Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 2 hónapos pitbull...

Beus84 kérdése:

Van egy 2 hónapos pitbull kutyám. Folyton elkezd morogni és a lábamat harapni. A farka fölfele áll és csóválja. Mit tegyek ilyenkor? Játszik vagy agresszív? Még nem volt ilyen fajta kutyám. Csak olyanok válaszoljanak akiknek van pitbulljuk.

Figyelt kérdés
2013. máj. 27. 15:49
1 2
 1/17 anonim válasza:
33%
Nekem a labrador kutyám ilyen és 11hetes, pedig elvileg a labrador nyugodt kutya. Szerintem játszani akar, felhívni a figyelmet magára. Majd kinövi, de egyet tanulj meg, hogy te vagy a főnök és nem Ő, ne hagyjad rá. Persze sajnálja az ember megütni a kis aranyos kutyát, de egy pitbull kutyánál, ami nagy és erős lesz, meg kell neki mutatni, hogy ki az úr a háznál.
2013. máj. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

és megkérdezhetem hogy miért van ilyen erős és láthatóan nem túl barátságos mentalitású kutyád, ha még ennyit sem értesz a kutyákhoz?


nem mellesleg hidd el nem kell ahhoz pited legyen hogy erre a kérdésre válaszolni lehessen.


egy pitbull gazdi!

2013. máj. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%

első válaszoló, sok eszed van, gratulálok!


tehát a kutyát verje? elmondanám hogy kb. öt hónapos korától már kiröhögi a kérdezőt, mert olyan magas a fájdalomküszöbük ezeknek a kutyáknak. nem mellesleg legkésőbb ha a kutya ivarérett lesz hidd el fel fogja venni a kesztyűt a verekedős gazdi ellen!


és arról van fogalmad mennyi idős a kérdező? mert szerintem kb. 15 ha van. szerinted egy felnőtt kifejlett pit majd félni fog tőle és tisztelni fogja őt? hát jó nagyot tévedsz!

2013. máj. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ez még játék, csak az a baj, hogy a pitbull támadni is játékból támad...
2013. máj. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem azért tettem föl a kérdést hogy bunkó goromba válaszokat kapjak. Mellesleg nem 15 éves vagyok ha tudni akarod. Normális tanácsot kértem.
2013. máj. 27. 16:13
 6/17 anonim válasza:
72%
Kedves 3. válaszoló gratulálok neked és simogassad a kutyás 8hetesen, hogy ezaz harapd csak a lábamat. Remélem 8hónapos korába is harapni fogja a lábadat. Mellesleg nem mondtam verést és ha te nem pofozol meg egy kutyát azért, mert harap és lekell szoktatni róla akkor keverj betont a szájába te....
2013. máj. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

megsértődni lehet! szíved joga, de egy olyan kutyát tartasz amihez nagyon fontos a kutyákkal kapcsolatos ismeret és tapasztalat. rendben, mennyi idős vagy? mit csinálsz amikor így viselkedik veled a kutya? jah, bocsánat. a kérdésed éppen az hogy mit tegyél ilyenkor. ha nem tudsz "elbánni" egy 2 hónapos pit kölyökkel szerinted mi vár rád ha már elkezd ereje teljében lenni?

miért választottál magadnak ilyen erős kutyát? a kutyaovit és kutyasulit gondolom erősen tervezed.


ne haragudj ha úgy érzed megsértettelek csak nekem is pitem van és tapasztalatból tudom hogy nem egy egyszerű eset. jó sok szabályhoz kötném a tartásukat az is biztos.

2013. máj. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

látom intelligens kutyatartó vagy te is!


sőt árad rólad a felnőtt inteligencia! szóval a te okos és nagy kutyás tapasztalatod szerint csak simogatás és verés létezik a kutya számára! felőlem mindenki olyan tanácsot fogad meg amilyet akar. de hidd el a te tanácsoddal kapcsolatban nagyon örülnék ha pl. a már 5 hónapos kutyáról tájékoztatást kapnék , vajon használ e a verés? de biztos neked nagy tapasztalatod van ilyen erős fajták terén azért pattogsz ilyen vehemenciával betonkeverő?! ;)

2013. máj. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

mellesleg már most is kipróbálhatja. ezekben a kutyákban nagyon erős a kitartás. szóval hacsak nem akkorát lezavar neki hogy a kutya nyekken hidd el annál jobban be fog durvulni. de te biztosan tudod hogy mit beszélsz.


a legegyszerűbb ha a kedves kérdező már kutyaoviba elviszi a kutyát. mert sok esetben még a grabanc rázástól is csak jobban bepörögnek. és mivel a kérdező totál tapasztalatlan nem hiszem hogy megfelelő határozottsággal korrektül le tudná állítani a kutyát. lehet lesznek olyanok akik majd adnak másfajta tanácsot, de őszintén szólva az ilyesmihez a legjobb a személyes oktatás (suli, ovoda). nem beszélve arról hogy lehet egy egy pofon most még fáj a kölyöknek és leáll, de idővel megszokja a verést és maximum csak egyre erősebb és erősebb bántalmazásból fog érteni. ha érteni fog egyáltalán. ugyanis könnyen megeshet hogy eljön az az idő amikor a verésre majd ő is úgy fog válaszolni.

2013. máj. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%
hozzátenném továbbá hogy az enyémmel eléggé durván játszunk sokszor. játékból néha olyanokat húzok a fenekére, combjára hogy az ujjaim törnek el szinte az izmain. viccen kívül, komolyan. a kutya meg csak lazán körberöhög mert semmit nem érzett meg az egészből. szerinted veréssel mit érnék el? egyszer véletlen lezavartam neki egy emberes taslit. nagyon elszégyeltem magam. szerinted a kutya mit csinált? rámnézett egy pillanatra és folytatta tovább a játékot velem. meg sem érezte pedig durva pofon volt. jó nem két hónapos kutyáról beszélek. de ahogy már írtam a pofozkodás maximum csak pár hónapig lenne hatásos.
2013. máj. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!