Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatás póráz nélkül?

Kutyasétáltatás póráz nélkül?

Figyelt kérdés
Azt a módszert szeretném megtanulni megtanítani a kutyámnak amelyikkel ha sétálok a közelembe legyen ne mellettem sétáljon hanem szabadon sétáljon de ha hívom akkor gondolkozás nélkül visszajöjjön. (nem érdekel hogy a törvény bünteti vagy nem :) )

#kutya #pózáznélkül
2013. júl. 27. 15:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
42%

Nem tudom, mi ezt sosem tanultuk, mégis mindig így csinálja. Ha mondom neki, hogy lassít, akkor lassít, ha ül, akkor leül.

Ha a behívás megy, akkor ez is fog menni. Vedd le a pórázt néha, de nem forgalmas helyeken, inkább földutakon, ahol szaglászhat, szaladhat pár kört egyedül.

2013. júl. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
43%
Ez nem egy módszer, ezt behívhatóságnak hívják, és a kutya ha élt már legalább két hetet emberek között, akkor neki nem kell tanítani. Ha rendesen tartod, kielégítve az igényeit, és van elég tekintélyed, meg fogja csinálni, ha nincs, nem, ennyire egyszerű.
2013. júl. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
leszoktam venni mindig mert van egy hatalmas földünk (nem otthon) és ott mindig el van engedve. De ha rászólok hogy jöjjön ide (akár szépen akár csunyán) még elfordul és elkezd szaladni a másik irányba.
2013. júl. 27. 15:45
 4/22 A kérdező kommentje:
Rendesen tartom meg van minden de ha van keksz nállam akkor idejön de néha még ugyse.
2013. júl. 27. 15:47
 5/22 anonim ***** válasza:
25%

"(nem érdekel hogy a törvény bünteti vagy nem :)"


A törvényt nem véletlenül hozták!

Mit csinálsz, ha a kutyád meglát egy macskát és elszalad, hogy soha többé nem látod?

Ha kiszalad az útra, elüti egy autó, esetleg komoly autóbalesetet okoz az úton ténfergésével?

Ha nekitámad egy másik kutya és azzal összeverekednek, ne adj' Isten megharap valakit?

Akkor téged vesznek elő, a kutyát elkobozzák tőled.


Hogyan tudnál tükörbe nézni, ha emberek egészsége, élete száradna a lelkeden?


Nem a levegőbe beszélek, tőlünk pár száz méterre halálra gázolt egy autó egy fiatal srácot, aki hozzád hasonlóan póráz nélkül sétáltatta a kutyáját, a kutya kiszaladt az útra, a gazdája utána, egy kocsi elcsapta a gyereket, a kutya túlélte...


Anno én a következőképp indultam útnak, ha városba sétáltam: szájkosár, masszív póráz, oltási könyv, zacskó.


Én mindig betartottam a törvényt, de mindig én szívtam a szabadon kóválygó kutyák miatt.

Többször betámadtak felelőtlen gazdák miatt.

Szokásos "áááá, nem kell félni, nem harap" duma, aztán ordíthattam velük egy sort, mikor a kutyák egymásnak mentek.


Száz szónak is egy a vége: tartsd be a törvényt!



Volt pár lakott területtől távol eső, elhagyatott hely (erdő, rét), ahol levettem róla a pórázt.

Ilyenkor kb. 20 méteres körzetben bolyongott, szaglászott körülöttem és ha megcsörgettem a nyakörvét vagy szólítottam, visszajött.

Sajnos nincs olyan, hogy százból százszor visszajön.

A kutya nem gép.


Ha mindenáron szabadon akarod engedni, forgalomtól távoli helyen tedd, és amíg gyakorolsz, kizárólag bekerített részen legyen.

2013. júl. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Bocs kérdező, későn olvastam a többi kommented.


Elnézésed kérem.

Azt hittem városi panelkutyáról szó és szigorúan városban sétáltatod.


Ha engedetlen a kutya, kezdj el ellentétes irányba szaladni, vagy bújj el előle, akkor visszaszalad és megkeres.

2013. júl. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
így akarom én is a városba meg főleg pórázon van csak ha a kertbe vagyok vagy erdő stb. akkor jöjjön oda hozzám.azt akarom megtanitani neki.
2013. júl. 27. 16:01
 8/22 A kérdező kommentje:
Így akarom meg így szoktam hogy elszaladok a másik irányba de az a baj hogy én féltem sajnálom hogy ha elmegy akkor valami sikátorban megfagy vagy éhenhal vagy ilyesmi.
2013. júl. 27. 16:07
 9/22 anonim ***** válasza:
Egy séta alatt hányszor hívod magadhoz?
2013. júl. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted? Eddig csak pórázzal sétáltattam. de mostmár meg szeretném neki tanitani hogy szabadon had legyen de visszajöjjön ha hivom. Amúgy meg Amstaff kan és 4 és fél hónapos.
2013. júl. 27. 20:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!