Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kihez forduljak? A rendőrség...

Kihez forduljak? A rendőrség nem tud (vagy csak nem akar) segíteni. Mit tehetnék, nagyon aggasztó a helyzet.

Figyelt kérdés
Nyár elején a kutyám széttépte a szomszédnak 3 csirkéjét. Kiásta a kerítés alját és átszökött. Átmentünk, sűrű elnézést kértünk, sőt még a csirkéknek az árát is kifizettük.Azon az öt méteren, ahol közös a kerítés, a kutya áttudott menni, ott másnap lebetonoztuk, így már nem tud átszökni. Elég nagy balhét csinált a szomszéd, (50 éves egyedül álló férfi)feljelentett minket a rendőrségen, hogy harci kutyát tartunk, (egy 2 éves Dobermannunk van, aki még a betörőt is frissítővel kínálná meg, ha bejönne)a kutya közveszélyes, és legközelebb lehet, hogy nem a csirkéit, hanem egy kisgyereket fog széttépni. 3-szor voltunk kihallgatáson meg szembesítésen, végül a rendőrség is azt mondta, hogy ez sajnos előfordul, de nincs mit tenni vele, a kutyák már csak ilyenek. Egy hétig nyugalom volt, majd egyik reggel mikor kimentem a kutya alig bírt lábra állni, habzott a szája, hányt, ment a hasa. Elvittük dokihoz, kiderült, hogy tutira mérgezés. Sejtettük, hogy a szomszéd volt, de mivel nem volt bizonyítékunk, nem tudtunk mit csinálni. Rá pár napra éjszakára bezártam a kutyát a lakásba. Reggel megyek ki, és a kerítésnél 5-6 karika kolbász. Felvettem egyet ragacsos volt, mintha valamivel bekenték volna. Kihívtuk a rendőröket, mutattuk nekik a kolbászokat, de azt mondták, hogy ez nem bizonyít semmit, a kutyát bárki megmérgezhette korábban... Egyik este a párom hangosan játszott a kutyával, majd nem zártuk be. A párom elbújt, és várta, hogy mi lesz, és beigazolódott a gyanúnk, a szomszéd dobálja át a falatokat és biztos vagyok benne, hogy mérget is tesz bele. Próbáltuk lefotózni, de a kép nem sikerült, a falatokról van csak kép, de az önmagában kevés. A rendőrök nem foglalkoznak velünk, annyit mondtak csak, hogy rendezzük le egymás között a vitát. Mit tehetnénk? Az nem megoldás, hogy a kutya folyton be van zárva. Aggódunk, nehogy újra megmérgezze, és nagyobb baj legyen.

#kutya #szomszéd #vita #dobermann mérgezés
2013. szept. 4. 12:23
1 2 3
 11/28 Szilvi & Argos ***** válasza:
80%

Teljesen korrekt módon jártatok el, le a kalappal.

Ennek ellenére mindenképpen csak felügyelettel tartanám kint a kutyámat ebben az esetben. Dobi, úgyse lehet kint télen. Napi hosszú sétával és kertben játékkal/eü-i "sétával" tökéletesen el lesz bent is.

Álkamerát raknék ki és megpróbálnám vidire venni ahogy a szomszéd átdobja a kaját...azt meg bevizsgáltatnám

2013. szept. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
75%

Ti korrektek voltatok, ő viszont egy aljas mocsadék.

Filmezzétek le, amikor átdobálja a kaját. Menjetek át néhány kétajtós szekrénnyel, és mutassátok meg neki. Mondjátok meg, hogy megvizsgálták az átdobált kaját, igazolva van, hogy méreg van benne. Mondjátok el, hogyha a kutyának akárcsak egy szőre szála is meggörbül, tudni fogjátok, hogy ő volt. És szereltessetek fel 2 kamerát valami jól látható helyre. Lehet állkamera is.

2013. szept. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, sok jó tanácsot kaptam, megpróbáljuk lekamerázni, de sajnos nincs olyan ablakunk, ami a közös kerítésre nézne, ezért nem is vettük észre időben a lyukat, amit Toby ásott. Marad a bokorban bujkálás, de inkább ez, minthogy baja legyen a kutyusnak.
2013. szept. 4. 13:21
 14/28 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell ablak a kamerához, mehet bárhol a falra, vagy oszlopra az udvaron.
2013. szept. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
83%

Van pár rossz hírem.


1: a legtöbb saját kamerás felvételt a bíróság nem fogadja el bizonyítékként (én is közreműködtem már ilyen ügyben, ott a szomszéd nem is tagadta, h ő tette, mégis megúszta).


2: a face-n lévő radik vicces társaság. Röviden-tömören. Közük sincs a radikális hozzáálláshoz.


3: az állatvédőrség is csak a rendőrséghez mehet (a már említett kamerás ügy is az ő felügyeletükkel ment, mégsem lett semmi).


DE!!!!!!!!!!! ne add fel, kamerázz, fényképezz, mert ha jó bíróhoz kerül az ügy, akkor elfogadja a felvételt!

2013. szept. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Imola Ágnes ***** válasza:
75%
A saját tulajdonban filmezet felvétel sem használható a bíróságon? mert h más területén nem használható, azt tudom...
2013. szept. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
62%
Az adott esetben, ahol én is közreműködtem, nem fogadta el.
2013. szept. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 sippara ***** válasza:
100%
:O Milyen indokkal?
2013. szept. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Little Red, elkeserítő amit írsz a felvételekről, és nagyon sajnálom, hogy nem sikerült a bírósággal dűlőre jutni.

Most ezerrel tanítjuk a kutyát, hogy a földről ne szedjen össze semmit, még azt se, amit mi odadobunk neki. Bár nem tudom, hogy ha nem vagyok véletlenül ott, akkor is meg tudja-e állni majd? Lehet, hogy tényleg átmegyek, aztán fejbe vágom ezt a vén szart.

2013. szept. 4. 19:07
 20/28 anonim ***** válasza:
50%
10-es vagyok, nem értem, miért pontoztatok le? Lehet (és kell is) feljelentgetni, de amíg a rendőrséggel dűlőre juttok, addig a kutyát ötször megmérgezik. Viszont ha egy kigyúrt állat kicsit ráijeszt, lehet, hogy nyugton marad a pasi.
2013. szept. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!