Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatás póráz nélkül?

Kutyasétáltatás póráz nélkül?

Figyelt kérdés
Azt a módszert szeretném megtanulni megtanítani a kutyámnak amelyikkel ha sétálok a közelembe legyen ne mellettem sétáljon hanem szabadon sétáljon de ha hívom akkor gondolkozás nélkül visszajöjjön. (nem érdekel hogy a törvény bünteti vagy nem :) )

#kutya #pózáznélkül
2013. júl. 27. 15:38
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább te bonyolítod kicsit túl. Nekem sosem volt gondom egyik kutyám behívásával sem. Sosem használtam hosszú pórázt vagy tekintélyt (olyan értelemben, hogy nekem természetes volt, hogy én vagyok a főnök és sosem kellett ezzel külön foglalkozni). Egyszerűen csak megértettem velük és utána sokat gyakoroltunk. De ha van egy kutyám aki tegnap tanulta meg a behívást és ma nem jön tökéletesen akkor nem fogok kétségbe esni és falkavezéreskedni azonnal. Ha viszont az a kutyám nem jön aki 10 éve tudja, akkor már kicsit aggódok, de ott sem csak arra gondolok, hogy biztos nem tisztel. Én csak azt akarom kifejezni, hogy túl sok hangsúly van a tekintélyen és ez túl egyoldalú.
2013. júl. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

"De ha van egy kutyám aki tegnap tanulta meg a behívást és ma nem jön tökéletesen akkor nem fogok kétségbe esni és falkavezéreskedni azonnal. "

Hát azt azért senki nem mondta, hogy kétségbe kéne esni bármiért is. A behívás az egyik legnehezebb dolog, és a legtöbb energiát kell belefeccölni (kivéve a mázlistáknak, akik saját magukhoz tökéletesen passzoló kutyát választottak) annak ellenére, hogy az elmélete végtelenül egyszerű. Nyilván egy friss tanulatlan kölyöktől senki nem várja el, hogy 100%-os behívása legyen, nem kell mindjárt Cesar Millant riasztani emiatt, meg összeomlani, hogy úristen, nincs tekintélyem. A kérdés elején még szó sem volt kölykökről, csak úgy általánosságban kutya meg behívás, az meg alapvetően tekintély kérdése. A kölyök, meg az új kutya, aki tegnap tanulta meg, mit jelent a gyere ide (egyébként esküszöm, a menhelyen sem láttam soha egy ilyet sem, sem kölyköt, sem felnőttet, amelyik ezt ne értette volna) más lapra tartozik, de nem gondolom, hogy egy 4,5 hónapos kutyánál erről kéne beszélnünk, hogy nem tudja, mi az a gyere ide.

És nyilván nem kizárólag tekintély alapú a dolog, de basszus, ne kelljen már könyvet írni minden kérdéshez (mert erről egyébként lehetne, ezer példával illusztrálva a különböző összetett szituációkat különböző kutya-gazda párosokkal), szépen mindenki hozzáteszi a magáét, a kérdező meg összerakja. Kell hozzá ez is, az is, én éppen azt emeltem ki, ami a vázolt szituációról nekem eszembe jutott, más meg mást, ezért jó ez az oldal, összerakjuk, amink van, és a végén jó lesz. De ha megfigyelted, általában mindig más találja el, hogy adott gazdának adott kutyával éppen mire kell rágyúrnia, már ha egyáltalán kiderül a sokadik oldal végére. Ez nem kutyaszervíz, csak egy tippelgetős oldal.

2013. júl. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!