Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek volt már babéziás a...

Akinek volt már babéziás a kutyája vagy ért hozzá, tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Pont tegnap kérdeztem itt,hogy mennyi ideig kell figyelni a kutyára,ha kullancs volt benne, valaki azt írta 7-14 nap. Kezdtem volna megnyugodni, de ma hányt a kutyám.

12. napja volt benne kullancs, az esti séta során ment bele és fent ki is szedtem.

Ma délután kapott egy kisebb sertésborda csontot hússal, rá kb. fél órája kihányta, láttam benne a hús/csont darabokat, el is kezdte volna vissza enni, de hát feltöröltem. Anyukám az mondja semmi baja, jó persze máskor is hányt már ez igaz csak nem azután,hogy kullancs volt benne.

A vizelete/széklete normális, ha lent elengedem a pórázról ugyanúgy játszik , fut a többi kutyussal, fent is úgy viselkedik ahogy szokott.

Szerintem láza sincs, bár nem tudom megmérni sajnos.

Szerintetek kell aggódni?

Próbáltam megnézni neten,hogy mik a tünetek bővebben, de mindenhol csak annyi van hogy hányás..stb. de nincs részletezve,hogy milyen. Babézia esetén folyamatosan hány? Észre lehet venni a különbséget? Mit csináljak?

Kérlek, segítsetek. :(



2012. dec. 8. 19:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A babaesia abszolult nem ilyen. De ne nagyon adj neki bordát gyakran egyben lenyelik és gond lehet belőle.
2012. dec. 9. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszi!!!

Dehogy, nyersen nem kap húst. Amit kapott sertésbordát hússal, az nem is a rendes kajája volt azt csak így pluszba kapta, de azt hiszem nem adunk neki többet nagyon.

2012. dec. 9. 09:39
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha elmúlt már fél éves, vehetsz neki Frontline ampullát, testsúlyfüggő, hogy mekkora kell. Ezt a nyakbőrre kell csepegtetni. 1 hónapig véd kullancs ellen és a lényeg: úgy tudom, nem csak megelőzésre jó, hanem ezzel kezelnek is kullancsok által terjesztett betegséget. Tehát ha ennyire aggódsz, Frontline-ozd le a kutyodat és akkor se kell aggódnod, ha fertőzött volt az a kullancs. De ha esetleg más módon kezelve van kullancs ellen (nyakörv, stb...) akkor inkább ne Frontline-ozz, nehogy túl sok legyen a hatóanyag.

Ilyen időben én már nem Frontline-ozok, de ahogy 5 fok fölé megy a hőmérséklet, minden hónapban kapnak a kutyák, mert elég kullancsos környéken lakunk. Nekünk nagyon bevált. Néha belemegy így is a kullancs, de megdöglik mielőtt fertőzhetne és megnőne.


Frontline spot on:


Bolhák (Ctenocephalides spp.) és kullancsok (Rhipicephalus spp., Dermacentor spp., Ixodes spp.) okozta fertőzés gyógykezelésére és megelőzésére.


Persze ha babéziás a kutya, nem elég Frontline-ozni, arra célzott injekció van, de a te kutyid tutira nem babéziás.

2012. dec. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
...ja és ne spray-t vegyél Frontline-ból, hanem az ampullát! Egyértelműbb az adagolása!
2012. dec. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszi, elmúlt már fél éves. Most van rajta kullancs elleni nyakörv, még 3 hónapig érvényes, de arra gondoltam,hogy ilyen hidegben, december vége felé leveszem róla előbb,azért,hogy ne legyen rajta majdnem egész évben.Az se jó szerintem, de a kullancs se .

Utána akkor lehet,hogy kipróbálom a Frontline-t. Köszi :)

2012. dec. 9. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!