Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy husky-t?

Lovaska1 kérdése:

Szeretnék egy husky-t?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy husky-t... 11 éves vagyok...

nem első kutya lenne bár még sosem volt nagy kutyám segítsetek nekem mit kell tudni?



2012. dec. 24. 14:17
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
rosszul találtad ki mert nem külső alapján
2012. dec. 24. 15:26
 12/41 A kérdező kommentje:
akumi 5 éves korom óta volt egy kutyám öreg volt és meghalt kb 5 hónapja... én gondoztam nem anyukám se apukám...
2012. dec. 24. 15:27
 13/41 A kérdező kommentje:

sőt hogy tudd a saját sebpénzemből vettem neki ennit

egy héten kapok 3500ft-ot amit csak a kutyusra költöttem mivel apukámnak van egy ismerőse akitől nagyon olcsón kaptuk a kutya tápot 200ft/kg csak mondom hogy nehogy ebbe is beletudjatok kötni ,;)

2012. dec. 24. 15:32
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

nekem huskym van, hihetetlen sokat foglalkozok vele, tanítom, de ha lát valamit, ami érdekli, akkor hirtelen mindent elfelejt.

Nem biztonságosan behívható, mert ha talál valamit ami érdekesebb, mint te, akkor kakil rád.

amúgy, te kinézet alapján választottál kutyát, mert nem tudsz róla semmit, mint ahogy az a lány se, amelyik 13 évesen megmagyarázta a husky jellemzőit, és azokból kb egy se igaz.

inkább tarts macskát, vagy más kis állatot, mert az nem jár annyi felelősséggel.

amúgy, egy kutya tartása nem az etetésben merül ki, mert te állítólag 200 Ft-ért megvetetted a szüleiddel a tápot, amit képzelek, hogy milyen tökéletes minőségű volt.... ezen felül költeni kell a kutya felszereléseire, iskoláztatására, jutalmakra, állatorvosra(jobb esetben csak az oltásra, de bármikor történhet baleset, amely után a szüleidnek mélyen a zsebükbe kell majd nyúlniuk.)

Amúgy, az, hogy szeretnél, még nem garantálja, hogy lesz, ha a szüleid értelmesen gondolkodnak felmérik a dolgot, akkor neked nem lesz huskyd.

Én is szeretnék sok mindent,meg sincs meg.

2012. dec. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha mindenáron kutyát akarsz, akkor valami kistestű, felnőtt, barátságos menhelyi kéne. Azok hálásabbak mindennél jobban (de nem mind!), plusz a kistestű való neked, egy berni van a páromnak, a páromat is elrántja néha, nem hogy téged, 11 évesen.. szóval a nagy testűekről mondj le. Huskyhoz pedig erősebb kéz kell, az, hogy volt egy kutyád, (ami meghalt, vagy eladtátok, nem tudom, mert kamuzol össze-vissza), nem jelenti azt, hogy minden kutya megfelel neked. Én is sportoltam, még sem fogok indulni holnap az Olimpián..

Szóval én azt mondom, hogy menhelyről. De ha csak te gondoznád, a szüleid meg nem törődnének vele, akkor felesleges egy kutya életét megnyomorítani, így is rengeteget fognak leadni a chip miatt, meg kidobni, nem kell, hogy még eggyel bővüljön..:)

2012. dec. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
93%
Remek, csak most fog jönni az életednek az a része, amikor nem az lesz, hogy suli, fél óra leckeírás, vagy az se, aztán az egész délután a kutyáé, mert úgysincs jobb dolgod. Nemsokára eljön az a korszak, hogy suli, fakultáció, magántanár, leckeírás, érettségire készülés, lógás a haverokkal, éjszakai parti, csajok/pasik, egyetem, albérlet vagy kollégium, vizsga, nincs idő, majd holnap kiviszem a kutyát, aztán szerencsétlenre rá se fogsz nézni két hétig, és nem azért, mert rossz ember vagy, hanem azért, amiért 11 évesen gyereket se szüljél: sem az életmódod, sem te nem vagy alkalmas az eltartására. A pénzügyekről meg annyit, hogy a kutatartás nem heti 3500 Ft, mert ha az átlagos ellátása bele is fér ebbe, a kutya bizony néha meg is betegszik, amikor súlyos tízezreket lehet ott hagyni a dokinál seperc alatt, amire fel KELL, hogy legyél készülve, mert ez bizony néha az életét mentheti meg.
2012. dec. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

"benti kutyám volt de máshoz került mert nagyon hosszú szőre volt és nem tudtuk gondját viselni"

LOL b+... A Szib. Husky évente 2x igen erősen vedlik... Mindegyik kutyádat lefogjátok passzolni ha vmi nem tetszik benne? pf

Látom nagyon utána jártál a dolgoknak. Ilyen taknyosként ne akarj huskyt, mert az a szerencsétlen is menhelyen fog kikötni, vagy "másnál"........

http://www.youtube.com/watch?v=L0rWMOkD5HY

2012. dec. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

Már bocs de szerintem hűtsd le magad.. nagyon jól tudom hogy vedlik... tudod milyen kutyám volt? Skót juhász hát annak kellett fésülni a szőrét -,-"


az etetése meg az én dolgom egyébként hogyha zavar akkor meg mondom hogy minőségi táppal etettük.. de szerintem az a magán ügyünk hogy mi mennyiért kaptuk a kutyatápot ha már megbocsátasz az meg sztem nem furcsa hogy az ismerősünk olcsóbban ad nekünk kutyatápot

2012. dec. 25. 10:49
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutyának kell fésülni a szőrét, egy husky meg egy collie között nincs nagy különbség. meg most komolyan, azt az időt sem tudtad rászánni a kutyádra, amíg kikeféled? hogy fogsz akkor egy husky fárasztására időt találni?
2012. dec. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

És milyen táp volt az a "minőségi"??

Mert a darlingra meg friskiesre is rányomják, hogy "minőségi" közbe meg lótúró.. a minőségi az Acana, Orijen.. ezt pedig nem hiszem, hogy te olcsón meg tudnád venni, kimérve..:)

Csak hogy tisztában légy a szavak fogalmával.

Figyelj, te 11 éves vagy, itt tőled mindenki 10évvel idősebb, és te akarod nekünk "megmondani" hogy mi jó, meg mi nem?? Ez elég vicces..amikor még a kutya fogalmával sem vagy tisztában. A kutya nem azért van, hogy legyen egy dísz a házban/kertben.

Tudod mennyit kell vele törődni?? Naponta félóra/óra a fésülése, séta 2 óra, kölyökkorában figyelni kell a fejlődésére, amit te még NEM TUDSZ!! mivel nem vagy azon az agyi szinten, mint egy felnőtt (ez nem sértegetés, hanem csak szimplán még gyerek vagy..), ha megbetegszik, elkezd hányni, mit fogsz vele csinálni?

Hogyan fogsz figyelni, hogy ne menjen bele kullancs, és ne legyen lyme-kóros vagy babeózisos? Mert az, hogy a nyakába raksz egy 500 Ft-os nyakörvet, az nem elég. Kölyökkorában amúgy is figyelni kell arra, hogy az immunrendszere is fejlődjön, plusz az izomzata. Tudod, hogy hogy kell játszani a kölyökkel, hogy ne vágd tönkre az izomzatát? Vagy hogy hogy kell sétáltatni? Hogy hogy kell szobatisztaságra nevelni? Vagy a pórázhoz szoktatni? mert nem úgy, hogy fogod és rárakod és húzod..

Ha koszos lesz, hogy fürdeted meg, ha már nagy lesz, te meg még csak egy 12éves?

Mi lesz, ha majd jön a felvételi és arra kell koncentrálni? Addig le lesz sz.rva?

És ha majd párzani akar és mindenáron megakarja mászni a kerítést és elszökni, mit fogsz tenni?

Vagy ha esetleg odakap felnőttkorában, mert nem nevelted jól? Megvereted apáddal, vagy elkezdesz sírni és leadjátok ,mert "agresszív"?

Ne nevettess már, az írás stílusodon látszik, hogy nem állsz készen egy kutyára.

Miért nem hiszel nekünk?? Mi többen mondjuk, te pedig egyedül vagy.

Egy felnőtt sem tud néha megnevelni normálisan egy huskyt, nem hogy egy gyerek, fogd már fel végre!!!

Annyira nehéz a gyerekeknek beszélni, komolyan, nem fogják fel, amit a felnőttek mondanak. Szívből remélem, hogy anyádék nem fognak rábólintani egy kutyára..

Uncsitesómnak is volt egy kutyája, kisgyerekkorában, ami tudod mit takart?? Hogy az apja foglalkozott vele, ő volt a tényleges gazdája, csak a kisgyerek kapta karácsonyra, de telibesz.rta kb. Mindig a gép előtt ült, vagy biciklizni ment, suliba járt, tanult több órán keresztül, tévézett. Neked hol lesz időd kutyázni? nem napi 10percet vesz igénybe a törődés egy kutyával..

2012. dec. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!