Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a 4 éves kislány...

Mit tegyek ha a 4 éves kislány hecceli a kutyámat, és kezd eldurvulni a helyzet?

Figyelt kérdés

A sztori összetettebb, mint a kérdés.

Egy lakóközösségben élünk (közös kert, 3 lakás) A lakásokból csak úgy lehet az utcára menni ha átmész a kerten.


Apósom adja ki a lakásokat, mi párommal az egyikben lakunk. A másik kettőben pedig szintén párok laknak. Az egyik párnak van egy 4 éves kislánya.


Nekünk pedig egy kamaszodó, 8 hónapos husky-nk. Izgő mozgó, folyton játszani szeretne.


A kutya úgy működik hogy: megjegyzi ki játszik vele és ki nem. A lakókat nem nyaggatja, felfogta a legelején hogy ők nem játszópajtások, velük nem játszunk. Észre sem veszi őket ha kint vannak a kertben. A lakók sem foglalkoznak vele, eléldegélnek mellette.


Viszont van egy 4 éves kislány, aki imádja a kutyát, és mostanában hecceli. A kutyának nem kell kétszer mondani hogy játék van, és nagyon szívesen csatlakozik. Csak ez úgy néz ki, hogy a kislány hecceli, kutya nekiáll játszani én meg letiltom. és ez órákon keresztül.........


Eleinte megengedtem a kislánynak hogy adjon neki jutalom falatot, tök jól megvoltak. De a kiscsaj felbátorodott, és folyton játékra ingerli a kutyát. Ha meg a kutya el kezd játszani nekem le kell tiltanom, mert harapdál, ugrál stb..


A másik gond hogy van hogy egyedül ahygják akutyával az udvarban. Nekem nincs időm fél percenként kinézni hogy minden okés-e. Eddig a kutya figyelmen kívül hagyja a kislányt HA a kiscsaj egyedül van kint! Ez fontos.

De félek hogy hamarosan egyedül lesz a kkiscsaj és már nem fogja figyelmen kívül hagyni a kutya, mert megjegyzi hogy ezzel a kislánnyal lehet játszani. Akkor kíváncsi leszek hogy lesz letiltva a kutya, mert nem hiszem hogy 4 évesen le fog tudni tiltani egy husky-t.


A másik gondom hogy sunyin piszkálja a kutyát, nem bírja elviselni ha a kutya nem vesz róla tudomást. Ez előbb utóbb balesethez fog vezetni.


Nem tudom lenevelni a kutyámat arról hogy ne játszon a kislánnyal, ha a kiscsaj folyton nyaggatja.

Tegnap már rollerezés közben utána futott a kutya és a ruhájával együtt rángatta le a rollerről. Sokkal erősebb a kutya mint a kiscsaj. Baleset lesz előbb utóbb.


Nem tudom mit tegyek. most szólni fogok az anyukájának. Szerintetek jó döntés ha megkérem az anyát hogy nevelje úgy a kiscsajt hogy a kutyát hagyja békén?


Adjatok kérlek tanácsot! A kutya nevelhető, a kiscsajt miként neveljük?



2013. júl. 31. 08:28
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
100%

Még hogy négyévesen nem tudja betartani a szabályokat??? Hát nekem kiskoromban meg volt mondva, hogy idegen kutyát nem simogatunk meg, ha ott a gazda, megkérdezhetjük, aztán hagyd, hogy megszagoljon, és akkor.


Mindenképp beszélj a szülőkkel. És ha a követkekező lakhelyükön egy argentin dog lesz, nem husky kölyök?

Szépen jöjjetek össze négyesben, plusz a kutya, és tisztázzátok, hogy mit szabad, mit nem.

Pl: mondd meg a kislánynak a szülők jelenlétében, hogy csöngessen be hozzátok, ha szeretne a kutyával játszani, és akkor te kimész és 5-10 percig figyelsz rájuk, ha ráérsz. Ha nem, akkor majd később. A gyerek se hülye, meg fogja érteni.

Vagy mondd meg a kislánynak, hogy bejöhet hozzátok a konyhába, ha nagyon szeretne kutyázni, és akkor is szem előtt lenne. De felügyelet nélkül ne legyenek együtt, baj lehet belőle!

A szülőkkel próbáld józanul, de kompromisszumkészen megbeszélni a dolgot, elvégre az ő érdekük is.

Vagy tiltsd el a kislányt a kutyától kerek-perec, de az szerintem a legvégső megoldás.

2013. júl. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
Az is jó ötlet, hogy te dorgáld meg a kislányt, DE!!! ezt előbb mindenképp beszéld meg a szüleivel, nehogy rossznéven vegyék hogy milyen alapon "bántod" az ő szemük fényét! :)
2013. júl. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
100%
beszéljetek meg egy egy időtartamot amikor csak a kutya lehet kint és a gyereket vigyék be és fordítva. pl ebben a hőségben egy husky úgyis jobban szeret bent hűsölni délben, és akkor a kislány kitehető egy pancsolómedencével. Este a gyerek be, fürdés alvás, te meg a más hűvösebb levegőben kiengedheted a kutyát.
2013. júl. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket! Mind hasznosak voltak. Így fogom csinálni. Délután beszélek a szülőkkel. Én is engedélyt kérek majd rá hogy ha úgy látom akkor rászóljak a gyerekre. én meg már úgyis az elején engedélyt adtam nekik arra hogyha nem vagyok ott és a kutyát le kell tiltani akkor tiltsák le. Azt is megmutattam hogyan kell.


Ez hogy bejön a lakásba ez jól hangzik, habár még át kell gondolnom, nehogy nagyon ide szokjon :D átgondolok mindent, még úgyis van pár órám amíg beszélek a szülőkkel. Köszönöm szépen a tippeket!

2013. júl. 31. 10:27
 45/57 anonim ***** válasza:
53%

Az tényleg jó ötlet lehet, hogy úgymond osszátok be az időt, bár ha ez a ti kertetek... no mindegy alkalmazkodni kel.

Igen, persze előtte beszéld meg a szülőkkel, hogy te is megakarod beszélni a kislánnyal. Kicsit helyre kell tenni még időben. Annyira bírom, hogy a kisgyereknek mindent szabad legtöbb esetben.

2013. júl. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 A kérdező kommentje:

Elkényeztették mert az apukája külföldön dolgozik, és lényegében anyás kislány lett. Persze én is sajnálom de ez most tényleg nem a kutya védelme miatt van hanem mert nem akarom hogy később baleset legyen belőle. És sajnos ehhez az ő együttműködése is szükséges, hogy ez a dolog valamennyire (ha nem is tökéletesen) de működjön. Mert így esélytelen bármit is elérni, ha ő azt csinálhat amit akar. A kutyát meg nevelni nevelem, de rettentő nehéz, ha közben a kislány folyamat hecceli. Mintha szélmalom harc lenne.


Meg mintha a kislánynak tetszene hogy megbüntetem a kutyát, ha ráugrál.... ezt tegnap vettem észre.

2013. júl. 31. 10:45
 47/57 Valletta ***** válasza:
100%
Én abból indulnék ki, hogy ténylegesen kié a kert. Ha a tiétek, akkor a te kutyádnak van joga ott lenni, a másik gyerekének meg nincs. Persze tehetsz szívességet, de azokat feltételhez is kötheted. Konkrétan arra gondolok, hogy a gyerek csak szülői felügyelettel lehessen a kertben a kutyával, vagy előre szóljanak, hogy kinn fog játszani, te meg arra az időre bezárod a kutyát. Ha szerencséd van, ebbe belemennek, ha nincs, akkor viszont a balesettől való félelmed úgyis arra fog rávenni, hogy bent legyen a kutya, hiába tiéd a kert. Ez kb. olyan, mintha bárki udvarába a szomszéd gyerek bemászkálna engedély, felügyelet nélkül, hát be is b...na! Az meg a minimum, hogy jogod van rendreutasítani a kislányt, nem cukorból van, így tanul, nehogy már kedvére ki-be járkáljon, meg cukkolja a kutyát, ahogy akarja, te meg szótlanul nézed. Lehet, hogy csak egyszer kell a hangodat felemelni és többet rá se néz a kutyádra.
2013. júl. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 A kérdező kommentje:
Szerintem belemennének a kompromisszumba. Nyilván én sem szeretném megnehezíteni az életüket, szeretném ha jól éreznék itt nálunk magukat, de kompromisszumok kellenek, hogy ne történjen később baj. Jószívű emberek egyébként. Majd megírom, hogy mit sikerült összehozni velük.
2013. júl. 31. 11:25
 49/57 anonim ***** válasza:

Én is biztosan beszélnék a szülőkkel. Egyébként ha a kutya normálisan le van fárasztva, tuti nem kaparja az ajtót, hogy ő márpedig ki akar menni. (3 kinti-benti kutyám van, ebből kettő beagle, egyszer nem jut eszükbe kaparni az ajtót, reggel kijátszák magukat, vagy én labdázok velük, utána délutánig alszanak a nyitott ajtónál.) A kislánnyal meg beszélni kell, hogy a kutya játékaihoz szigorúan csak engedéllyel nyúlhat (ugye nem nyúlunk ahhoz, ami nem a miénk..) Nem tudom, hogy séta alatt egyébként mit csináltok a kutyával azon kívül, hogy fut, de agyilag is le kéne fárasztani, akkor tuti tényleg végig szundikálna és kedve se lenne játszani.

De elsősorban itt tényleg a szülőkkel kell beszélni, és találni valami megoldást, mert nekik se lenne jó, hogy a kutya fellöki véletlenül játék közben a gyereket. Nem kell, hogy megharapja, elég ha felborul..

2013. júl. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 A kérdező kommentje:

A kutya napja így néz ki:

reggel fél óra futás (van amikor kimarad) ilyenkor szaglászik, kapar, futkos kint a földesen.


Általában a délelőttöt átalussza. délután kb2-4 óráig szokott pihenni.


És utána ismét aktív. Elviszem ilyenkor futni vagy kimegyünk játszani az udvarra stb.


Általában kidőlve le is fekszik utána, de hangsúlyozom hogy egy husky kölyökről van szó.

És a kislány addig addig piszkálja,, amíg ismét játszani akar. A rollerért, kis bicigliért megőrül. Ha annak a hangját hallja akkor rohan, ki akar menni a lakásból. Teljesen mindegy hogy előtte futott két órát vagy sem.

2013. júl. 31. 15:02
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!