Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menyi idö mig egy 6-7 hetes...

Menyi idö mig egy 6-7 hetes kiskutya megszokja a nevét és tanitani lehet ugy h szót is fogadjon? Menyi idöbe telik?

Figyelt kérdés

:)) fontos lenne nekem, mert most lett egy nagyon édes kiskutyunk és nem tok rola még sok mindent de elöször is ez érdekelne.... :)

17L


2013. ápr. 19. 21:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%

Kedves 9es válaszoló,

Nem kell elhinned :o)) Majd megpróbálok videót csinálni, de még nem jött össze. Ellenben itt egy vele egykorú kiskutya - a gazdájával rendszeresen levelezünk és megbeszéljük, h ki mit tud már és hogy haladunk.

http://www.youtube.com/watch?v=ykity3uexEA


Az meg h egy kiskutya nem tud koncentrálni hülyeség. Csak nem szabad irreális elvárásokat állítani elé... Gyönyörűen tud koncentrálni.

Utolsónak: a 6-7x10 perc naaaagyon sok még egy felnőtt kutyának is. Én napi 2x5-8 percnél többet nem tanítom célirányosan a kölyköt és tökéletesen működik... számomra ezért megdöbbentő h a kutyatartók többsége h tudja elcseszni a kutya nevelését, amikor az nem akkora magic.

2013. ápr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
67%

A 9-es vagyok.

Abból kiindulva,hogy ÉN 10 hetesen hoznék(és hoztam is) el bármilyen kölyköt,nem látom valószínűnek,hogy ő 2 hét múlva,bármennyit is foglalkozok vele 8-asozik.Annyi új inger,szag,ember stb kerül be hirtelen az életébe...Az ül,fekszik,marad alap dolgok persze rendben vannak,de pl. nálunk 3 kutya van,a legkisebb most 4 hónapos,10 hetesen hoztuk el,és ő pl. nem tud pár percnél több ideig egy adott feladatra koncentrálni.

2013. ápr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

És erre mit vársz mit mondjak?

Azt nem értem, h miért kérdőjelezel meg valamit, csak azért mert te nem csinálod??

Nekem fontos, h a kutyám a kezdetektől használja az eszét, tanuljon meg koncentrálni, együttdolgozni stb. Nekem ez eddig működött és így csinálom. Mindenkinek szíve joga akkor elhozni a kutyáját amikor akarja ha már elmúlt 8 hetes... de a tapasztalatom és bizonyított h utána már nem is tanulnak érdemleges dolgokat, csupán szokások, adott esetben rossz szokásokat.

2013. ápr. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

10-es vagyok. Nálunk nem volt sok 6-7X az a kb 10 perc( nem pont annyi, volt hogy több, volt hogy kevesebb, meg a 6-7 sem minden esetben annyi, csak egy átlag) De pl nálam a kutya veszettül élvezte azt, hogy tanultunk. Amikor már látta, hogy gyakorlunk, akkor jól bepörgött a kis majom, és nem is mondtam még semmit, de már magától kezdte az ül,fekszik, pacsi 3asát:D Meg mindig a csúcson hagytuk abba, szóval amikor még élvezte.

Én nem gondolom soknak azt, amit mi tanultunk, mert ő is és én is élveztem, és nem unta sose.

Most meg már hogy nagyobb a kutya, így már napi 1-2szer gyakorlunk, de akkor olyan fél-1 órát, attól függ, hogy milyen kedvem van, meg hétvégén 4-5 órát simán kint vagyunk pályán, és élvezi nagyon! :D

2013. ápr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

2- pár hónaposan, ilyen korban szinte a legkönnyebb tanítani őket, olyan az agyuk mint a szivacs. A mienk 4,5 hónapos le tudom ültetni, helyére tudom fektetni, ha ételt teszek elé és azt mondom maradjon, akkor ott ül és vár.

Viszont jelentkezett egy-két "probléma de ez nem ide tartozik, majd kiírok egy kérdést...

2013. ápr. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
H lehet tanitani akkor egy kiskutyát most még csak 6-7 hetes és folyton a játékon van az esze tudom h várnom kell még aszem 2 honapos koráig de h kezdjem el tanitani? és mi legyen a jutalom falat? Hogyan tanitsak neki bármit is....? :/
2013. ápr. 21. 13:35
 17/26 anonim ***** válasza:

Nézz után a klikkeres tanításnak. Én saját tápját használom.

Illetve egy mai videó a kutyámról: http://www.youtube.com/watch?v=E3jgQg2pLr4&feature=youtu.be

2013. ápr. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
meg néztem a videot amit köszönök :).. nagyon ügyes a kutyus :) de nem nehéz megtanitani rá ezeket am?
2013. ápr. 26. 15:22
 19/26 anonim ***** válasza:
Nem :o) bár tény h van gyakorlatom a tanításban, de szerintem nem olyan nehéz - tegnap kérdezték h sok munka van-e benne és azt kell mondanom h nem. :o)
2013. ápr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

értem, de tűrelemnek is kell lenie az embernek hozá :)

am még csak 7 hetes a kutyunk nem tom hány hetes korában érdemes elkezdeni tanitani?

monduk anyumal tanitgatjuk ere ara h mit szabad mit nem csak aztán mindig nagy figyelme nincsen mert folyton a játékon jár a buksia... :)

2013. ápr. 26. 16:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!