Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti betartjátok az ajtón ki/be...

Ti betartjátok az ajtón ki/be járkálást (ti mentek elöl)? Hátráltat a vezéri szerepben ha mégsem?

Figyelt kérdés

2013. febr. 3. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindig betartjuk!

eddig pórázzal vezettük hátra,és mondtam hogy hátra!,később már csak azt mondtam hátra póráz se kellett,most meg már alapból előre enged minket:)

Nem tudom hátráltat-e vagy sem,de sétánál képes meghülyülni az izgatottságtól,jobb ez így.

2013. febr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Betartjuk. Nem tudom, hátráltat-e, de nekem amúgy is voltak gondjaim a megfelelő mértékű tekintély megszerzésével, ezért inkább betartok minden ilyesmit.
2013. febr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem, és hülyeségnek is tartom. Az én kutyám csak parancsra lép be, vagy ki. Ha azt mondom neki, hogy "előre", akkor előttem megy ki, de ha mondom neki, hogy "marad", és én megyek ki, majd csak utána mondom, hogy "tovább" akkor utánam. Ettől nem csorbul semmi féle vezéri szerep, mert nem ezen múlik. Ahhoz, hogy megfelelő legyen az ember-kutya viszony ennél sokkal több kell....
2013. febr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az a szabály, hogy tilos ajtón/kapun ki-be mászkálni. Általában úgy van, hogy előreküldöm a kutyákat a kapun vagy az ajtón, ők meg megvárnak, mikor kiértek. Néha csinálom azt, hogy nem szólok semmit, csak kimegyek, ilyenkor várnak arra, hogy jöhessenek.
2013. febr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem baromság

20 éve kutyázok soha nem volt gond 1 kutyámmal sem!

Ha azt mondom ne menj ki nem megy ki a marad az marad az előre az előre.

Nem tudom mit kell ezen túlbonyolítani, a kutya nem hülye, pontosan tudja kivel mit és meddig tehet meg.

2013. febr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
70%

Az utcára vezető kapun CSAK engedéllyel mehet ki...legtöbbször magam után hívom, ha meggyőződtem, hogy nincs kint például kóbor kutya. De sokszor előre küldöm, mert úgy kényelmesebb. Hazafele vagy magától nyitja a kaput és értelemszerűen így utána megyek be, vagy ha szatyrokat cipelek, akkor kérésre nyitja, majd csapja be utánam :)

De gyakran én megyek be előre és akkor utánam hívásra jön.

A lakásajtón így téli időszakban csak engedéllyel jöhet-mehet ki-be... úgy kényelmesebb, és a meleg bent tartása szempontjából eredményesebb, ha Argos megy ki-be először és az ajtóval terelem, hogy siessen :D

Nyáron, mikor tárva-nyitva az ajtó, akkor simán közlekedhet ki-be...ha azt akarom, hogy kint/bent maradjon, egyszerűen közlöm vele, hogy MARAD.

Kutyafuttatóknál, egyéb kapukon ki és be egyaránt ENGEDÉLLYEL léphet...

2013. febr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Nem tartjuk be.

A kertből eleve csak pórázon mennek ki,csak kint a pusztán vannak elengedve.

Tehát olyan gond nincs,hogy önállósítaná magát valamelyik.

Egyébként engem kb.kiröhögnek.A férjem az abszolút tekintély,pedig Ő sem tarja az ajtó-szabályt.

Elég,ha kicsit megemeli a hangját,és mindjárt rend van.

2013. febr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én se tartom be. De amíg én is kimegyek az ajtón, a kutya szépen megvárja, amíg bezárok, stb. A lényeg, hogy nyugiban marad.
2013. febr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

[link]

Ezt ajánlom neked, mi 2 napja alkalmazzuk és már most nagy változások vannak :)

2013. febr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 compactegon ***** válasza:
68%
ha a kutyád tisztel, akkor nem kell. mert alapban sem fog kimenni előtted. persze megeshet, hogy kíváncsiságból elfelejtkezik róla, de les#arom :) tudja hol a helye.
2013. febr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!