Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kihez forduljak? A rendőrség...

Kihez forduljak? A rendőrség nem tud (vagy csak nem akar) segíteni. Mit tehetnék, nagyon aggasztó a helyzet.

Figyelt kérdés
Nyár elején a kutyám széttépte a szomszédnak 3 csirkéjét. Kiásta a kerítés alját és átszökött. Átmentünk, sűrű elnézést kértünk, sőt még a csirkéknek az árát is kifizettük.Azon az öt méteren, ahol közös a kerítés, a kutya áttudott menni, ott másnap lebetonoztuk, így már nem tud átszökni. Elég nagy balhét csinált a szomszéd, (50 éves egyedül álló férfi)feljelentett minket a rendőrségen, hogy harci kutyát tartunk, (egy 2 éves Dobermannunk van, aki még a betörőt is frissítővel kínálná meg, ha bejönne)a kutya közveszélyes, és legközelebb lehet, hogy nem a csirkéit, hanem egy kisgyereket fog széttépni. 3-szor voltunk kihallgatáson meg szembesítésen, végül a rendőrség is azt mondta, hogy ez sajnos előfordul, de nincs mit tenni vele, a kutyák már csak ilyenek. Egy hétig nyugalom volt, majd egyik reggel mikor kimentem a kutya alig bírt lábra állni, habzott a szája, hányt, ment a hasa. Elvittük dokihoz, kiderült, hogy tutira mérgezés. Sejtettük, hogy a szomszéd volt, de mivel nem volt bizonyítékunk, nem tudtunk mit csinálni. Rá pár napra éjszakára bezártam a kutyát a lakásba. Reggel megyek ki, és a kerítésnél 5-6 karika kolbász. Felvettem egyet ragacsos volt, mintha valamivel bekenték volna. Kihívtuk a rendőröket, mutattuk nekik a kolbászokat, de azt mondták, hogy ez nem bizonyít semmit, a kutyát bárki megmérgezhette korábban... Egyik este a párom hangosan játszott a kutyával, majd nem zártuk be. A párom elbújt, és várta, hogy mi lesz, és beigazolódott a gyanúnk, a szomszéd dobálja át a falatokat és biztos vagyok benne, hogy mérget is tesz bele. Próbáltuk lefotózni, de a kép nem sikerült, a falatokról van csak kép, de az önmagában kevés. A rendőrök nem foglalkoznak velünk, annyit mondtak csak, hogy rendezzük le egymás között a vitát. Mit tehetnénk? Az nem megoldás, hogy a kutya folyton be van zárva. Aggódunk, nehogy újra megmérgezze, és nagyobb baj legyen.

#kutya #szomszéd #vita #dobermann mérgezés
2013. szept. 4. 12:23
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Az indokot nem tudom, valami olyasmi volt, h mivel biztonsági kamera magázháznál, az manipulálható....


Utolsó! Igen, ráküld valakit, aztán mehet bíróságra, mert a vén genyó feljelenti fenyegetésért.

2013. szept. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
59%
Hol írtam, hogy fenyegesse? Annyit írtam, hogy egy kigyúrt ismerős csengessen be és mondjon annyit, hogy nem szép dolog kutyákat mérgezni. Ez elég lehet ráijesztésnek, de nem lehet ez alapján feljelenteni. Szövegértés, basszus.
2013. szept. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
32%
Én is írtam, hogy nem fogadják el a felvételt. A hivatalos indok az, hogy ha te készíted és a másik illető nem tud róla, hogy videózod vagy fényképezed, akkor személyiségi jogokat sértesz, tehát még te vagy a törvénysértő.
2013. szept. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
62%

én azt javaslom, hogy próbáljatok meg még egyszer megegyezni a szomszéddal.

kérdezzétek meg tőle, hogy mit tehetnétek azért, hogy rendeződjön a viszony.

dugjatok el a zsebetekben egy diktafont a biztonság kedvéért, rögzítsétek a beszélgetést.


viszont ha megmondjátok, hogy tudjátok, hogy ő volt a kolbászátdobáló, lehet olyan dolgot talál ki, ami ne adj isten hatásos és elvesztitek a kutyátokat.


neki egyébként van családja, valaki rokona, akivel még lehetne beszélni?

2013. szept. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

A felesége 3 éve halt meg, amikor odaköltöztünk. Azt tudom, hogy van egy lánya, de ő másik városban él, és csak hébe-hóba jön látogatni az öreget.

Próbáltunk már a mérgezés óta beszélni az öreggel, hogy tehetünk-e érte valamit, vagy mivel enyhíthetnénk a haragját, de semmi érdemleges megoldásra nem jutottunk. Annyit mondott csak, hogy vigyük el a kutyát, mert félnek tőle, meg az utcában is sok a kisgyerek és a háztáji, és hogy a kutya majd újra vérszemet kap, és majd széttépi a kisgyerekeket meg a házi állatokat. Hiába próbáltuk neki magyarázni, hogy ez nem harci kutya, hanem jól szocializált házi kedvenc, és emberre soha nem támadna OK nélkül. Nem akarja megérteni az öreg, hogy az ösztönt nem lehet kiiktatni a kutyából, mivel ragadozó, persze, hogy rámegy a tyúkra. De szerintem egy border collie is rámenne a tyúkra, pedig az aztán a legbarátságosabb kutyák egyike... Szóval sajnos nem jutunk egyről a kettőre, de majd teszek még egy próbát az öregnél.

2013. szept. 5. 09:48
 26/28 ödi2 ***** válasza:
72%

Sajnos a szomszéddal való megegyezés lesz a megoldás...:( Kb 10-12 éve mérgezték meg a tesómnál az egyik kutyámat. Azóta minden kutyámat csak és kizárólag parancsra és védetten etetem, nevelem.

Próbáljatok egy ügyvédet felkérni és ha sikerül a felvétel, akkor menjetek át a szomszédhoz, a felvételt mutassátok meg neki és az ügyvéden át gyakoroljatok rá nyomást, hogy vagy megegyeztek és onnét kezdve szent a béke,vagy a bíróságra viszitek és addig nem nyugodtok, amíg el nem ítélik. Biztos vagyok benne, hogy nem elég tájékozott a bírósági eljárásokban, ha sikerül megegyezni, akkor a feltétel az legyen, hogy írja alá azt,hogy valóban Ő mérgezte meg a kutyátokat, de nem lesz több ilyen eset, Ti pedig adtok neki egy írásbeli garanciát, amíg nincs ilyen probléma, addig marad a "jó" szomszédság és nem lesz bíróság. Ha nem sikerül, akkor még mindig ott a hivatalos út, talán sikerül. Én megpróbálnám ezt a ráhatásos megegyezést, szerintem hatásosabb lenne, mint egy elhúzódó és korántsem egyértelműen hatásos pereskedés...

Kutyának pedig mielőbb kezdjétek megváltoztatni az etetés módját. Remélem sikerül és megoldódik az ügy.

2013. szept. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
44%

"sűrű elnézést kértünk, sőt még a csirkéknek az árát is kifizettük."

sőt?????!!!!! ez a minimum!



50 évesen öreg? öreg az anyád !!!!



a kutyát sajnálom, nagyon vigyázz rá, hogy nehogy megmérgezze !!!


azingatlanodról nem tudsz "ki"videózni.

az ideális az lenne, ha áthajolna a kerítésen, és látszana a kezében a kaja ...

2013. szept. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Na, mi lett azóta az üggyel? Mik a fejlemények?
2018. márc. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!