Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 2 hónapos pitbull...

Beus84 kérdése:

Van egy 2 hónapos pitbull kutyám. Folyton elkezd morogni és a lábamat harapni. A farka fölfele áll és csóválja. Mit tegyek ilyenkor? Játszik vagy agresszív? Még nem volt ilyen fajta kutyám. Csak olyanok válaszoljanak akiknek van pitbulljuk.

Figyelt kérdés
2013. máj. 27. 15:49
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. De szerintem az első válaszolónak van igaza.
2013. máj. 27. 18:51
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem juhászkutyám van, ő játékból a nadrágszáramat kapta el, de ráadásul hátulról ( a birkákat így tereli ez a fajta). Hiszed vagy nem, elég volt annyi, amit máshol is tanácsolnak: ha elkapja a lábad szárát, merevedj meg, legyél minél unalmasabb. Ha erősen harap beléd, jajdulj fel, és lehetőleg hagyd ott. Ha ez pár héten belül nem javul a fentiekkel, akkor a szoborrá merevedést követheti egy mordulás és egy averzív hang (mind1, h mi, csak kellemetlen legyen). Nem kell fizikai erőszakhoz folyamodni. Amikor a kutyám tombolt a helyén, mert ki akart jönni, úgy próbáltam ledominálni, ahogy csak tudtam, ehelyett még jobban bepörögött. Egy idő után meguntam, hozzákoccintottam egy lábast a kőhöz, kutyánál a hisztit mintha elvágták volna... lekushadt s annyi.
2013. máj. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Hát kedves kérdező nincs igaza az első válaszolónak sőt...


Naszóval akkor kezdem az enyémmel (amstaff) engem szokott harapdálni úgy is ahogy téged most 11 hónapos, előfordul még most is de nem úgy harap hogy fájjon. ezzel letudtuk a kérdés részét.


Ami az első válaszolót illeti, egy kis verés többet árt mint használ, ne egy labradoros gazdira hallgass már kérlek...

Játék közben elakasztotta egyszer a hátát egyszer meg a fejbőrét szakította fel, szerinted mit csinált a kutya? Játszani akart tovább velem, szó szerint meg sem érezte, akkor majd a te kis ejnye bejnyédet szerinted meg fogja érezni?

NEM nem fogja max megvadítod.

Nem azt mondom hogy nem kaphat ki sőt a mienk is kapott már ki, ez kimerült egy segrecsapásban vagy orra pöckölésben (most attól tekintsünk el hogy ki szerint mi a jó, van aki szerint a grabancánál fogva kell kicsit megrázni hogy kizökkentsd, kizökkenteni úgy is ki lehet hogy megbököd PICIT két oldalról az oldalát), de nem megoldás az agresszió itt a "lelki" dolgok számítanak, az hogy tudja hogy te vagy a falkavezér.


Javaslom menj el minél előbb egy kutyasuliba/kutyaoviba.

Ha az első kérdezőre hallgatsz akkor már most rossz úton vagy.

2013. máj. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ja igen azt elfelejtettem írni hogy nyilván nem a segrehúzás miatt vonul be ilyenkor a házába, hanem a már említett "lelki" dolgok/falkavezérség miatt.


Ahogy a Pites gazdi is írta ahhoz hogy érezze nagyon meg kellene csapni aminek viszont egyrészt nincs értelme másrészt meg csak tönkre teszed vele a kutyát.

Amúgy mi is durvábban szoktunk játszani, csak megerősíteni tudom.

2013. máj. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
nekem bullim van és a szóbeli tiltás mellett pici fizikai ráhatással is élünk. ami nem fájdalmas számára és nincs értelme ilyeneket írni, hogy majd mikor nagy lesz már meg sem érzi, mivel most se nagyon érzi, nem a fájdalomról szól ez. csak egy figyelmeztetés, hogy héé figyi ezt abbahagyjuk. és ha összevissza hadonásznék vagy nem határozottan csinálnám, akkor vehetné úgy, hogy milyen jó móka, mivel nem fáj neki, de így látszólag megérti a lényeget. a merevedés/nem odafigyelés nálunk semmit nem ért. mióta hozzá merünk érni, látványosan javul a viselkedése. én amúgy a kézzel "harapást" szoktam alkalmazni.
2013. máj. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kutyaiskolában azt tanácsolták nekem, hogy mivel te vagy a falka vezér te döntöd el mikor elég, ha már durvul, akkor tárd szét a kezed szívd el magad, és hangos határozott nem-mel kiálts rá, ha ez sem segít emeld el a tarkóbőrénél fogva, hisztizni fog de majd megtanulja ki a főnök.A természetben az anyakutya is igy büntet.
2013. máj. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Természetesen csak játékból csinálja és mert most nőnek a fogai. Hidd el le fog erről szokni. Az én kutyim is ezt csinálta 3 hónapos koráig, azután már csak a játékait, botokat és néha-néha papucsokat harapdál .:)
2013. júl. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!