Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem akar chip-et tetetni...

Aki nem akar chip-et tetetni a kutyájába, mik az ellenérvei, és változott-e valamit a véleménye most, hogy kötelezővé teszik?

Figyelt kérdés

2012. okt. 21. 19:49
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/225 A kérdező kommentje:
Ja de én úgy értettem ezt az adatbázisos dolgot, hogy a befogott kutyákat tennék fel. Tehát nem a gazdi az elveszett kutyájának a képét, hanem a szervezet, ahova bekerül. És ha a gazdi elvesztette a kutyáját, akkor azon a központi honlapon rákeresne, mondjuk lenne részletes keresés, hogy milyen színű, nemű, szőrű a kutya, mikor tűnt el, így szűkiti a kört, és ha befogták a kutyáját, akkor fenn lenne a honlapon. Ha meg nem fogták be, akkor hiába volt chip. A lényege az lenne, hogy az ilyen szervezetek szorosabb kapcsolatban lennének egymással, és csak egyetlen honlapon kellene keresni az eltűnt kutyát, nem pedig végigtelefonálgatni az összes szervezetet.
2012. nov. 3. 12:17
 82/225 anonim ***** válasza:
Jó de így meg fel tudják hívni a gazdát ha megtalálták a kutyát. Nem kell felesleges oldalt létrehozni. Valamint egy ilyen adatbázist fenntartani (napi több száz befogott kutyát felrakni, a hazatálaltakat) nem kis feladat, több ember kell hozzá. Több ember több pénz. Valamint mi lesz azokkal a kutyákkal akiket meguntak és kiraktak az utcára ergo nem is akarják őket megtalálni ? ők 10 évig fent lesznek a honlapon ? 1-2 év tán értelme nem lenne az oldalnak mert annyi kutya lenne fent hogy azt át sem lehetne nézni. Valamint mi van akkor , ha a kutyámat Pesten találták meg, de én meg ceglédi lakos vagyok ? Már benne sem lenne a keresett kutyák között mivel én a ceglédi kutyákat adtam meg mint kritériumot.
2012. nov. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/225 anonim ***** válasza:
*a hazataláltakat leszedni, bocsi ez lemaradt.
2012. nov. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/225 A kérdező kommentje:

Ha van rajta biléta, akkor felhívják a gazdát. De ha nincs (mert itt írták, hogy mi van ha valaki lelopja), akkor ott lenne a honlap. Ez valóban nagy feladat lenne, de szerintem megérné a hasznos cél érdekében, mert a chipeket kifejleszteni és konkrétan a kutyáknál való alkalmazást, szervezést megoldani sokkal bonyolultabb és költségesebb is lehetett (sőt, még folyamatban van). Nem a gazdáknak költséges, úgy értem, az egész kitalálása és fejlesztése. Viszont annál többet hoz majd nekik vissza a konyhára.


Aki tudja, hogy chip van a kutyájában, az már nem fogja kirakni, holott szíve szerint megtenné, onnantól kezdve már csak kényszerből fogja ellátni a gyűlölt kutyát, belegondolni se merek, hogy mit meg nem tesz majd vele. Simán kínozhatja és megölheti, ha utána el tudja tüntetni, senki nem tudja majd felelősségre vonni. Ezért írtam a gyerekek oktatásáról, ahol meg lehetne fogni a dolgot. Persze 100%-ig így sem, de azt sose fogjuk elérni.


"Valamint mi lesz azokkal a kutyákkal akiket meguntak és kiraktak az utcára ergo nem is akarják őket megtalálni ? ők 10 évig fent lesznek a honlapon ?"


Ebben teljesen igazad van! Erre még nem gondoltam, mert csak egy ötlet volt részemről, nem egy teljes egészében kidolgozott terv. De ha lenne remély ilyesmire, akkor nekiülhetnénk többen állatbarátok és szakértők, összedugnánk a fejünket és valamit kitalálnánk. (Mert a chipnél is vannak kétségek, még nincs minden letisztázva, mégis bevezetik azzal, hogy majd szép lassan kialakul.)


A keresésben csak a kutya adatait kellene megadni, amik változatlanok (helyszínt nem).

2012. nov. 3. 12:39
 85/225 A kérdező kommentje:
Meg annak a kutyának a sorsa, akit nem is akarnak megtalálni, chippel is ugyanaz lenne, hiszen a tulajdonosához (direkt nem írok gazdát) úgysem szabad visszajuttatni, tehát marad az, hogy befogadják és megpróbálják örökbeadni valakinek.
2012. nov. 3. 12:42
 86/225 anonim ***** válasza:

A bilétával kapcsolatban egyetértek a többiekkel, könnyen elveszhet. A nyakörvek sem örökéletűek amikre a biléta van rakva.

Egyébként pont az írásom lényegével kapcsolatban nem írtál semmit: ezentúl beazonosítható lesz a kutyák tulajdonosa, így felelősségre lehet vonni majd ha valamit csinál a kutya. Pár éve volt hogy valami iskolánál egy kutya megtámadta a játszótéren a gyerekeket, a kutyát el is fogták és az ott lakók tudták is hogy kié a kutya, de mivel nem lehetett beazonosítani a kutya gazdáját (a szomszédok szava nem elég hozzá) így az megúszta a felelősségre vonást. ha lett volna chip, meglett volna a felelős is. 1000 ilyen esetről tudok még.

A chippel kapcsolatban: azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy Magyarország fejlesztette ki a chipet ? külföldről lett behozva az ötlet, a készülék minden. Még az adminisztrációs része is, csak annak több idő kell mire kiépül mint a kész chipeket a kutyákba ültetni.

Magát a chipet meg nem az állatoknál kezdték el először használni, ez csak úgy magával hozta a fejlődés így nem sokat kellett rajta fejleszteni hogy alkalmazhassák állatokon (lást számítógépek ezeket a hadiiparban használták először és onnan terjedt el személyi használatra, a chipet meg gondolom szállítmányozásnál, logisztikánál).

Még egyszer leírom: a chip beültetésével felelősségre lehet vonni a gazdát hiszen beazonosítható lesz a kutya ha esetleg elkövet valamit (a gazda hibájából persze). Az autókon is ezért van rendszám.

Az oktatással egyetértek fontosabb lenne ha oktatnák a felelős állattartás alapjait, mint mondjuk az amőbák szaporodását tanítani. De ez már oktatási kérdés, könyörgöm ne menjünk bele ebbe is.

2012. nov. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/225 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem szándékosan nem reagáltam. Természetesen egyszerűbb lenne felelősségre vonni az ilyen tulajdonost. Nem tagadom ez előnyeit. De a hátrányait sem. És nem gondoltam, hogy Mo-on fejlesztették ki a chipet. Én ezt az egész állatvédelem-ügyet egészében próbálom nézni, ezért írtam az oktatás fontosságáról, igaz, nem szorosan kapcsolódik ide, mégis úgy éreztem, meg kell említeni, hogy mindig az eszünkben legyen az a hozzáállás, hogy mi magunk vagyunk a felelősek, és a problámát a tövénél kell megragadni, a hosszútávú és minőségi változás érdekében, hogy a gazdák ne kényszerítve legyenek arra, hogy jó gazdák legyenek, hanem pozitív értelemben motiváltak legyenek (!!!) Nagy különbség. Ez szerintem egy annyira bonyolult és összetett téma, hogy szakértők véleményét is meghallgatva, az összes érvet összevetve is rengeteg ideig tartana, amíg eredmény születne. Az, hogy emberekbe beleteszik-e majd, szintén nem szorosan tartozik ide, és meredeknek tűnhet a feltételezés, úgyhogy ezen kár is vitázni, de azért a lépcsőfokok továbbra is jól láthatók: chip - először gépekben, aztán haszonállatokban, aztán hobbiállatokban, ... Mindez a fejlődés jegyében. De hagyjuk, úgy látom, ez már lerágott csont. Amiket írtál érveket, elfogadom, és köszönöm a véleményedet, és a többiekét is, akik normális hangnemben válaszoltak! Szép hétvégét mindenkinek!
2012. nov. 3. 13:15
 88/225 anonim ***** válasza:

Úgy beszéltek a chipezett kutyák elveszéséről és megtalálásáról mintha csak felelős emberek élnének ebben az országban. Nagyon idealizáljátok az a képzelt valóságot !

1.Évekkel ezelőtt volt egy befogadott kutyám, aki egy nap elment csavarogni és nem jött vissza... kerestem és sehol sem volt. Véletlenül megtaláltam a városszéli cigányok házánál megkötve. Mint később kiderült, nyakörvén rajta volt a telefonszámom, de az a cigányok nem olvasták el, és ha lett volna benne chip, azt sem tudta volna senki elolvasni, mert természetesen nem vitték állatorvoshoz....

2.Itt a gyakorikerdesek.hu-n lehet olvasni olyan történeteket, hogy a chipezett, fajtiszta kutyákat hogyan adják tovább, pénzért. És az eredeti tulaj fordulhat a rendőrséghez...Nos ezért IS vagyok chipellenes.

2012. nov. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/225 Igaz Állatbarát ***** válasza:
45%

Nov.1. 15:50-kor aki írt :

a Kutyákat is emberként kell kezelni,

Ők is Élőlények,

joguk van élni.

Éreznek fájdalmat,bánatot,boldogságot,stb.,mindent,amit az ember!

2012. nov. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/225 Igaz Állatbarát ***** válasza:
81%

Jól írja a kérdező az ember is eltűnhet.

Nem egyszer volt,találtak egy holttestet,nem tudták beazonosítani.

Vagy ment haza a gyerek az iskolából és ellopták.

Az emberek is eltűnhetnek,de azért én se kérnék chipet,mint a Kutyák se.

2012. nov. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!