Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy husky-t?

Lovaska1 kérdése:

Szeretnék egy husky-t?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy husky-t... 11 éves vagyok...

nem első kutya lenne bár még sosem volt nagy kutyám segítsetek nekem mit kell tudni?



2012. dec. 24. 14:17
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
2012. dec. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Még várj néhány évet és ne akarj huskyt!!

Lenne rá időd hogy minden nap 5-10 km-et menjetek vele? Lenne rá időd hogy mindennap klikkerezzetek? Lenne rá időd hogy hétvégénként elvidd kutyasuliba? Lenne rá időd hogy mindennap 15 percig keféld a szőrét? Lenne rá pénzetek hogy minimum egy középkategóriás tápot vegyetek? Lenne rá pénzetek hogy kennelből vegyetek 100-150 ezerért egy egészséges kutyát?

Nekem is van kutyám, egy kutyám. Kinti kutyus, de be szoktam engedni amíg klikkerezünk meg játszunk. Mindennap elviszem egy 45 perces sétára meg a kertben szaladgálunk. Hétvégéken kirándulni szoktunk, ma is megyünk az erdőbe. Okos, jól nevelt, jól szocializált kutya vált belőle. Pórázon nem húz, nem ugrál, nem harap, rengeteg trükköt tanítottam neki. És hidd el egyáltalán nem könnyű egy nálad csak 10 kilóval könnyebb kutyával. És még csak 5 hónapos.

14/L

2012. dec. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Kihagytam hogy én fizetem minden orvosi költségét, jutifalatot, játékot.
2012. dec. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

Már bocs de szerintem ti nagyon túl izéljátok ezt az egész kutya tartást... anyukám barátnőjének a gyerekének van egy huskyja és nem kap "drága" tápot nem viszik kutyasuliba... és ez a 2. huskyjuk egy jól nevelt kutya a gyereke 12 éves

úgy hogy szerintem a huskytartókon kívül nem értetek sokat a kutyákhoz... öm multkor láttam 15.000-ért fajtiszta nem beteg husky kölyköt...

2012. dec. 26. 11:40
 35/41 A kérdező kommentje:
orvost vittünk magunkal hogy megnézze
2012. dec. 26. 11:41
 36/41 anonim ***** válasza:
15 ezerért fajtatiszta Huskyt? :D Nah sztem ne irkálj gyakorikerdesekre, hanem inkább olvass többet a kutyákról, meg arról hogy mi a különbség TENYÉSZTŐ és SZAPORÍTÓ között. Ritka hülyegyerek vagy :D:D:D
2012. dec. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Remek orvosotok van, ha ránézésre egy kölyökről is megállapítja a genetikai rendellenességeket, ami a többi dokinak csak súlyos tíz-százezres vizsgálatokkal sikerül a felnőtt állatokon. Megadnád a számát?
2012. dec. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim válasza:
100%
Nekem is huskym van én 15 éves vagyok, és nagyon nehéz a nevelése!Nem mondom hogy megbántam a választást, de nagyon nehéz őket idomitani, legkönyebb mikor jol kifáradnak, de őket kifáraztani nagyon nehéz, és sokkal hamarabb fáradnál te ki!
2012. dec. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
0%
Ne akarj Huskyt csak a szán húzáshoz ért.Független kutya, nem érdekli a gazdája.
2013. febr. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
17%

Szegény gyerek, úgy marjátok, teljesen megértem a felháborodását. Azért mert fiatal még nem kell ilyen lekezelően beszélni vele, és azt, hogy nem neki való a husky meg lehet írni szépen is, nem bunkó, lenézően.

Attól, hogy valaki ismeri nagyjából a kutyákat, vagy bizonyos fajtát, még nem biztos, hogy a huskyt is, és végülis erre vonatkozott a kérdése, hogy a huskyról mit lehet tudni, és gondolom nem a standardra volt kíváncsi, hanem a tapasztalatokra, olyanok véleményére, akiknek van huskyja... Amit kutyás könyvekben, vagy interneten utánaolvasással nem lehet megtudni.

Nekem igaz kistestű kutyám volt, de én gondoskodtam egyedül róla, és ha az ember akar valamit, és fontos neki valami, akkor tud rá időt szakítani, ez saját tapasztalat, tök mindegy, hogy általánosba jár, érettségire tanul, vagy diploma munkát ír! ahogy mondják, nincs lehetetlen, csak tehetetlen...

Nem ismerem a fajtát, szóval ehhez sok mindent nem tudnék hozzáfűzni azon kívül amit interneten találni lehet róla, de szerintem se feltétlen kéne a huskyt választanod. Bár minden kutya más és más, fajtán belül és óriási lehet két kutya vérmérséklete közötti különbség. Nekünk dobermannunk volt amikor pici voltam, soha semmi gond nem volt vele, ott feküdt az ágyam mellett, vigyázott rám, bár volt hogy felcsaltam az ágyba és együtt aludtunk, úgy hagyta magát dögönyözni, mint egy kis öleb, de ha kint voltunk figyelt mindenre és minden kutyát távol tartott, szóval nem volt egy mulya kutya. Emberekkel távolságtartó volt, de nem agresszív, szóval nem ugrott minden szembejövő nyakába. de nem is akarta letépni a karját, ha közel jött. Kutya iskola nélkül is könnyen nevelhető volt, igaz őt apa nevelte, nem én, de neki is első kutyája volt.

Ja, és az árról, attól hogy horribilis összegbe kerül egy kutya még nem tuti, hogy jó vérvonal, és fordítva sem, van olyan aki nem a kutyájából akar meggazdagodni. Mi kutyán se volt drága mégis sorra nyerte a kiállításokat, és semmi baja sem volt. Kétszer voltak kölykei, szóval nem belőle akartunk megélni, és azokat sem aranyárban adtuk el.

Kutya vásárlásnál szerintem azt (is) kell figyelni, hogy mennyire érdekli az eladót, hogy hova kerül a kiskutya, mert aki le se tolja, az valószínűleg előtte is annyit foglalkozhatott vele, meg a szülőkkel, tehát akármi baja is lehet, mert egy kitűnő vérvonalú is összeszedhet bármit... Volt nálunk is olyan akinek apa azt mondta nem eladó a kutya, mert olyan volt...

Kicsit eltértem a tárgytól, bocsánat, csak azt akartam kihozni belőle, hogy mint ahogy a boltban se, ami drága nem biztos, hogy jó is, és hogy nem biztos, hogy az adott kutya mit kinézel magadnak olyan mint a nagykönyvben.

2013. ápr. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!