Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik fekete komondor?

Létezik fekete komondor?

Figyelt kérdés
Rákerestem neten, de nem tudom azok csak egy véletlen puli-komondor alom vagy tényleg tenyésztenek fekete komondorokat is. Olyat lehetne, hogy egy fekete pulit és egy komondort pároztatunk majd ennek a gyerekeit is komondorra és véletlenül becsúszik egy fekete komondor? Elméleti kérdls nem akarok szaporítani, csak furcsállom miért nem tenyésztettek fekete komondort, hisz puliba meg pumiba is van fekete
2013. jún. 15. 10:18
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
Szerintem a komondor alapszíne fehér és KÉSZ!. Keverékként nyilvánvalóan találhatunk, de az NEM FAJTATISZTA.
2017. márc. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

A "fekete komondor" más néven "csendőrpuli".

A komondornál kisebb, a pulinál nagyobb, kb német juhász méretű kutya, anno a csendőrség számára lett "kitenyésztve", Magyarországon ők voltak a rendőrkutyák elődei. Egy-egy kölyök kellő nyomozással beszerezhető, állítólag.

2017. júl. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Itt "nem elismert színváltozat"ként bemutatnak feketét, fekete-fehéret, ordast...

[link]

2017. júl. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!