Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatás póráz nélkül?

Kutyasétáltatás póráz nélkül?

Figyelt kérdés
Azt a módszert szeretném megtanulni megtanítani a kutyámnak amelyikkel ha sétálok a közelembe legyen ne mellettem sétáljon hanem szabadon sétáljon de ha hívom akkor gondolkozás nélkül visszajöjjön. (nem érdekel hogy a törvény bünteti vagy nem :) )

#kutya #pózáznélkül
2013. júl. 27. 15:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Akumi leírta, hogy csak tekintély kérdése. Ahhoz meg kötődés is kell, márpedig hogy ellentétes irányba fut, az nem épp a hűdenagy kötődés jele.
2013. júl. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Kötődés van csak nem tudom mi a baj mert szokott olyat csinálni hogy törökülésbe ülök ha játszunk és odajön belefekszik az ölembe. Tehát van kötődése meg tudja is ha rosszat csinál de azért még megcsinálja :/
2013. júl. 28. 08:30
 13/22 anonim ***** válasza:
Akumi mi ez az új ötleted (már több helyen is láttam) hogy a kutyát nem kell behívásra meg póráz nélküli sétára tanítani? WTF? Hát mégis honnan tudja akkor mit akarsz tőle? Hiába tisztel téged, ha halvány lila f*ngja sincs, hogy mit kéne tennie. Szép is lenne, ha úgy működne a kutyatartás, hogy kivívjuk a tisztetet és onnantól semmi dolgunk csak azt fentartani. A gyerek az iskolában sem attól tanul meg írni, hogy tiszteli a tanító nénit, hanem attól, hogy elmagyarázzán neki, hogy fogja a ceruzát a papírhoz...
2013. júl. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Válaszolok én helyette. Nekem is feltűnt, hogy mostmár ő sem a hosszú pórázt erőlteti és szimpatikus a változás.


Nyilván ismernie kell a kutyának, hogy mit várunk tőle ha azt mondjuk, hogy "gyere ide". Ez valahol az elsők között van amit megtanul egy kölyök kutya, hiszen mást se csinál a fél család az első hetekben, csak "gyere ide"-t hajtogat. Ha valami okból mégse ismerné ezt a kutya, akkor se több fél óránál megtanítani neki. Ezután, mivel van lába, oda tud menni, ha akar. És itt jön amit akumi mondott, hogy csak azon múlik, hogy akar-e, hogy megvan-e a gazdi tekintélye. Ha az osztályvezető üzen a takarítónőnek, hogy most azonnal menjen be az irodájába, akkor a takarítónő nem üzen vissza, hogy "rendben, csak előbb elszívok még egy szál cigit". Mivel kellően nagy a rangsorbeli távolság és az osztályvezetőnek hatalmánál fogva megvan a kellő tekintélye, ezért nem fog vele packázni egy takarító. Erről van szó amikor azt mondjuk, hogy "legyél te a falkavezér". Nem is kell falkavezérnek lenni, csak jókora távolságnak kell lennie a rangsorban a gazdi javára. És ezért mondjuk, hogy ha a kutya megtagadja a behívást, akkor az hatalmas nagy tiszteletlenség a részéről és tuti biztos, hogy nincs rendben a rangsor, hiába bizonygatja a gazdi, hogy ő biza bármit megtehet a kutyájával, előtte megy ki a kapun, elveheti tőle a csontot stb, "csak" éppen "ha érdekesebb dolgot talál a kutya", akkor nem jön vissza. Ennél jobban semmi se bizonyítja, hogy rangsor probléma van. Tehát a lényeg: elmagyarázni neki, hogy mit szeretnénk tőle 10 perc, ahhoz hogy gondolkodás nélkül végre is hajtsa már tekintély kell.

2013. júl. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem meg túl nagy hangsúly fektetnek a falkavezérségre. Ez egy szükséges dolog, de nem a lényege a kiképzésnek, hanem az alapja. Olyan fontos dolgot mint a behívás, nem lehet a kutyának 10 perc alatt megtanítani. Persze megérti, de azt igenis erősíteni, gyakorolni kell vele sokáig! Ti meg úgy vagytok vele, hogy ha a 11. percben nem jön vissza ágyútűz alatt is, mint a vércse szálltok rá, hogy hű az anyját, nem tisztel! Sokszor nem is az a baja a kutyának, hogy nem tiszteli a gazdáját, hanem az, hogy nem tudja elég jól amit várnak tőle. De erre senki nem tud adni semmi segítséget, csak azt kántálják, hogy tuti nem te vagy a falkavezér.
2013. júl. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Erre van egy nagyon egyszerű teszt. Fogsz a kezedbe egy szép nagy sült csirkecombot, meglóbálod a kutya felé, majd közlöd, hogy "gyere ide". Ha száguld, akkor érti, és bármikor máskor is elvárható, ha nem, akkor tanítani kell még.
2013. júl. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszi a komikat, a kutyám érti hogy mit mondok neki csak ha a szabadba vagyunk akkor nem akar ide jönni sok dolog eltereli a figyelmét ha csettintek, fütyülök, rázom a pórázt és csörög de arra se akar oda jönni neki sokkal értékesebb dologra figyel.
2013. júl. 31. 15:13
 18/22 anonim ***** válasza:

Ja, sorry, ezeket meg kihagytam:


"Akumi mi ez az új ötleted (már több helyen is láttam) hogy a kutyát nem kell behívásra meg póráz nélküli sétára tanítani?"

Hol mondtam én ilyet? Én csak azt mondtam, hogy a "gyere ide" kifejezés JELENTÉSÉT nem kell megmagyarázni a kutyának, mert azt tudják; annyiszor hallják kaja előtt, simi előtt, játék előtt, stb., hogy tudják, automatikusan és tudattalanul is tanítja nekik mindenki, még a vadidegenek is az utcán, a gazdák meg pláne. A végrehajtás, az már egy merőben más téma, és nagyjából mindenkinek ezzel van problémája.


A hosszú pórázt amúgy még mindig pártolom, remek átmenet meg megerősítés, és biztonságosan ad mozgásteret a kutyának a nevelési időszakban, de nem megoldás - nem is mondtam mást soha, max. lusta voltam kifejteni, hogy nem a hosszú pórázon múlik.

2013. júl. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Akumi, ha kaja van a kezemben még a csirkék is jönnek utánam... Ha véletlenül azt kiabálom közbe hogy "gyere ide" akkor kiderül hogy a csirkék is kiképzettek? Ilyen buta ötletet még nem is olvastam tőled... A világ túlságosan felgyorsult. Ez az egyik hátránya a klikkernek is. A gazdák azt hiszik, hogy mindent tud a kutyájuk csak mert bizonyos körülmények között produkálja az adott dolgot. Ezért nem értek egyet az ilyen tingli-tangli 7 hetes tanfolyamokkal se. Látható is a szánalmas eredmény az azt követő vizsgákon, a legtöbb kutya még pórázon sem tud rendesen menni... Aztán azonnal besorolják problémásnak, meg jól kifizettetik vele a még több tanfolyamot pedig lehet, hogy csak nem "verték" eléggé a fejébe. Még egy ember sem tud azonnal tökéletesen produkálni egy feladatot mindenj körülmények között, csak mert megértette.
2013. júl. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ööö, ez azért nem egy bonyolult feladat, járni tud a kutya, célozni tud a kutya, csak akarni kell, hogy a mozdulatsor végén nálad kössön ki, és ne máshol. A gyakorlás csak azt szolgálja, hogy a kutya rájöjjön, hogy a behívásnak engedelmeskedni KELL, MOST és nem később, és MINDIG. De maga a feladat onnantól kezdve, hogy tiszta az elvárás, bármikor végrehajtható.
2013. júl. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!