Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem akar chip-et tetetni...

Aki nem akar chip-et tetetni a kutyájába, mik az ellenérvei, és változott-e valamit a véleménye most, hogy kötelezővé teszik?

Figyelt kérdés

2012. okt. 21. 19:49
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/225 A kérdező kommentje:
Ne érts félre, elismerem, hogy a nem-chipes módszernek is lehetnek hátulütői. Egyik sem 100%-ig jó vagy rossz. De a kettőt mérlegre kell tenni, és a kevésbé rossza választani, ha már teljesen jó nem is lehet.
2012. nov. 6. 17:09
 122/225 anonim ***** válasza:
85%

Ne haragudj, de basszus csak ideiglenes befogadóként annyi kutya átment a kezeim között már, hogy nem tudok ilyen ismertető jegyekre emlékezni, ráadásul az anyajegyek speciel változnak. Gondolj bele, hogy mi a helyzet mondjuk egy fajtamentőszervezetnél, ahol nem ritka, hogy évi 100 kutyát adnak örökbe...

De mondok akkor még egy példát. Kan kutyám (mondjuk, hogy vizsla, ők elég homogének) világbajnok, szűrve van diszpláziára, meg mindenre, amire a fajtát szűrni kell, nagyon jó géneket hordoz, kiváló vadászkészséggel, vadászvizsgákkal, ezért egy fedezésért elkérek akár 2-300 ezer Ft-ot is.

A szuka tulajdonosa honnan tudhatja, hogy valóban azzal a kannal fedezek, és nem egy másik, küllemre ugyanolyan standard, de tk. nélküli kutyával?


Vagy mondjuk van ez a hiperszuper kutyám, aki az autómban pihen míg beugrom a boltba. Az autót feltörik, a kutyát ellopják. Később megtalálom, mert fedeztetésre ajánlják valamelyik szomszédos országban. Felismerem, de a tolvaj azt állítja, hogy az az ő kutyája. Hogyan bizonyítom, hogy az enyém?


Most komolyan, azt kérdőjelezed meg, hogy valamilyen módon a kutyákat el kell látni egyedi azonosítóval?

Megkérdezném, hogy mennyit foglalkoztál állatvédelemmel, mennyit tevékenykedtél aktívan ebben, hogy nem tudsz elképzelni olyan esetet, amikor igenis szükség van arra, hogy bebizonyítsd, hogy az adott állat az, aki?

Vagy hány éves vagy, hogy ennyire értetlen vagy?

Nekik nincs ujjlenyomatuk. Szerinted nem kell semmilyen megoldás az azonosításukra?


Én többször juttattam már haza chipes kutyát, és hidd el, nagyon megnyugtató, hogy egy óra alatt hazakerül. Ha minden kutya, de legalábbis a többség chipezve (vagy más módon azonosítva) lenne, akkor pl. egy utcán mászkáló kutyát bárki nyugodt lélekkel elsétáltathatna az első állatorvoshoz, hogy onnan aztán hazajutassa.

Momentán egy talált kutyát nincs hova tenni az illatos úton kívül! A legtöbb ember oda nem akarja bevinni, érthető okokból, de haza sem tudja vinni, hisz néhány hozzám hasonló elvetemültön kívül nem sokan vannak, akik simán be tudnak vállalni beláthatatlan határidőre egy plusz kutyát. És igen, velem is volt, hogy éppen három kutyával utaztam kocsival, amiből kettő ideiglenes volt, és egy 28 nm-es lakásban laktunk, mikor megláttam egy csatangoló kutyapárt. Nagyon próbáltam magam lebeszélni arról, hogy megálljak, de persze nem bírtam ki. Megálltam és imádkoztam, hogy legyen biléta. Hálistennek volt, de ha nem lett volna mit csinálok?

Hazaviszem őket negyediknek, meg ötödiknek a 28 nm-re, és eltartom őket, míg fel nem kerül az adatbázisba, aztán a nyugdíjas gazdikat valaki tájékoztatja róla, hogy van adatbázis, megkeresik, eljönnek érte. Aztán ha nem jönnek érte mégsem, akkor tartogatom, míg nem találok gazdát?

Érted, hogy az ember kevésbé fordítaná el a fejét, ha nagy eséllyel egy óra alatt kideríthető, hogy ki a tulajdonos?

2012. nov. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/225 anonim ***** válasza:
85%

Meg azt nem értem, hogy szerintetek miért lobbizott az összes állatvédőszervezet a chip kötelező tételéért? Miért van az, hogy évek óta a legtöbb menhely csak chipelve ad örökbe kutyát?

Szerinted ők nem igazi állatvédők, hanem lefizették őket a chipgyártók? Vagy erről mi a véleményed?

2012. nov. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/225 A kérdező kommentje:

"nem tudok ilyen ismertető jegyekre emlékezni, ráadásul az anyajegyek speciel változnak."


Nem fejből gondoltam az ismertetőjegyek számontartását, hanem papíron. Jó, az anyajegy változhat, de többmindent írtam, ez csak egy volt közülük, gyorsan akartam írni.


"Megkérdezném, hogy mennyit foglalkoztál állatvédelemmel, mennyit tevékenykedtél aktívan ebben, hogy nem tudsz elképzelni olyan esetet, amikor igenis szükség van arra, hogy bebizonyítsd, hogy az adott állat az, aki?"


Sokat, igaz, nem szervezett keretek között, nincs róla papírom, és nincs egyenpólóm. Csendben teszem a dolgom, amennyi tőlem telik. És de, el tudok képzelni olyan esetet, ahol bizonyítani kellene, hogy kié a kutya, de ezért írtam a 17.09- es válaszomat, hogy mérlegre kell tenni, minek mekkora esélye van, és az alapján megnézni, melyik serpenyő van lejjebb. Ráadásul ahol ilyen nagy pénzek forognak, amikről írsz (pl fedeztetés több százezer forint), ott a kutya fajtatiszta, de a chipet kötelező a keverékekbe is beültetni. Ha valaki a saját kutyáját és pénzét félti, akkor szabadon választhatóan rakassa bele a chipet. De mindenkinek kötelező lesz.


"Vagy hány éves vagy, hogy ennyire értetlen vagy?"


Na most már aztán igazán hagyjuk az efféle megnyilvánulásokat, köszönöm előre is.


"Megálltam és imádkoztam, hogy legyen biléta. Hálistennek volt, de ha nem lett volna mit csinálok?"


Ezért kellene az erős kampány, és hogy minden rendelőben, állatpatikában, kisállatkereskedésben mint a cukrot, úgy "osztogassák" a bilétákat.


A kirakott, felakasztott, megfojtott kutyákért továbbra sem aggódik senki... Ráadásul ezekről az esetekről még statisztikát sem lehet majd készíteni, mert a tulajdonos bejelenti, hogy a kutyája elpusztult, és kész. Azt senki se fogja rábizonyítani, hogy hogyan is pusztult el, tudniillik, agyonütötték és elásták a kertben. De mi örülünk, hogy a MI kutyánk biztonságban van, és örülünk, hogy milyen jó a chip, milyen biztonságban és kényelemben érezzük magunkat, amiről meg nem tudunk, az ugye nem fáj.


Szóval elvileg előfordulhat, amiket felhoztál, ezt elismerem, de gyakorlatilag elenyésző az esély rá ahhoz képest, mint ahány kutya szenvedni fog.

2012. nov. 6. 17:44
 125/225 A kérdező kommentje:

"Szerinted ők nem igazi állatvédők, hanem lefizették őket a chipgyártók? Vagy erről mi a véleményed?"


Az a véleményem, hogy az állatoknak jót akarnak, de nem vettek számításba minden szempontot, hanem egymást erősítik a véleményükben, így a kritikai érzék kissé halványul. A másik pedig, hogy mindig a többség a hangos. Vannak olyan állatvédők és állatorvosok(!) is, akik ellenzik, de a nagy nyilvánosság előtt nem vállalhatják a véleményüket, mert ők innák meg a levét. És talán ők az állatok ellen lennének?

2012. nov. 6. 17:48
 126/225 anonim ***** válasza:
100%
De a közelező chippeléssel pont a kirakott, felakasztott, megkínzott kutyák gazdái lennének számonkérhetőek! Mindegy, meddő ez a vita.
2012. nov. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/225 A kérdező kommentje:
Ha tudja a gazda, hogy chip van a kutyájában, akkor már nem fogja kirakni, mert visszajuttatnák hozzá. Ezért fogja sutyiban eltenni láb alól. Esküszöm, nem veled akarok ezzel veszekedni, hanem tényleg számítok erre, és félek ettől.
2012. nov. 6. 18:09
 128/225 Igaz Állatbarát ***** válasza:
0%

Sajnos,most hallottam

egy rossz hírt.

A gazda imádta a Kutyusát,

1 hónapig voltak együtt.

100%,hogy

a szomszédja mérgezte meg,

de az mégis tagadja.

Ilyen esetben minek a chip?

Erre miért nem hoznak törvényt,

hogy az ilyenek is lebukjanak?

2012. nov. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/225 anonim ***** válasza:
72%

Ez eszméletlen...

Már napok óta olvasgatom itt poénból ezt a kérdést meg a válaszait, nagyon jókat röhögtem rajta. Na de most már nem vicces.

Ezredszerre van elmagyarázva kedves kérdező és Igaz Állatbarát (egy Villon veszett amúgy el benned, de nem kell úgy szedni a sorokat, mint egy verset, na mindegy), hogy a chip a megoldás. Nem hiszem el, hogy ahelyett, hogy egy picit elgondolkodnátok azon, amit írnak, magyaráznak, felelnek a kérdésre, ahelyett hajtjátok mindketten a magatokét körbe-körbe.

Ha lett volna jobb megoldás a chipnél a jelenlegi technológia mellett, akkor kitalálták volna.

Ma kiszámoltam, a te kedvedést Állatbarát: körülbelül 200 ezer emberre lenne szükség egy országnyi kamerarendszer figyelésére napi 24-ben. Ezt azt jelenti, hogyha 8 órás turnusokban dolgoznának, akkor az 600 ezer ember. Te tényleg úgy érzed, hogy a magyar állam képes ennyi embert alkalmazásba állítani és bért fizetni neki? (Ha erre azt mondod, hogy igen, akkor kiugrom az erkélyről, az tuti)

A másik dolog, hogy lehet vitázni, hajtani az igazatokat, de a chip kötelező lesz és kész.

Miért nem tudtok távlatokban gondolkodni? Az úgy van, hogy minden rendszernek vannak áldozatai. Ennek is lesznek, de annak reményében kerül ez bevezetésre, hogy kevesebb áldozata lesz, mint jelenleg van.

Gondoljuk át: jelenleg csomó jelöletlen kutya rohangál az utcákon, sok helyen nincs chip még a kutyákban. Kötelezővé válik a chipezés. Igen, lesz sok olyan ember, aki emiatt utcára dobja a kutyáját, lesz sok olyan is, aki elpusztítja, és lesz sok olyan is, aki megtagadja chipezést. Ők a rendszer áldozatai, de ez elkerülhetetlen.

Viszont pár év múlva, mikor már rutinná válik ez a rítus, beleivódik a köztudatba, akkor csomó pozitív előnye lesz, amit itt nem fogok felsorolni, mert előttem már minimum 8-an megtették, szóval pontosan tudod te is kérdező és te is állatbarát, csak valamiért nem vagytok hajlandóak elfogadni.

Végezetül fontosnak érzem elmondani, hogy körbe-körbe ugyanazt a furcsa verselésű, dogmatikus humbugot nagyon könnyű írogatni Állatbarát, és kritizálni is nagyon könnyű. De ti magatok sem tudtatok előállni egy ennél jobb ötlettel. Ergo, amíg nincs ennél jobb, addig ez a legjobb. Meddő vitának tartom ezt, mert túl begyöpösödöttek vagytok meghallgatni bárki más érveit is, amik valóban racionálisak és logikailag megalapozottak.

Tisztában vagyok vele, hogy feleslegesen vettem el 5 percet az életemből ennek a válasznak a megírásával, mert mint mindenre, erre is lesz válaszotok. Köööörbe-köööörbe ugyanaz...

2012. nov. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/225 Igaz Állatbarát ***** válasza:
19%

Dolgoznék én még 24 órában is,

vagy maximum 48 órát is kamerafigyelőként pihenés nélkül,

csak az állatbántalmazók lebukjanak.

A Falum tele munkanélkülivel,

biztos,hogy túljelentkezés lenne a munkára.

A minisztereket is

jól meg kell szorítani anyagilag,és

akkor rájönnének,

lehetetlen úgy az élet.

2012. nov. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!