Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik fekete komondor?

Létezik fekete komondor?

Figyelt kérdés
Rákerestem neten, de nem tudom azok csak egy véletlen puli-komondor alom vagy tényleg tenyésztenek fekete komondorokat is. Olyat lehetne, hogy egy fekete pulit és egy komondort pároztatunk majd ennek a gyerekeit is komondorra és véletlenül becsúszik egy fekete komondor? Elméleti kérdls nem akarok szaporítani, csak furcsállom miért nem tenyésztettek fekete komondort, hisz puliba meg pumiba is van fekete
2013. jún. 15. 10:18
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Azért ez egy csúnya dolog. Nem nézzük le a másikat azért, mert nem tetszik a kutyája. Ha ő a fekete komondort szereti hát tartson azt. Én biztos nem nézném rossznak miatta mindenkinek a saját szive joga olyan kutyát tartani amilyet szeret.
2013. jún. 15. 12:40
 12/23 anonim ***** válasza:
64%
Nem az a baj,hogy neki az tetszik,hanem hogy tudatosan törekszik a keverék kutyák(orosz fekete terrier+komondor)előállítására.A komondor az évszázadok alatt mindig is fehér volt,pontosan az eredeti feladatkörük miatt.Ez most kb olyan,mintha én kitalálnám,hogy márpedig a berni pásztorkutya túl,,unalmas"a jellegzetes,fekete-fehér-cser tricolor színével,ezért különböző fajták bekeverésével létrehozok egy vörös-fehér berni pásztorkutyát,ami ugyan keverék,és az is marad-de miért ne,amúgy sincs elég kutya(a gazdátlan,nem szándékkal szaporított keverékekről és a megőrzendő magyar fajtáinkról már nem is beszélve...)
2013. jún. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Igazad van, de ilyenért akkor sem kellene lenézni valakit.
2013. jún. 15. 13:04
 14/23 anonim ***** válasza:
67%

Fekete komondor nem létezik. A '90-es évek elején megpróbálkozott valaki pénzt csinálni, állítása szerint egy elrejtett (amúgy nem létező) erdélyi faluban talált néhány fekete komondort és ezt kezdte el "tenyészteni". Pár évvel később kiderült, hogy csaló és orosz fekete terriert pároztatott be komondorral.

A legelső fajtastandard (1924) sem említi, hogy létezett volna a fekete komondor és korábbról sincsen semmilyen írásos bizonyíték erre. Csokonai Vitéz Mihálynak több komondoros írása is fent maradt, hiszen ő is tartott egész (sajnos rövid) életében komondort és sehol sem említi a fekete színt.

A kuvasznál bizonyított, hogy már Mátyás király törvényben meghatározta, hogy a kuvasz csakis fehér, ezzel is megakadályozva hogy más kutyákat beletenyésszenek. A komondornál is szinte biztos, hogy hasonlóképpen működött a dolog. Valószínűleg létezett a mai csontfehér színtől eltérő árnyalat, de azok is a fehérnek egyéb árnyalatai voltak.

2013. jún. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
A "fekete komondoros" emberkét pedig nem értem miért nem jelentették fel csalás és hitelrontás miatt.
2013. jún. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Miért kellene feljelenteni?
2013. jún. 15. 15:30
 17/23 anonim ***** válasza:
50%

Egyrészt mert csaló.

Másrészt mert nem használhatná a komondor nevet.

2013. jún. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
69%

Offolok bocsi, de komondorral kapcsolatos.

Szóval, kiállításon már láttam olyat, hogy komondorokat vonultatták fel, és olt olyan, amelyik hófehér volt, mint ez is: [link]


Illetve ilyen piszkos színű, vagy nem tudom, hogy milyennek mondjam:

[link]


Most akkor a kettő kutyának miért más a színe, ha elméletileg csak fehér lehet? Vagy a fehérnek ilyen árnyalatai is lehetnek? Vagy ez csak egyszerűen koszos, és azért ilyen a színe? De ha koszos lenne, akkor a kiállításon sem láttam volna anno ilyen sötétebb árnyalatút.

2013. jún. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
47%
Ki van fehérítve... az amerikaiak rendszeresen totálisan kifehérítik a komondorok bundáját a kiállításokra, ennyire természetellenesre... de hát ők nagyon másként néznek a kutyákra. Egy amerikai komondor (sajnos) már össze sem hasonlítható az itteniekkel. Kisebbek, vékonyabbak, tele vannak foghiányos egyedekkel és a jellemük is olyan, mint egy showkutya.
2013. jún. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Nekünk a szomszédban van egy már úgy 5 éve.Külsőleg nem vettem észre különbséget a jellemét meg annyira nem ismerem.
2016. márc. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!