Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a 4 éves kislány...

Mit tegyek ha a 4 éves kislány hecceli a kutyámat, és kezd eldurvulni a helyzet?

Figyelt kérdés

A sztori összetettebb, mint a kérdés.

Egy lakóközösségben élünk (közös kert, 3 lakás) A lakásokból csak úgy lehet az utcára menni ha átmész a kerten.


Apósom adja ki a lakásokat, mi párommal az egyikben lakunk. A másik kettőben pedig szintén párok laknak. Az egyik párnak van egy 4 éves kislánya.


Nekünk pedig egy kamaszodó, 8 hónapos husky-nk. Izgő mozgó, folyton játszani szeretne.


A kutya úgy működik hogy: megjegyzi ki játszik vele és ki nem. A lakókat nem nyaggatja, felfogta a legelején hogy ők nem játszópajtások, velük nem játszunk. Észre sem veszi őket ha kint vannak a kertben. A lakók sem foglalkoznak vele, eléldegélnek mellette.


Viszont van egy 4 éves kislány, aki imádja a kutyát, és mostanában hecceli. A kutyának nem kell kétszer mondani hogy játék van, és nagyon szívesen csatlakozik. Csak ez úgy néz ki, hogy a kislány hecceli, kutya nekiáll játszani én meg letiltom. és ez órákon keresztül.........


Eleinte megengedtem a kislánynak hogy adjon neki jutalom falatot, tök jól megvoltak. De a kiscsaj felbátorodott, és folyton játékra ingerli a kutyát. Ha meg a kutya el kezd játszani nekem le kell tiltanom, mert harapdál, ugrál stb..


A másik gond hogy van hogy egyedül ahygják akutyával az udvarban. Nekem nincs időm fél percenként kinézni hogy minden okés-e. Eddig a kutya figyelmen kívül hagyja a kislányt HA a kiscsaj egyedül van kint! Ez fontos.

De félek hogy hamarosan egyedül lesz a kkiscsaj és már nem fogja figyelmen kívül hagyni a kutya, mert megjegyzi hogy ezzel a kislánnyal lehet játszani. Akkor kíváncsi leszek hogy lesz letiltva a kutya, mert nem hiszem hogy 4 évesen le fog tudni tiltani egy husky-t.


A másik gondom hogy sunyin piszkálja a kutyát, nem bírja elviselni ha a kutya nem vesz róla tudomást. Ez előbb utóbb balesethez fog vezetni.


Nem tudom lenevelni a kutyámat arról hogy ne játszon a kislánnyal, ha a kiscsaj folyton nyaggatja.

Tegnap már rollerezés közben utána futott a kutya és a ruhájával együtt rángatta le a rollerről. Sokkal erősebb a kutya mint a kiscsaj. Baleset lesz előbb utóbb.


Nem tudom mit tegyek. most szólni fogok az anyukájának. Szerintetek jó döntés ha megkérem az anyát hogy nevelje úgy a kiscsajt hogy a kutyát hagyja békén?


Adjatok kérlek tanácsot! A kutya nevelhető, a kiscsajt miként neveljük?



2013. júl. 31. 08:28
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a lényeg, hogy kié az udvar, hanem az, hogy kié a kutya. Az se fog senkit se érdekelni, hogy ők mit tudtak előre és mit nem, mibe mentek bele és mibe nem. Ha az udvar a tietek és nem az övék, akkor gondoskodnotok kell róla, hogy a kislány ne juthasson be az udvarba. Ha ez nem megoldható, akkor valószínűleg mégsem kizárólag a ti lakásotokhoz tartozik az az udvar, hanem talán mégis csak közös... Ez könnyen kideríthető, ha kikéred a földhivatali papírokat.
2013. júl. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
72%

és szerinted egy 4éves kislány ha meglátja a kutyát akkor meg tudja állni hogy ne nyúljon hozzá?

Mindegy hogy mit mondanak a szülei ez elég irracionális elvárás egy ekkora gyerektől..


A Probléma az alaból az hogy te rossznak látod hogy ha bent lenne veletek a kutya.. bár igazából már pont kinőtte azt az életszakaszt amikor tényleg lett volna értelme annak hogy bent legyen.

2013. júl. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
61%

"Nem hiszem hogy a felelősséget teljesen magamra kéne vállalnom baleset esetén."


A bíróságon azt fogják mondani, hogy hinni a templomban kell, ők viszont jogszabályok alapján ítélkeznek. Senkit nem fog meghatni, hogy te mit hiszel. Bosszantó a helyzet és nagyon együttérzek veled, de attól még te vagy a felelős a saját kutyádért. Amíg nincs baleset, addig persze nincs semmi baj!

2013. júl. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
Mindegy, alőbb próbáld tisztázni a problémát a szomszédokkal, ha nem mutatnak hajlandóságot az együttműködésre, akkor a lakás tuljdonosát (apósodat) is vond be.
2013. júl. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 A kérdező kommentje:

A kutya sokszor van a lakásban, és sokszor bent is alszik. Tehát ezzel problémám nincs.

De ha ő nem akar bent lenni akkor kaparja az ajtót, ki akar menni. Teljesen normális, hiszen egy 8 hónapos husky-nak nem mondhatom meg hogy már pedig te hajnaltól estig a lakásban leszel és kakilni max pórázzal mehetsz ki, mert egy 4 éves kislány odakint felügyelet nélkül játszik mert a szüleben annyi felelősség nincs hogy néha ránézzenek.. Ez is irracionális az én szememben.


Ezért írtam ki a kérdés, hátha kapok valami jó tippet, hogyan lehet ezt a problémát kezelni.

2013. júl. 31. 08:57
 16/57 A kérdező kommentje:

Együtt működni biztos együtt fognak mert jófejek, és már többször mondták hogyha gond van akkor szóljak.


Csak a kérdésem az lenne hogy mit beszéljek meg a szülőkkel. Igazából ez lett volna a lényeg, hogyha átmegyek a szomszédba miben maradjak velük? Mire figyeljenek?


Ez a kérdésem lényege, nem az hogy most a kutyámat le kell e lakatolnom napközben vagy sem.

2013. júl. 31. 08:59
 17/57 anonim ***** válasza:
61%
Én megértem amit mondasz, de ha mondjuk baj lesz és a kutyádat elaltatják akkor megérte?Négy éves kislány az nem annyira nagyon érti hogy nem mehet oda, mert ő a cuki szőrgombócot látja.Ezért nem haragudhatsz rá!Beszéld meg a szülőkkel, és mond el hogy veszélyesnek tartod, és a kislány érdekében jobb ha oda figyelnek rá.Gondold át ezeket.
2013. júl. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
10%

Szia!


Én szerintem,menny át a szülőkhöz. és szép szóval mond meg nekik, hogy ne játszon a kutyával, és ne piszkálja!


Remélem segítettem :)

2013. júl. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
77%
"egy 8 hónapos husky-nak nem mondhatom meg hogy....." Na ez az amiben szintén tévedsz. A fö tévedésed, hogy ha valami történne, nem a tiéd lenne a TELJES felelösség. Egy doldot tudtok tenni, felmondani a szerzödést ezzel a családdal. Költözzenek el. A kislányt ne te akard nevelni!
2013. júl. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
51%

Te meg azt nem érted hogy nem ellened beszélünk. Akármit beszélsz meg velük akármit íratsz alá, ha baj lesz akkor a felelősség csak és kizárólag a tiéd.


Megbeszélheted velük hogy a kislány ne legyen kint egyedül de ha elkezd visongva rohangálni a kertben akkor a kutya oda fog menni és játszani fog vele.. Persze ne rohangáljon a kertben... 4 éves..

2013. júl. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!