Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Büntetés kizárással? Miért jó?

Büntetés kizárással? Miért jó?

Figyelt kérdés

A Cerberosos kizárásra gondolok, mikor napokra, akár egy hétre kizárják az ún. falkából a kutyát. Eltudnátok magyarázni, hogy ennek pontosan mi a lényege, értelme? Mi az etológiai háttere, ami miatt használ? Mert igazság szerint én semmi logikát nem látok benne, nem értem, hogy egy esetleges agresszión mit segít az, ha én nem szólok a kutyámhoz, nem simogatom, de azért elviszem sétálni, kifésülöm ha kell, én adok neki enni, akár ott lehet mellettem, stb. Hisz a kutya nem fog még napok, hetek múlva is azon rágódni, hogy mit követett el, miért nem szól hozzá a gazdi mikor odaadja a kaját, miért nézi levegőnek mikor ő kezdeményez egy közös programot. Kétlem, hogy azt ismételgetné magában folytonosan, hogy "jajj, megszegtem egy szabályt 6 napja, még mindig haragszik rám a gazdi, még mindig haragszik rám...". Azt talán mindenki elismeri, hogy a kutyáknak nincs ilyen logikus gondolkodásuk, hogy összekössék a gazdájuk viselkedését egy több nappal azelőtti incidenshez.


Azoknak a válaszait várom főleg, akik használják ezt a büntetési formát és bevált náluk. Nem provokatív kérdésnek szánom!


2013. jan. 16. 15:20
1 2
 11/20 bulltyperoyal666 válasza:

[link]

nesze neked "omega típus" és nem csak ez az egy van ;)


meg tudod ez nem úgy működik, hogy agresszív és akkor kizárom egy hónapra, hanem megnézem a miérteket. vagy ha neked nem indul a kocsid egyből motort cserélsz? lehet csak tankolni kéne... ;)

2013. márc. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Jajj, jó ég... Még egy okoska, aki nem ért ahhoz, amit mond. Ezt nem szeretem a cerbisekben, hogy annyira bunkók és emellett annyira hozzá nem értők. Persze én félholtra verem a kutyám és hetekig éheztetem... Gratulálok, kedves válaszoló, hogy ilyen következtetéseket tudsz levonni. Ezzel csak az a baj, hogy saját magadat és a cerbiseket járatod le. Sajnos igaz, ami igaz, a cerbisek általában egy egészen szélsőséges, elvakult csoport. Olyanok, mint te. Lehetetlen elfogadni azt, hogy bizony vannak olyan problémás kutyák (nagyon is sokan), amelyeknek nem elég az, ha lelököm a lábamról ha véletlenül rááll, én megyek ki az ajtón elsőnek és pár napig nem veszek tudomást róla.

Tudod, kedves válaszoló, több gazdával találkoztam már, amelyik futva menekült a cerbiből, ahol csak a pénzt húzták le róla, de eredményt nem kapott. Vagy aki nem elégedett meg azzal, hogy csak pórázon éljen a kutyája. Én is kilátogattam az iskolába, akkor fordultam ki a kapun, amikor azt láttam, hogy érzékeny kölyök kutyának a fektetést, ültetést fojtóval és erővel akarják "tanítani".

2013. márc. 4. 14:19
 13/20 anonim ***** válasza:

Olvass már vissza, mit írtál az eredeti kérdésben, aztán meg vegyél vissza a kicsi arcocskádból. ;) Ez már erősen rágalmazás kategória, név nélkül nagy bátorság kell hozzá. :P

De biztosan téved az az állandó 20-30 fő körüli létszám, aki eljön a kutyaovinkba, és való igaz, nem csak yorkie-kal, goldenekkel meg vizslákkal keresnek fel minket, hanem "érzékeny" bull-típusú terrierekkel, őrző-védő és területvédő fajtákkal (rottweiler, moszkvai, kuvasz stb.) és igen, előfordul, hogy a masszívabb 8-10 hónapos kutyáknál fojtó nyakörvet javaslunk, a már korábban leírt okokból. Viszont bunyó, sérülés még sincs ennyiféle és ekkora létszámú kutya között, pedig nálunk biztos nem fordul elő, hogy alárúgunk a kölyökkutyának és hasonlók...

És bizonyára csupa ómega típusú viadalra szelektált, kobzott pit bull terrierjeim vannak, hogy működik náluk a rendszer. ;)

2013. márc. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

#13-hoz:

A Cerbiben felnőtt kutyáknál az engedelmes munkában ált. fojtónyakörvet (nem szentírás) és pórázt használunk. (A szünetekben ugyanúgy szabadon, együtt vannak a kutyák.) Sok erős fizikumú, hiperaktív kutyával is felkeresnek minket, és fojtóval sokkal könnyebb dolgozniuk, több a sikerélmény. Természetesen a fojtóhasználatnak is megvan a technikája, a neve meg ne riasszon el senkit, nem fog tőle a kutya megfulladni. Így egyetlen gazdinak sem kell azt mondanunk, hogy minek kellett neki ilyen kutya, ha nem bír vele, hanem igyekszünk neki amennyit csak lehet segíteni. Nem egyszer ilyen dolgokon múlik, hogy egy kutya nem kerül az utcára, nem lesz gazdikereső!!!

2013. márc. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 bulltyperoyal666 válasza:

nagyon vicces, ahogy az eredeti kérdéstől az utolsó válaszig az értetlenkedő naiv gazdiból, profi mindentmegmondok kutyakiképző lettél :)


ha kell egy kis pénz szólj, lenne agresszív kutyám, olyan módszert használsz amit nem szégyellsz! (csak szerintem ne menj le négykézláb, hogy megmutasd neki, mit hogyan, mert nem fogják tudni visszavarrni az arcod...)

2013. márc. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Akkor bocsánatot kérek. Így valószínűleg én lakok rossz környéken, ahol a cerbis iskola kiképzői nem értik a dolgukat. Itt akárhány cerbis emberrel találkoztam -pont mint ti, folyton oktatni akarják az embereket- holott nem tudják behívni a kutyáikat, nem tudják kontrollálni őket és a legtöbbet nem lehet idegen ebekhez odaengedni, mert támadnak. De örülök, hogy ez csak a kivétel, hogy a többi cerberos nem olyan.


És én is azt javaslom, kicsit vegyetek vissza, mert a rágalmazásaitok, vádaskodásaitok eléggé undorító. Nem tudjátok honnan kezdtem, hova jutottam, mit láttam, milyen kutyáim vannak. Csak a nulla háttérismeret nélkül akartok engem kritizálni. (sajnos ezt tapasztalom a legtöbb cerbistől).

Igaz, ami igaz, nem szeretem a cerberost. Nagyon rossz tapasztalataim vannak ezzel a módszerrel. Még a ti hátatokon is felállna a szőr, ha néhány történetet elmondanék.

2013. márc. 5. 10:15
 17/20 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest, hogy te bunkózod a cerbiseket, olyan stílusban osztasz itt mindenkit, hogy elképesztő :-O Feltettél egy kérdést, állítólag nem provokatívnak szánva, normálisan válaszoltak rá, aztán begőzölsz és elkezdesz itt bezzegelni...


Omega típus? Hát, érdekes módon az én befogadott kutyámat, aki full domináns, többek közt a falkából való kizárás tette helyre. Azóta is próbálkozik,de ilyenkor elég "emlékeztetőül" egy-két napig levegőnek néznem, hidd el, megérezi a különbséget, és rögtön visszavesz. Mindig lesznek húzásai velem szemben, mármint feszegetni fogja a határokat, de ahhoz képest, hogy amikor hozzám került verekedett és emberre is ráment, rá sem lehet ismerni.


Nálunk ez sokkal jobban bevált, mint a testi ráhatás, legyen az akár grabancrángatás (verni természetesen nem vertem soha).

2013. márc. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Megérezi=megérzi
2013. márc. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Igaz, ami igaz, nem szeretem a cerberost. Nagyon rossz tapasztalataim vannak ezzel a módszerrel."


Akkor mi a viharnak tetted fel a kérdést??

2013. márc. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mielőtt válaszolnék, megkérdezhetem helyileg melyik cerberosról beszélsz?
2013. márc. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!