Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a 4 éves kislány...

Mit tegyek ha a 4 éves kislány hecceli a kutyámat, és kezd eldurvulni a helyzet?

Figyelt kérdés

A sztori összetettebb, mint a kérdés.

Egy lakóközösségben élünk (közös kert, 3 lakás) A lakásokból csak úgy lehet az utcára menni ha átmész a kerten.


Apósom adja ki a lakásokat, mi párommal az egyikben lakunk. A másik kettőben pedig szintén párok laknak. Az egyik párnak van egy 4 éves kislánya.


Nekünk pedig egy kamaszodó, 8 hónapos husky-nk. Izgő mozgó, folyton játszani szeretne.


A kutya úgy működik hogy: megjegyzi ki játszik vele és ki nem. A lakókat nem nyaggatja, felfogta a legelején hogy ők nem játszópajtások, velük nem játszunk. Észre sem veszi őket ha kint vannak a kertben. A lakók sem foglalkoznak vele, eléldegélnek mellette.


Viszont van egy 4 éves kislány, aki imádja a kutyát, és mostanában hecceli. A kutyának nem kell kétszer mondani hogy játék van, és nagyon szívesen csatlakozik. Csak ez úgy néz ki, hogy a kislány hecceli, kutya nekiáll játszani én meg letiltom. és ez órákon keresztül.........


Eleinte megengedtem a kislánynak hogy adjon neki jutalom falatot, tök jól megvoltak. De a kiscsaj felbátorodott, és folyton játékra ingerli a kutyát. Ha meg a kutya el kezd játszani nekem le kell tiltanom, mert harapdál, ugrál stb..


A másik gond hogy van hogy egyedül ahygják akutyával az udvarban. Nekem nincs időm fél percenként kinézni hogy minden okés-e. Eddig a kutya figyelmen kívül hagyja a kislányt HA a kiscsaj egyedül van kint! Ez fontos.

De félek hogy hamarosan egyedül lesz a kkiscsaj és már nem fogja figyelmen kívül hagyni a kutya, mert megjegyzi hogy ezzel a kislánnyal lehet játszani. Akkor kíváncsi leszek hogy lesz letiltva a kutya, mert nem hiszem hogy 4 évesen le fog tudni tiltani egy husky-t.


A másik gondom hogy sunyin piszkálja a kutyát, nem bírja elviselni ha a kutya nem vesz róla tudomást. Ez előbb utóbb balesethez fog vezetni.


Nem tudom lenevelni a kutyámat arról hogy ne játszon a kislánnyal, ha a kiscsaj folyton nyaggatja.

Tegnap már rollerezés közben utána futott a kutya és a ruhájával együtt rángatta le a rollerről. Sokkal erősebb a kutya mint a kiscsaj. Baleset lesz előbb utóbb.


Nem tudom mit tegyek. most szólni fogok az anyukájának. Szerintetek jó döntés ha megkérem az anyát hogy nevelje úgy a kiscsajt hogy a kutyát hagyja békén?


Adjatok kérlek tanácsot! A kutya nevelhető, a kiscsajt miként neveljük?



2013. júl. 31. 08:28
1 2 3 4 5 6
 51/57 A kérdező kommentje:

Most várom hogy az anya felébredjen, mert éjszakás volt.

A nagymamát már elkaptam kint, az teljesen elfogult a kiscsajjal szóval vele nem mentem semmire.

Szeretném ha megértenék hogy nem támadásként mondom ezt, hanem mert szeretném ha nem lenne később ebből baleset.

2013. júl. 31. 15:04
 52/57 A kérdező kommentje:
ezt már látom előre hogy kemény menet lesz
2013. júl. 31. 15:05
 53/57 anonim ***** válasza:
100%
érdekes,hogy van szülő,aki nem fogja fel,hogy gyerek nincs felügyelet nélkül egy kutyával sem és a kutyával való közös játéknak vannak szabályai.A jó játékból nagyon hamar baleset lehet,már csak azért is,mert a kutya előbb utóbb kutya módjára fogja jelezni,hogy elég volt és odakap.Akkor viszont te,mint a kutya gazdája leszel felelős az okozott sérülésért és kemény pénzeket fizethetsz kártérítésként.Szerintem az egyik megoldás,hogy megtanítod a csajt,mi az amit nem lehet.Azaz rászólsz amikor rosszul játszik az ebbel és javítod.Vagy lekerítitek a kert egy részét.A szülőnek is lehet szólni és közösen megbeszélni,megmutatni nekik mit szabad és mit nem egy kutyával,mert szerintem halvány sejtelmük sincs,így hiába is szólnál nekik.Ha nem működik meg felmondani.
2013. júl. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 A kérdező kommentje:

A kislány nagyon el van kényeztetve. Ezt ma vettem észre. A nagymamival beszéltem eddig egyedül, de ő nem akarta felfogni a dolgokat. Pedig mindössze azt kértem hogy ne heccelje a kutyát és ne játszon vele.

Amikor hazaértem a kislány krétázott a nagymamájával, a kutya meg feküdt az árnyékba és elvolt magával.


Amint ahzaértem kapásból labdázni akart. Ez akiscsaj nagyon jól tudja hogy mire ugrik egyből a kutya. közölte is a nagyinak hogy A nagyi mondta hogy ne labdázzanak mert a kutya azzal csak játszani akar. A kiscsaj erre közölte hogy majd én úgyis rászólok.


Na ekkor mondtam az öregannyának hogy tegnap ugyan ezt csinálta. Rászóltam hogy ne csinálja ezt a kutyánál, várja meg amíg beviszem a lakásba, de a kislánynak direkt tetszett hogy felhecceli a kutyát én meg letiltom. Engem szívat szerintem. Most is be akartam vinni a lakásba de direkt heccelte, hogy ne vigyem el. Nagyon sürgősen beszélnem kell a csaj szüleivel.


Érdekes sikerült bevinnem a lakásba, utána kb pattant kettőt a labda és már nem volt érdekes a labdázás.....

2013. júl. 31. 15:39
 55/57 anonim ***** válasza:
Azóta mi történt, hogyan oldottátok meg?
2014. júl. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 A kérdező kommentje:

elég sok minden történt azóta...

Kénytelenek voltunk felvenni a bunkó formánkat. amikor már 60-szorra is el lett magyarázva normálisan és 61-szerre is megtörtént akkor bunkóra váltottunk.


Közöltük, hogy a kutya az udvarhoz tartozik. Udvar a miénk. Ök nem bérlik az udvart, így jogilag mi védettek vagyunk minden egyes baleset ellen. Jogilag a szülöt fogják büntetni (utána jártunk a jogszabályoknak). Ha a gyereki játszani akar, szóljanak és én bezárom a kutyát. Ez se müködött eleinte mert maguktól akarták bezárni úgy hogy a gyereket csaliként használták, befuttattáak a kennelbe, hogy a kutya fusson utána....


Amikor legközelebb jöttek hogy zárjam be közöltem, hogy oldják meg...

A gyereknek megtiltottam minden féle kontaktot a kutyával. Nem játszhatott vele, nem szólhatott hozzá,amikor odajött hozzám meg a kutyához elküldtem. Amikor heccelte rászóltam. A szülöket is közben bunkó módo okítottam... Fél évig tartott a dolog. A kiscsaj megtanulta hogy a kutya nem játék(persze így is néha bepróbálkozik) a kutya meg megtanulta hogy a kislánnyal tilos játszani.


Sajnos jelen esetben a bunkóság hatott és az, hogy a kutyámat kellett okosra nevelni. Ostoba ember ellen nincs mit tenni. Más már kivágta volna az ilyen albérlöt, de apósom türelmes....


Azóta a kutyánk másfél éves okos, türelmes lány kutya. hoztunk mellé még egy kutyust. Teljesen lenyugtatta ez a kiskutya. Csak vele foglalkozik. a kislányt észre sem veszi. Bekíséri néha azután ennyi. a Kislányra rászólnak a szülei is. Szóval megoldódott. lekopogom. kem´ny 1 év kellett hozzá.....

2014. aug. 7. 18:01
 57/57 anonim ***** válasza:
Azóta mi a helyzet?
2022. jún. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!