Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Venni szeretnék egy pitbullt,...

Venni szeretnék egy pitbullt, és kérnék róla véleményeket, akinek van ilyen fajta csak attól. Ha normálisan szeretetben nevelem, akkor nem lesz agresszív? 22F

Figyelt kérdés

2013. máj. 21. 09:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
100%

aki inkább elhiszi azt amit a szutyok kereskedelmi csatornák sulykolnak hogy a pit agresszív az ne tartson ilyen kutyát mert NEM NEKI VALÓ!

amúgy egyáltalán nem agresszív. (esetleg a neveletlen egyedek de azok is csak a többi kutyával.)

arról nem is beszélve hogy több esze van mint a manapság annyira divatos fajtáknak... direkt nem írok példát. viszont akinek nem volt pitje az egyfolytában azzal jön hogy ez a fajta milyen buta és agresszív... holott a világ egyik legszeretetéhesebb és legértelmesebb kutyája!

2013. máj. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim válasza:
100%

Persze benne van a génjeiben, de nevelés kérdése is.

Ismerek egy nagy rotvelert ami oda rohan, képen nyal, majd hátára fordul és várja hogy vakargasd a hasát, mind ezt egy játékos kölyök kutya módjára. :-)

2013. máj. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem volt egy Pitbull kanom,Goro-nak hívták,másfél éve pusztult el szegénykém:-(

Én csak pozitívumokat tudok elmondani róla.Nálunk kiskora óta a család macskájával nevelkedett,és majdnem minden hétvégén jöttek hozzánk vendégségbe a tesómék gyerekestöl.

Goró nyalta-falta a tesóm gyerekeit,és álandóan a nyomukban volt,vigyázott rájuk.

Szóval szocializáció és sok foglalkozás kérdése az egész!

Nemtudom olvastad-e Csodálatos Kutyadoki c. könyvet,Caesar Millan-tól.Az agresszió nem fajta kérdé,se!Agresszivá vagy veszélyessé egy kutyát két dolog tehet:a nevelés,és a falkavezérség!

Ha a kutya a falkavezér,az már rég rossz,legyen az akár egy Palotapincsi,vagy akár egy német dog,bár utóbbi pobt a testi adottságai miatt veszélyesebb!

Egészen kis korától kell a kölyökkutyát tanítani,és következetesen nevelni,és mindíg betartatni vele a szabályokat,amit te elvársz tőle.

Ez a titka az egésznek!Mi is anno így csináltuk,és soha semmilyen probléma nem volt!

Én csak arra bíztatnálak,hogy nyugodtan válassz magadnak olyan fajta kutyát,amilyet csak szeretnél.

Ha képes vagy arra,hogy kézben tartsd a dolgokat,és erős vagy egy falkavezérséghez,nem lessz gond,hidd el!

2013. máj. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne állítsuk már be a piteket tündibündi cukormackóknak...


Ahhoz hogy egy pit agresszív legyen bővel elég egy verekedés, hogy rákapjon az "ízére" sajnos..(persze nem mindegyiknél lehet valamelyiknél 2-3 is kell hozzá és ehhez nem kell feltétlenül hogy ő kezdeményezzen. Bőven elég ha csak belecsöppen..

Ha veszel egy domináns kant aki mondjuk még jól is kommunikál(piteknél elég ritka) akkor is elég hamar válthat agreszióra ha a másik nem adja meg magát elég gyorsan.. ez ilyen... ha kutyák közé viszed sokkal jobban oda kell figyelni rájuk nincs mit tenni.. és aki mást állít az vagy hülye vagy túlzottan elfogult a fajtával.


Hozzáteszem nincs pitem.. csak a pites találkozásokból jönnek ezek le. meg beszélgetésekből.


Amúgy ha már azt írod hogy normálisan szeretetben neveled akkor az már régen rossz egy ilyen kutyánál.. Ha már cesart felhoztuk akkor mozgás fegyelem és a szeretet csak a harmadik... piteknél meg szerintem csak az 5. mozgás, fegyelem, mozgás, fegyelem és szeretet... de ez már csak az én véleményem.

2013. máj. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 A kérdező kommentje:
én is így gondolom ha szeretetben nevelném fel, nem lenne baj vele.. sokat kell gondolom sétáltatni is, futtatni, mert olvastam róla olyat is hogy begolyózhat ha pl egy kennelben éli le az életét vagy megkötve.. bár nekünk jó a kerítés, és a hátsó udvaron futkározhatna amikor kedve tartja :) akkor így nyugodt szívvel veszek egy kicsit :)
2013. máj. 21. 09:54
 6/71 A kérdező kommentje:
nem nagyot akarok venni, hanem kicsit.
2013. máj. 21. 09:58
 7/71 anonim ***** válasza:
47%
de ez nem így megy... egy pitnek nem elég egy kis sétálás meg egy kis játék a kertben... de mind1 feladtam ..
2013. máj. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
és a pici nem nő fel szerinted ? :D
2013. máj. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:

Az, h szeretetben nevelkedne, édes kevés egy ilyen kutyának. Ismerősöm is szeretetben neveli a pit-staff-boxer keverékét, csak épp a kutya irányít mindent, kicsúszott a kezéből a kutya nem kicsit. A kutya dönti el, h kit támad meg és kit nem. Ezen dolgoznak most már fél éve és nem csak kutyákat támad a kutyája, hanem embereket is!!! Szépen haladnak, de!

A hétvégén voltunk velük kerti partyn, a kutya egy pillanatra nem tudta hova tenni a férjem és nekiugrott, már harapta volna a karját, amikor rájött, h a férjem az, őt ismeri.

Ilyen és ehhez hasonló nyalánkságokra lehet számítani, ha vki egy pitet (vagy bármilyen más kutyát) nem nevel rendesen és szigorúan!!!

2013. máj. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
100%
Aha, futkározhatna a hátsó udvarban. Kergethetné a legyeket önmagában. Na, itt kezdődnek a gondok. Bent kell tartani a családban, és kicsi korától kezdve kutyák közé kell vinni naponta. Meg kell tanítani jól kommunikálni a kutyákkal és nem szabad eltűrni tőle a legcsekélyebb agressziót sem. De legfőképpen úgy kell viselkednie a gazdának, hogy a kutyának meg se forduljon a fejében, hogy esetleg a gazdi helyett intézkedjen!
2013. máj. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!