Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ennyire magas manapság...

Tényleg ennyire magas manapság az ára egy Golden retrievernek?

Figyelt kérdés
Ilyen fajta kutyust szeretnék, írtam is nem egy sőt mondhatni kb. 7-8 tenyésztőnek, hozzá tettem, hogy csaladi kutya lenne, de a válasza mindegyiknek az volt, hogy 160.000-400.000. Elég nagyot lestem, persze gyönyörűek a kutyák, egészségesek, de nekem csak hobbi célra kell... Valaki tudna segíteni, ismer-e olyan tenyésztőt/Kennelt ahol 70.000-120.000 forint értékben lehet venni? Előre köszönöm a segítséget!

2014. febr. 25. 18:36
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Nem ezért, de mindegy... :o)
2014. febr. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
Természetesen a nagyon jó kutyáknak ilyen áruk van... De ha tényleg csak hobbi célra kell, akkor érdemes lenne társtulajdonban kérni... Sok tenyésztő úgy olcsóbban adja :) De én amikor kutyát vettem én is így voltam vele, hogy hobbi, aztán szépen belecsöppentünk a kiállítás világába :) Nézelődj, de ne csak belföldön! Lehet, hogy külföldön is találsz ugyan ilyen minőségűt olcsóbban :) Esetleg nézegess "A Kutya" havilapban, a végén szoktak lenni hirdetések. :)
2014. febr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
Amúgy csak próbálkozni kell :), én az első borderemet annak ellenére, hogy külföldről hoztam 290 eurót fizettem érte. Ennek részben két oka van, 1, hogy kezdő tenyésztőről van szó, de ennek ellenére lelkes, de nem igazán van képben az árakkal :) 2, a kiskutya "szériahibás" volt, mivel nem volt még lent neki egyik heréje sem. Így féláron megkaptam a kutyát, és minden megvolt tökéletes szocializáció, a fontosabb betegségekre mentes és a fajtajelleget is nagyon jól hozza. Az más dolog, hogy a heréi azóta lejöttek és én így jól jártam :))). És mindezt úgy, hogy helyszínen mondták meg, hogy ha úgy van választhatok másikat, de mivel ma már ivartalan, nem érdekel. Szóval néhanapján belefuthat az ember ilyenbe sikeresen :). A második borderem most van úton, félig-meddig. ő is külföld, de őt már 900 euróért fogom beszerezni, igaz én csak azért vagyok hajlandó kifizetni, mert vele már kimondott céljaim vannak. Az első a tapasztalatszerzés példánya volt.
2014. febr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
85%

Én azt nem értem, hogy szerintetek, hobbi célra miért kellene olcsóbban adni egy kutyát? Egyáltalán mi ez a megfoghatatlan fogalom, hogy "hobbi cél"?


Nem vagyok tenyésztő, de ha az lennék akkor tuti nem tennék ilyen különbséget. Ha teszem azt születik 5 szép és egészséges kiskutya, mindnek ugyanazok a szülei, ugyanazt az ellátást és törődést kapják, ugyanazt eszik, ugyanaz az orvos oltja be őket, akkor miért adnám őket különböző árakon? Azt el tudom képzelni, hogy a legjobb barátomnak akár ingyen is adok, vagy ha mondjuk vakvezetőnek vinnék akkor is esetleg odaadnám ingyen, mert az még jó reklám is a kennelemnek, na de ha idejön 5 átlagos gazdijelölt, köztük akár 1-2 tenyésztő, a többi átlagos család, akkor a tenyésztőknek adjam drágábban, a családoknak meg ha kimondják a bűvös "hobbi célt", akkor adjam olcsóbban? Nem látok benne semmi logikát.

2014. febr. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
Akkor szokták a kutyákat "hobbi célból" olcsóbban adni, ha valamiért további tenyésztésbe nem vonhatók. Ez lehet csak színhiba, ami ugye egy "hobbigazdit" egyáltalán nem érdekel, de mivel nem 100% standard, ezért nem tenyészthető tovább. Ugyanez a helyzet pl. a rejtett heréjű kanokkal, amin csak az ivartalanítás segít. Az ilyen "hibás" kutyákat lehet olcsóbban adni, hiszen ugyanolyan egészségesek, csak nem tenyészthetők tovább. Viszont egy alomban ugye nem mindig akad ilyen kutya!
2014. febr. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Igen ám, de nagyon kevés az olyan hiba pláne goldennél, ami 8 hetesen már látszik... a fejtett heréjűség kb fél éves korára derül ki, nagyon más goldennél nincs, talán a harapás, de az sem mérvadó egy 2 hónapos kölyöknél.


Tehát ez a hobbi cél megfogalmazás nekem is gáz...

Fogalmazd meg mi kell.. Gondolom egy egészséges, jó idegrendszerű, típusos golden retriever, aki nem csak nyomokban hasonlít a fajtára, hanem teljesen és nincsenek "hiányzó" tulajdonságai (számomra pl szánalmas egy víziszonyos vagy apportozni nem hajlandó retriever, ezen kívül a tűzijáték/viharfélősség is idesorolandó nekem...ugyanis tudva levő h a retrieverek vadászkutyák ahol a lövésfélősség kizáró ok a tenyésztésből).

Tehát ha ilyen kutyát akarsz, akkor annak ára van és kb mindegy milyen célra ha egy adott párosítást nézünk.

2014. márc. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
35%
Ha az életminőséget befolyásoló hibáról van szó, akkor megértem, ha olcsóbb. De egy színhiba vagy rejtett here esetén nem. Akkor is ugyanazt az ellátást kapja a kutya, tehát nekem ugyanannyiba került, az új gazdinak se fog emiatt többe kerülni a tartása és ugyanolyan tökéletes társa lesz, mint adott esetben egy kiállításra szánt testvére lenne. Természetesen mindenki úgy alakítja az árképzést ahogy akarja, csak jeleztem, hogy én nem értek egyet azzal, hogy a hobbi cél miatt olcsóbban kellene adni a kutyákat.
2014. márc. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 vica226 ***** válasza:
8%
A törzskönyves kutyáknál tényleg meg kell fizetni az árat, de ha csak családi kutyának szeretnéd, akkor van olcsóbb is 60-70 ezer körül, csak nem kapsz hozzá papírokat ( törzskönyv, útlevél... )
2014. márc. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim válasza:
14%
Nekem van egy Goldenem és anno 3 hónaposan 30.000-ért vettük + 30.000 lett volna a törzskönyvért. :)
2014. márc. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
96%
Hát gratulálok kedves utolsó, sikerült egy olyan embert támogatnotok, aki hozzáteszi a saját kis koporsószegét a golden retriever mint fajta tönkretételéhez...
2014. márc. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!