azt a "csomó mindent" amire nem válaszoltunk. Na de hogy egyszerűbb legyen a dolog csak címszavat add meg:

pl. - a chip káros a kutyákra

- nem jó ez a módszer mert...

2012. nov. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/225 A kérdező kommentje:

"Ezt kifejtenéd bővebben ? Mi az hogy külön-külön kell nézni ?"


Nagyon sok féle technikai újítás van, mert a technikát segítségül lehet hívni akár hasznos, akár kevésbé jó dolgot hoznak létre. Ezért írtam, hogy nem lehet kijelenteni, hogy valaki "fejlődés párti" vagy sem. Mert fejlődni több irányba is lehet.

2012. nov. 7. 17:50
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!