Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kihez forduljak? A rendőrség...

Kihez forduljak? A rendőrség nem tud (vagy csak nem akar) segíteni. Mit tehetnék, nagyon aggasztó a helyzet.

Figyelt kérdés
Nyár elején a kutyám széttépte a szomszédnak 3 csirkéjét. Kiásta a kerítés alját és átszökött. Átmentünk, sűrű elnézést kértünk, sőt még a csirkéknek az árát is kifizettük.Azon az öt méteren, ahol közös a kerítés, a kutya áttudott menni, ott másnap lebetonoztuk, így már nem tud átszökni. Elég nagy balhét csinált a szomszéd, (50 éves egyedül álló férfi)feljelentett minket a rendőrségen, hogy harci kutyát tartunk, (egy 2 éves Dobermannunk van, aki még a betörőt is frissítővel kínálná meg, ha bejönne)a kutya közveszélyes, és legközelebb lehet, hogy nem a csirkéit, hanem egy kisgyereket fog széttépni. 3-szor voltunk kihallgatáson meg szembesítésen, végül a rendőrség is azt mondta, hogy ez sajnos előfordul, de nincs mit tenni vele, a kutyák már csak ilyenek. Egy hétig nyugalom volt, majd egyik reggel mikor kimentem a kutya alig bírt lábra állni, habzott a szája, hányt, ment a hasa. Elvittük dokihoz, kiderült, hogy tutira mérgezés. Sejtettük, hogy a szomszéd volt, de mivel nem volt bizonyítékunk, nem tudtunk mit csinálni. Rá pár napra éjszakára bezártam a kutyát a lakásba. Reggel megyek ki, és a kerítésnél 5-6 karika kolbász. Felvettem egyet ragacsos volt, mintha valamivel bekenték volna. Kihívtuk a rendőröket, mutattuk nekik a kolbászokat, de azt mondták, hogy ez nem bizonyít semmit, a kutyát bárki megmérgezhette korábban... Egyik este a párom hangosan játszott a kutyával, majd nem zártuk be. A párom elbújt, és várta, hogy mi lesz, és beigazolódott a gyanúnk, a szomszéd dobálja át a falatokat és biztos vagyok benne, hogy mérget is tesz bele. Próbáltuk lefotózni, de a kép nem sikerült, a falatokról van csak kép, de az önmagában kevés. A rendőrök nem foglalkoznak velünk, annyit mondtak csak, hogy rendezzük le egymás között a vitát. Mit tehetnénk? Az nem megoldás, hogy a kutya folyton be van zárva. Aggódunk, nehogy újra megmérgezze, és nagyobb baj legyen.

#kutya #szomszéd #vita #dobermann mérgezés
2013. szept. 4. 12:23
1 2 3
 1/28 Imola Ágnes ***** válasza:
92%
Kép, vidófelvétel kell ahhoz, hogy valamit elérjetek. Esetleg kérdezz meg egy ottani állatvédő szervezetet, hátha van ötletük. Addig is nagyon figyeljetek a kutyára, nehogy gond legyen. Amúgy mérgezésnél nem tettetek feljelentést ismeretlen tettes ellen?
2013. szept. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
81%
Valamilyen radikális állatvédő csoportot kéne megkeresni, akik nem feltétlenül a hivatalos úton járnak el.
2013. szept. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%
Ez borzasztó,hiszen mindent megtettetek a kár rendezésére,illetve,hogy még egyszer ne forduljon elő az eset.Valami éjjel látó kamerát kölcsönözzetek és vegyétek fel.Állatvédőrség esetleg.
2013. szept. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Tettünk feljelentést a mérgezésnél, de a mai napig nem mondtak semmit pedig 2013.07.07-én volt a mérgezés, és másnap mentem a rendőrségre.

Milyen radikális állatvédő csoportok vannak? Én sajnos nem ismerek egyet se.

2013. szept. 4. 12:36
 5/28 anonim ***** válasza:
66%
2013. szept. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
76%
vmi éjjel látó kamera és a videó felvételt megmutatni az már bizonyiték..az Állatvéderőséget hívjátok fel hátha tudnak segíteni vagy legalább egy éjjel látó kamcsit tudnak szerezni nektek..
2013. szept. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
59%
Fúúú én átmennék és megverném vagy inkább megveretném valakivel mert én elég kicsi vagyok ehhez, ugyanúgy ő sem tudná bizonyítani, hogy ki volt. Megmondanám neki, hogy ha még egyszer bántani meri a kutyámat akkor többet is fog kapni. Nem is az én kutyámról van szó, de nagyon felidegesített ez a kérdés, hogy lehet valaki ennyire mocskos szemétláda!! A normálisabb verziója ennek, ha nem fényképezni próbáljátok, hanem videozni, akkor látszik, hogy konkrétan átdobál valamit, veszed azt is, hogy odamész, ott a falatka, közelről levideozva, elrakod és valahol, azt nem tudom hol, bevizsgáltatni, hogy konkrétan mivel volt bekenve. Ez már konkrét bizonyíték és így már fel lehet jelenteni. Nincs olyan ablak ahonnan rálátni arra a falszakaszra? Onnan könnyebb lenne, mint elbújva a kertben. Esetleg átmenni beszélni vele, miközben telefonnal veszed a beszélgetést és hátha elárulja magát vagy mond olyat amit használhattok ellene. Muszáj valamit tenned, mert addig fogja csinálni amíg el nem éri a célját :(
2013. szept. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig erősködni kéne, mert ha feljelentés lesz az ügyből, a bírósság csak a rendőrség által készített képi bizonyítékokat fogadhatja el (ezt már sok helyen hangsúlyozták).

Viszont mivel ez bőven kimeríti az állatkínzás/bántalmazás fogalmát, így jogos lenne a feljelentés.


Volt itt ezen az oldalon olyan aki azt tanácsolta, hogy kérjétek írásban, hogy miért utasítják el az intézkedést. Mivel az esetben kötelességük lenne tenni valamit, így lehet, hogy máshogy állnak majd a dologhoz.

2013. szept. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 sippara ***** válasza:
90%
Szomszéddal beszélni, arról hangfelvétel, falatokat eredeti helyükön lefényképezni, bezacskózni, a szomszéd feljelentéséről kapott papírokat mellékelve besétálsz mindezekkel a rendőrségre, ÍRÁSBAN feljelentést teszel állatkínzásért, a vallomásodban (amit szintén ÍRÁSBAN rögzíttetsz) elmondod, hogy mivel a kerítés azon részét a szomszédon kívül senki nem éri el, vele ez és ez az ügyetek volt ekkor és ekkor (erről ugye viszed a papírokat), arra gyanakszol, hogy ő próbálja megmérgezni a kutyát. Ha nem akarnak tenni semmit, nem küldenek ki senkit, akkor erről te ott, helyben, szintén ÍRÁSBAN kérsz egy hivatalos nyilatkozatot, miszerint nem foglalkoznak az üggyel - hidd el, rögtön lesz rá ember, idő, pénz, minden, ugyanis KÖTELESSÉGÜK hivatalból eljárni bűncselekmény gyanúja esetén. Ha nem tesznek semmit, nekik is van felügyeleti hatóságuk (de eddig már nem kell elmenned, ha mindent írásban kérsz).
2013. szept. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
56%
Ha van kigyúrt, nagydarab haver, kérjétek meg, hogy csöngessen be hozzá és mondjon annyit, hogy nem szép dolog kutyákat mérgezni. Ne fenyegesse, főleg ne bántsa, mert ti kerültök bajba, de ennyi elég lehet ahhoz, hogy megijessze.
2013. szept. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!