Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ennyire magas manapság...

Tényleg ennyire magas manapság az ára egy Golden retrievernek?

Figyelt kérdés
Ilyen fajta kutyust szeretnék, írtam is nem egy sőt mondhatni kb. 7-8 tenyésztőnek, hozzá tettem, hogy csaladi kutya lenne, de a válasza mindegyiknek az volt, hogy 160.000-400.000. Elég nagyot lestem, persze gyönyörűek a kutyák, egészségesek, de nekem csak hobbi célra kell... Valaki tudna segíteni, ismer-e olyan tenyésztőt/Kennelt ahol 70.000-120.000 forint értékben lehet venni? Előre köszönöm a segítséget!

2014. febr. 25. 18:36
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
17%
Nem írta, az utolsó előtti, hogy mikor vette. Nekem is van ismerősöm, aki elismert tenyésztőtől vett egy fajtatiszta westiet, 35 ezerért, törzskönyvel. Három alomból lett kb 20 kiskutya, azért voltak ilyen olcsók, és minden oltásuk megvolt. Ez volt több mint 10 évvel ezelőtt. És nem szaporító volt, akitől vették, akkoriban nem volt ennyi szaporító.
2014. márc. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim válasza:
57%
29. vagyok. Hát Kedves 30 válaszoló. a kutyust 7 éve vettük akkor valóban más volt a helyzet. Egy nagyon kulturált helyen vettük ahol a kutyákat vakvezetőnek illetve terápiás kutyának szánták és pont nem felelt meg erre valamilyen ok miatt. Nem volt túl tenyésztve összvissz 1 testvére volt...
2014. márc. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
45%

1. Aki azt mondja h +30ezer a tk.... az nem igényes tenyésztő, az lesz.rja a fajtát

2. Goldent nem igen használnak Magyarországon vakvezetésre

3. 8 hetesen nem lehet megmondani egy kutyáról sem, h jó lesz-e vakvezetésre - az első év után csinálják meg az erre vonatkozó teszteket (melléfogtál a füllentéssel, mert ebben a témában éppen otthon vagyok...)

4. Nem kell dobálózni olyan szavakkal, h "túltenyésztett", majd hivatkozni az alomszámra mint bizonyítékra - a kettőnek köze nincs egymáshoz....

5. Gőzöd sincs h miért golden retriever egy golden retriever...de mindenesetre van neked (és reméljük nem szaporítod ennyi hozzáértéssel...épp eléggé tönkre van téve a fajta így is...)

2014. márc. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim válasza:
27%

te voltál ott amikor megvettem a kutyám? nem, nem te voltál! én, én voltam. te beszéltél a tenyésztővel? nem nem te. jó lenne ha nem kötnél belém mindenért!

amúgy a kutyánk ivartalanítva van...

2014. márc. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
50%
És mindent elhiszel amit mondanak neked?? :D
2014. márc. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim válasza:
27%
miért, te meg mindenben kételkedsz?
2014. márc. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
67%

Amiről tudom h hogyan működik, és ezzel ellentmondásosat állítanak, abban igen.

Vakvezetésre képzendő kölyköket nevelőcsaládoknál helyezik el ahol csak a jólszocializáltság a fontos. Ezt követően, 15-18 hónapos korban két héten át tesztelik a kutyákat a legkülönbözőbb helyzetekben teszteljük. Vizsgálják viselkedésüket forgalomban, tömegben, járműveken, zajban, kutyák, macskák és más állatok társaságában. A megfelelési arány kb 25%.


Így ne haragudj, de kétlem h a "tenyésztőtök" azért adta ilyen olcsón mert nem felelt meg vakvezetésre... szép meg megható story, csak kár h nem igaz :o) de ha jobb a lelki világodnak, hidd azt, h így van. ;o)

2014. márc. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

Húha eléggé eltértünk a tárgytól ahogy latom :) azert köszönöm a válaszokat mindenkinek, legyen az pozitív vagy negatív.

A kutyust 150ezer forintért vesszük.

Egyébként a "hobbi cél" kifejezést nem en találtam ki, tenyésztők írták vissza, hogy aki erre a célra szeretné azaz csaladi kedvencnek, es lesz ilyen kutyus az alomban akkor az olcsóbb valamennyivel. De mi végül nem ilyet találtunk, hanem olyat akinél 150.000 mindegyik kutyus. Ez az ár már szimpatikusabb volt mint a 375000, és a körülmények is megfelelőek, a kutyák gyönyörűek, még fontosabb, hogy egészségesek, a hölgy is segítőkész így nem sokat vacilaltam.:)

2014. márc. 4. 18:35
 39/39 anonim ***** válasza:

Csak h más is tanulhasson belőle:

[link]

2014. márc. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!