Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek volt már babéziás a...

Akinek volt már babéziás a kutyája vagy ért hozzá, tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Pont tegnap kérdeztem itt,hogy mennyi ideig kell figyelni a kutyára,ha kullancs volt benne, valaki azt írta 7-14 nap. Kezdtem volna megnyugodni, de ma hányt a kutyám.

12. napja volt benne kullancs, az esti séta során ment bele és fent ki is szedtem.

Ma délután kapott egy kisebb sertésborda csontot hússal, rá kb. fél órája kihányta, láttam benne a hús/csont darabokat, el is kezdte volna vissza enni, de hát feltöröltem. Anyukám az mondja semmi baja, jó persze máskor is hányt már ez igaz csak nem azután,hogy kullancs volt benne.

A vizelete/széklete normális, ha lent elengedem a pórázról ugyanúgy játszik , fut a többi kutyussal, fent is úgy viselkedik ahogy szokott.

Szerintem láza sincs, bár nem tudom megmérni sajnos.

Szerintetek kell aggódni?

Próbáltam megnézni neten,hogy mik a tünetek bővebben, de mindenhol csak annyi van hogy hányás..stb. de nincs részletezve,hogy milyen. Babézia esetén folyamatosan hány? Észre lehet venni a különbséget? Mit csináljak?

Kérlek, segítsetek. :(



2012. dec. 8. 19:06
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam,hogy étvágya is van, estére anyukám főzött neki rizst,csirkemellel, megette az egészet, most pihen,de ez mondjuk így szokott lenni ilyenkor.
2012. dec. 8. 19:08
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen, a babéziánál hánynak a kutyák, de levertek és rosszul vannak. Nem lehet, hogy a sertésborda kicsit megakadt a torkán és azért hányt. Figyeld, ha nem eszik és bágyadt , levert lesz, akkor orvos, de azonnal!
2012. dec. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Babéziával nem kajálna és kedvetlen volna.
2012. dec. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A babéziás kutyák levertek, étvágytalanok, mivel a tied jókedvű és eszik is, ezért ez egész biztosan nem babézia. Valószínűleg túl nagy darabban nyelte le a csontot és ezért hányta vissza, ilyenkor nyugodtan lehet hagyni neki, hogy újból megegye(persze csak akkor, ha akkor jön vissza, amikor lenyelte), mert ez természetes.
2012. dec. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Tehát ha komolyabb a baj, akkor azt mindenképpen észre venném?

Ahogy írtam eszik,iszik,játszik,kedve jó csak ma hányt. :(

2012. dec. 8. 19:19
 6/15 A kérdező kommentje:
Fél órával később hányta ki, ez baj lehet?
2012. dec. 8. 19:19
 7/15 anonim ***** válasza:
Az én kutyám egyáltalán nem hányt. Isteni szerencsém volt, hogy észrevettem. Csak annyi volt, hogy keveset evett, és többet feküdt. Hiperaktív egy kutya, hozta a labdát, játszott, szaladgált. Mikor elfáradt lefeküdt. Ez tűnt fel, hogy nem 5 percet, hanem 15-öt fekszik, majd már keveset evett. Az állatorvos sem volt benne biztos,hogy babesia, ugyanis mikor megérkezett, vitte neki a labdát. -.- Játszott vele, és ő is látta,hogy nem jellemző, hogy hamar elfárad. Szóval nekem a fáradékonyság, levertség, étvágytalanság voltak az első jelek, ezt figyeld. A vizeletét sem árt azért nézni.
2012. dec. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Rendben neked is köszönöm. Mikor lehet azt mondani ,hogy már biztos nincs baj? (úgy értem ez a 12. nap, persze mindennap figyelek rá, de úgy különös tekintettel? )
2012. dec. 8. 19:48
 9/15 anonim ***** válasza:
Nagyon magas lázzal jár a babézia, nem virgonckodna a kutyusod, ha az volna a baja. Ha bágyadt, már lehet gyanakodni. Az én kutyám egyáltalán nem hányt. Bágyadt volt és közel 40 fokos láza volt. A vizelete sötétbarna lett, akkor már tudtam mi a baj.
2012. dec. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A sertésbordát remélem nem nyersen kapta! Sertéshúst tilos nyersen adni a kutyáknak, nagyon veszélyes baktérium van benne.

Főve, sütve oké, de én akkor se szívesen adok, mert a bordacsont elég szemét tud lenni, már többször is beakadt a kutyáim felső fogsora közé a szájpadláson keresztbe.

2012. dec. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!