Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyaugatás miért csendhábor...

A kutyaugatás miért csendháborítás és a gyereksírás miért nem?

Figyelt kérdés

Ha a kutya ugat egy nap összesen kb. 2 percet már ki vannak akadva a szomszédok és ki akarják paterolni a kutyát, de ha a gyerek ordít egész nap a testvéri meg föl-alá rohangálnak a lakásban, dübörögnek, azt nézzük el,mert még gyerekek..

Ez normális, de komolyan?


2013. febr. 20. 22:11
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
26%

Kedves Kérdező!

A mondandómnak csak töredékét fogtad fel ezek szerint. De kiemelnék belőle egy lényegi dolgot: Ha elolvasod a kutya tartásához kapcsolódó akármelyik rendeletet, biztos lehetsz benne, hogy találsz egy olyan bekezdést, mely arról szól, hogy kedvtelésből csak úgy tarthatsz állatot, ha azzal a környezetedet nem zavarod. Ilyen a gyerekre nincs. A jog sem kezeli egyenlőként őket, így az embereknek sem kell.

2013. febr. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
94%

ez egy nagyszerű kérdés.Az is szuper mikor beülsz egy étterembe,nyugalomra vágynál és egy szép estére ,de a szomszéd asztalnál van van 3 gyerek akik torkaszakadtukból üvöltenek és a szülők rájuk se szólnak...


A "gyerektartást"is szabályozni kéne.

2013. febr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Utálom azt, hogy manapság a gyereknek mindent szabad. Nagyszüleink, sőt szüleink idejében simán rászóltak a gyerekre, ha hangoskodott. Még nekem is van ilyen élményem gyerekkoromból, hogy a vonaton hangosan beszélgettünk a barátnőmmel, és bizony le lettünk teremtve, hogy maradjunk csöndben. Az emberek viszont a kutyákon simán kiélhetik minden dühüket, frusztrációjukat, mert az "csak egy állat."
2013. febr. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyereknek meg lehet magyarázni, hogy ne csinálja egy kutyának meg nem. vegyük példának az én kutyám ő ugat,ha jön valaki, mert erre tanítottam viszont a fölötünk lakó családnak van 3 gyereke az egyik 4 éves körüli a másik 10 a harmadik meg 12-13 éves. A legkissebb egésznap üvölt, sír a középső futkározik fel-alá a legnagyobb meg kiabál és van amikor éjszaka közepén kell ezt hallgatni mikor már aludna az ember, de nem tud. Nekik senki sem szól viszont ránk már nem egyszer ránk szóltak, hogy csináljak valamit a kutyámmal, mert nem lesz jó vége pedig hetente max 1-szer jön vendég és akkor is csak vakkant egy kettőt
2013. febr. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
14-es vagyok arról még annyit ahogyan ma nevelik a gyerekeket az kész katasztrófa. Szokott hozzánk jönni anyum unokahúga neki van egy 5 éves gyereke aki nagyon kiakasztó ordít, kiabál és nem lehet rászólni, mert gyerek
2013. febr. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
74%

A kutyának sokkal egyszerűbb elmagyarázni, hogy maradjon csöndben, mint egy gyereknek, mert ha a gyereknek lekeversz egy atyai pofont, akkor már gyermekbántalmazó vagy, a kutyát meg bottal kéne verni, hogy állatbántalmazó legyél. Én is volt, hogy kaptam, mikor nem lehetett rám hatni, s úgy gondolom, nem ártott - de a kérdés nem a mai gyermeknevelési tendenciákról szól (amik valóban elkeserítőek), mivel a kutya témában van.

Az én kutyáim csak akkor ugatnak, ha valaki be akar jönni hozzánk, pedig nálunk is vannak ordibálós szomszédok - ez nem indok, csak kifogás.

Szerintem a hazai kutyásoknak kellene tennie azért, hogy megváltozzon a megítélésük az emberek szemében, nem pedig itt a gyakori kérdéseken feltenni értelmetlen kérdéseket. Ha a kutyások nagy százalékának jól nevelt, normális kutyái lennének, ha minden városi kutyás felszedné maga után a szart, ha a kutyások betartanák az ebtartás szabályait, ha nem lenne annyi kóbor, önsétáltató állat, akkor lehetne arra számítani, hogy a kutyákat az emberek jobban elfogadják, s elviseljék, ha 2 percig ugatnak. De addig nem.

2013. febr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Én múltkor olvastam egy ilyen társasházi szabályzatot. Konkrétan a kutya nem zavarhatja a lakók együttéléstét. Viszont az hogy napi két percet ugat..napközben az még nem zavarás. Nem csendháborítás. Mindenhol vannak kötözködő emberek, nálunk is. De utána néztem (már ha jók voltak a források, de szerintem ez mi társasházunkra vonatkozott... nem tudom pontosan) azért nem lehet kutyát kirakni 'mert csak'. Ahhoz konkrét,komoly indoklás kell. Ha viszont bérlitek a lakást, akkor a tulaj kitehet titeket.
2013. febr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Akármi is van a társasházi szabályzatban, tudtommal nem írhat felül semmilyen magasabb, pl. önkormányzati rendeletet, tehát ha engedélyezett a kutyatartás, ezt nem húzhatják keresztbe (ennek ellenére volt, hogy örökbefogadást kellett lemondani, mert a nagyon naiv örökbefogadó engedélyt kért a lakótársaktól a kutyatartásra, de senki nem írta alá, mert hogy szőrös lesz a lépcsőház! - szerintem ez nem jogos, de mindegy). Minden társasházban megvannak azok az órák, amikor csendben kell lenni: na, akkor nem ugathat a kutya, egyébként meg szerintem igen, mert ha fúrni lehet, ugatni is lehet. Ha a csendes órákban ugat, abból már lehet gond.
2013. febr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
73%

Engem meg másnak a kutyája nem érdekel.

Van gyerekem, kettő is, kutyám is. A kutyától egy nyikkanást sem lehet hallani, akkor sem ha nem vagyunk otthon. Ez mind nevelés kérdése.

Viszont egy gyereknek (4 és 1 évesek) nem lehet elmagyarázni, hogy csak lábujjhegyen, csak suttogva lehet beszélni. Továbbá ha idejössz és betanítod az egy évesemnek, hogy ha fél, ha éhes, ha szomjas, ha beteg, ha az orrát kell szívni stb. ne ordítson, (mivel hogy még nem tudnak beszélni) akkor befogom a szám.

Többen tartanak kutyát nálunk az épületben a többséggel nincs is baj, a staff pl csak akkor ugat, ha bekopognak hozzájuk. De van egy kis vakarcs ami végigvinnyogja a 6 órát, amíg a "gazdi" nincs otthon. Na ez a része bosszantó, nem is kicsit.

2013. febr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell ezen hajbakapni. Nagyon egyszerű. Ha képesek vagyunk arra, hogy toleráljunk egy kis gyereksírást, akkor képesnek kell lennünk arra is, hogy toleráljunk egy kis kutyaugatást. Ennyi.
2013. febr. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!