Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chip gond, mi a megoldás?...

Chip gond, mi a megoldás? (nem a szokásos, miért kell. stb. )

Figyelt kérdés

Az a gond, hogy anyukáméknak van egy kutyájuk, akinek nagyon úgy tűnik, h félelmi agressziója van. Konkrétan az oltás, ami ugye nem is fáj, is úgy zajlik náluk, hogy, síkesztyű, szájkosár rá a kutyára- ez nem szokott sikerülni már alapból! Szóval síkesztyű, kutya legyűr, oltás bead, kutya megharap mindenkit aki a közelben van. Ne röhögjetek, de ez egy tacskó. Máskor soha nem agresszív, csak ha le akarják fogni, vagy ilyesmi.


Mit lehet tenni? Mert be szeretnék chipelni, de az még tovább tart mint az oltás, mert leborotválják, legjegelik...stb. Ja állatorvoshoz nem lehet vinni, mindig az állatorvos megy ki. De az állatorvosuk nem vállalja, hogy bechipezzék. Anyukám szerint emiatt az állatorvos miatt van minden. Mert régen normálisabb volt a kutya, akkor is félt, de nem támadott, csak az előző orvos meghalt, és utána lett ez.


Van olyan állatorvos, aki be tud/mer chipelni agresszív kutyát is- illetve jobb lenne, ha nem váltana ki agressziót a kutyából, de már mindegy, mert ha csak meglátja a szájkosarat, vagy érzi, hogy készül valami, azonnal elbújik, és nem lehet balhé nélkül előszedni...



2013. máj. 30. 12:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Létezik olyan, hogy kutya szája beköt. Ez normális állatorvosnál pár pillanat műve.Innentől nem tud harapni. A "kedves" orvosotok pedig , ha annyira nem képes elvégezni a munkáját, adhat egy bódító szurit is annak a kutyának. Nehogy már egy tacskó méretű kutyával ne bírjatok. Kutya megfog, plédbe beteker, csak a feje látszik ki. Szájkosár ráhúz és a doki elvégezheti a munkáját.
2013. máj. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
a szüleimnek is van egy vérbeli tacskója, senkire nem haragszik, csak az állatorvosra. Semmivel nem tart tovább beadni neki egy csippet, mint az oltás! Nekünk semmit nem borotvált, nem jegelt! Csak beadta neki a csippet, mint egy szurit. Injekciós tű szerű, ugyanúgy szúrja mint az injekciót. 2 másodperc volt az egész, a nyakát kellett lefogni. Hozzájuk is kijár az orvos, félt is tőle, de lefogtuk és kész, nem volt baj. Szájkosár sem kellett rá, az egész nem tartott tovább 10 másodpercnél.
2013. máj. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

hááát ez egy nehéz kérdés. Nálunk ugyanez volt, hogy kiskorában inkább reszketett a dokitól, de miután kiivartalnítottuk bedagadt a heréje (vagy annak a helye) és a doki jól megnyomogatta neki, ami nagyon fájt a kutyámnak, onnantól fogva elkezdett vicsorítani, morogni, nem hagyja magát, franci bulldog. Nem bírtuk le fogni varrat szedésnél sem, nekem kellett kiszedni belőle a varratot, mert csak nekem hagyta.

Az emlúlt 1 hónapban átesett egy csomó vizsgálaton és injekción sajnos, de más dokikhoz mentünk (3nál voltunk sajnos ,mert egyik este az éjszakai ügyeletre is bekellett menni). Na az éjszakai ügyeleten lázat mértek a kutyámnak, minden morgás nélkül, 2 injekciót kapott, és feltudták rakni az asztalra. Igaz lekellett fogni, de nem mozgott. Tegnap megint voltunk dokinál, szintén láz mérés, és 2 injekció és a második injekciót a kutya észre se vette. Rájöttem h bennünk volt a hiba, meg persze az előző dokiba. A doki már parázott mikor beléptünk az ajtón hozzá, mi szintén ráparáztunk h mi lesz most, megharapja e a dokit a kutya, stb... és ezta kutyánk egyből megérezte. Mivel mostanában rengeteget mentünk dokihoz, már egyáltalán nem paráztunk rá a dolgokra, és szerintem emiatt a kutyánk sem, mire észre venné h a doki mögötte áll,már megis kapta a szurit. Próbáljatok meg egy másik állat orvost, hagyjátok az elején h körbe szaglásszon, aztán tök nyugodtan próbáljátok felrakni az asztalra, ha morog rászóltok h fejezze be. Otthon is próbálgathatjátok, tegyétek fel az asztalra és vegyetek egy kihegyezett ceruzát és szurkáljátok meg a kis hátsóját, ez kicsit olyan mintha oltást kapna a kutya. Azt mondják hatásos. Sok szerencsét, és a lényeg h Te ne parázz rá a dologra, akkor több eséllyel indulhattok a chipezzésnek. Amúgy meg elkell vállalni a dokinak agresszív kutyát is, ez benne van a szakmájukba. De egy jó doki asszisztense rutinból tudja hogy kell lefogni egy kutyát. Egy tacsit meg nem nehéz lefogni, ha meg van a technika :)

2013. máj. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az én kutyámnak borotváltak és jegeltek is.


Mindegy. Nem tudom, nem láttam még az akciót élőben, de állítólag iszonyat erős. De akkor tényleg illene elbánnia vele az orvosnak. Én is azt kérdeztem amúgy tényleg, hogy nincs valamije az orvosnak, amivel befogja a száját, ami nem olyan macera, mint a szájkosár. Pl. szigszalag, mint a krokodiloknak :) jó, ez csak vicc volt :D


Ja be lett a múltkor is nyugtatózva, de nem hatott rá, állítólag annyira felspanolódik, hogy egyszerűen hiába van leszedálva... pedig többet is kapott, mint kellett volna!


Amúgy ez az orvos ez egy...na hagyjuk is. Karácsony előtt beteg lett a másik kutya, el kellett altatni, mert már nem lehetett meggyógyítani. Először kapott gyógyszert meg minden, de nem használt, 23-án került olyan állapotba, hogy vért hányt meg minden. Anyámk kihívták ezt a kedves, hozzáértő orvost, hogy sajnos el kéne altatni a kutyát, mire közölte, hogy ő nem megy ki karácsonykor... Szerencsére találtak újat, aki kiment. Ez volt az utolsó csepp a pohárban.


Amúgy korábban már majdnem kinyírta a macskát is... csak nem találtak eeddig olyan orvost, aki kimegy, csak ezt a marhát, de már szerencsére van új, csak anyámék meg halogatják a chip dolgot, mint általában az emberek a kellemetlenségeket, de mondtam nekik, hogy inkább essenek már túl rajta végre! Lehet, hogy az új orvos nem is olyan béna, és nem is lesz semmi baj.

2013. máj. 30. 12:58
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ha kapna egy kisebb adag nyugtatót? Állatorvostól persze, van amit tabletta formájában lehet kapni és kb fél-egy órával azelőtt kell beadni, mint mielőtt a "merénylet" készülne ellene.

Amúgy én sem láttam még soha hogy borotválják meg jegelik a chipezéskor a kutyákat, simán betolják, mint egy injekciót és kész.

2013. máj. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

most nem akarok degradáló lenni, de egy tacskót szájkosárban nehogy ne lehessen már lefogni.. arra a 1-2 másodpercre


jegelni meg borotválni teljesen felesleges, csak az állatorvos zsebét tömöd vele..

2013. máj. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen szájon át adható nyugtató volt, mert nagytestű kutyánk volt, akihez ki kellett hívni a dokit. Ott is kikaptunk egy-két cifra dokit. Az egyik azt mondta, hogy altassuk el a kutyánkat, mert agresszív...a másik meg rádobta a fejére a törölközőt, benyomta a fenekébe két pillanat alatt a szurit és kész is volt (nem chip, hanem oltás). Olyan nincs, hogy egy doki ne merjen beoltani egy kutyát, akkor nem jó állatorvos és kész.

Elképesztő, de a kiskutyámmal is ez volt a helyzet (sajnos a nagytestű már elpusztult) két csajhoz is elvittem(asszisztensek voltak még), mindegyikre morgott s kapdosott, sőt, ha az egyik nő benn volt, amikor a doki is, akkor a kutya felidegelte magát. Érdekes, a doki viszont simán be tudta neki adni a szurit. Csak kellett egy kis idő a kutyának, meg emberi bánásmód...

Simán lehet, hogy a kutyádnak azzal az emberrel rossz tapasztalatai vannak, vagy átragad rá az idegessége.

2013. máj. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Diesel: nem került egy forintomba sem, hogy lejegelték... (3500Ft volt mindennel)


Jó, mondom, nem voltam ott. Nem tudom, hogy volt pontosan. Az a lényeg, hogy valahogy kiszabadult a szájkosárból. Állítólag az öcsém rosszul rögzítette, de ő meg azt mondja, hogy nem, lehet, hogy maga a szájkosár rossz. A lényeg, hogy az egész egy tortúra. Mindenesetre ÉN biztos nem fognám le! Nem az én kutyám.


Mint írtam kapott nyugtatót. Tablettásat. És nem használt, nem értjük miért. Nyilván le lehet fogni egy tacskót, csak legutóbb senki nem volt felkészülve az ilyen szintű őrjöngésre, mert korábban ennyire nem volt gáz, most meg már senki nem akarja bevállalni a síkesztyűs szerepét. Én mondtam nekik, hogy szóljanak, mikor chipezik a kutyát, mert lekamerázom, az fix!

2013. máj. 30. 13:18
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Talán megérne egy próbát, elvinni egy nyugodt, normális állatorvoshoz, nem lefogni, csak elforditani a fejét. feltételezem az a gondja, hogy ahogy megérkeztek, azonnal 8-an lefogják.
2013. máj. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Valószínűleg inkább az a probléma, amit az egyik válaszoló is írt, hogy már mindenki feszült egy nappal az állatorvosi 'kezelés' előtt. A kutya meg leveszi, hogy probléma van. És anya szerint az állatorvos is félt a kutyától... gondolom ez is baja volt, és gondolom ezért tudta az előző beoltani, ez meg nem. Mert az nem félt tőle.


Csak nem tudom, hogy lehetne kitörni ebből a körből, mert a feszültség meglesz úgyis anyáékba mielőtt menne az orvos, ezt nemigen tudják tudatosan elnyomni, a kutya meg megérzi és rögtön vérfarkassá változik...


Lehet anyáméknak kéne nyugtatót szedni nem a kutyának :D :D

2013. máj. 30. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!