Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Emlődaganatos a kutyám, mit...

Emlődaganatos a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kutyánkról kiderült, hogy emlődaganatos, de nem is akármilyen, mert szinte az összes emlőjében van daganat, és ahogy utánanéztem ( gyulladás is van körülötte) ez a legrosszabb indulatú emlőtumornak felel meg, az állatorvos adott rá egyelőre antibiotikumot, majd meg akarja műteni, ami rengeteg pénzbe fog kerülni, és mindkét oldalon az összes emlőt el kell távolítani. A kutya 10 éves, nagyon szeretjük, de ugyanakkor tele is vagyok adóssággal, négy hitelt is fizetek. Azt sem akarom,hogy kölcsönből megműttetem a kutyát, majd szenved még néhány hónapot, és a vég elkerülhetetlenül utoléri. Van valaki, akivel történt hasonló, esetleg tanácsot tud valaki adni, mi a legjobb ilyenkor?
2014. ápr. 16. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Ennyi daganattal és gyulladással csak fájdalmak várnak a kutyára, ráadásul idős is már, én nem kínoznám, szépen elbúcsúznék tőle, és elaltatnám. Ha nektek nehéz is lesz, neki most ez a legjobb. Én akkor sem gyötörném operációval, ha lenne rá pénzem. Csak a szenvedését hosszabbítaná meg. Gondold el, mennyire fájhat pusztán ennyi műtéti seb egyszerre, még daganatok nélkül is.
2014. ápr. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is elaltatnám, de csak az anyagi helyzetedre való tekintettel. Utána viszont addig ne vállalj új háziállatot, amíg ilyen helyzetben nem tudsz akár százezreket is kiadni a gyógyítására. Nekem is volt már beteg kutyám, műtéttel, gyógyszerekkel, kezeléssel együtt 4 hónap alatt 300 ezer forintnak intettem búcsút, cserében velem maradhatott az egészséges kutyám. Minden pénzt megért.
2014. ápr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem már csak a kutyusod kora miatt is rizikós lenne a műtét. Arról nem is beszélve, milyen fájdalmak gyötörnék utána, biztosan nagyon megviselné.

A döntés természetesen a Tiéd, de én a helyedben végső búcsút vennék a kutyustól, igaz, hogy iszonyatosan nehéz, de úgy gondolom ez lenne neki a legjobb.

2014. ápr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondom beszélj 1-2 állatorvossal, kérdezd meg, hogy melyik az a stádium, amikor a kutyának már fájdalmai lehetnek. Amíg úgy látod, hogy a kutya jól van, addig szeresd és legyetek boldogok.

Borzalmas ezt kimondani, de szerintem se költsd az utolsó filléreidet rá, főleg, hogy nincs garancia rá, hogy meggyógyul.

2014. ápr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kutyámnak is volt emlődaganata, 8 évesen műtötték. Tökéletesen meggyógyult! A kutyák hamar gyógyulnak, még 10 évesen is, egy műtéten belül eltávolítják az összes emlőt. Annyira nem vészesen drága a műtét egyébként, ha jó orvoshoz mész. Tudok neked ajánlani egy baráti áron dolgozó állatorvost Budán, ha érdekel, és a környéken vagy.


Egyébként én is szar anyagi helyzetben voltam, de akkor már nem mindegy? +- még valami, amit törleszteni kell, de ha a kutyádnak egyébként még van hátra 4-5-6 év, akkor bőven megéri. Sajnálom, az ilyen dolgok mindig a legrosszabbkor jönnek elő. Tudom, hogy 10 éve nem láttad előre, hogy mi, és hogy lesz.

2014. ápr. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kellene egy tüdőröntgen, hogy van-e áttét.
2014. ápr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A mi emlődaganatos kutyánknak is levették az összes emlőjét. Még 4 évet élt utána tök egészségesen.
2014. ápr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van olyan kutya,aki még a daganatokkal is eléldegél sok évet nyugodtan. Biztos nem most altatnám el. Érdemes több orvost megkérdezni és nem feltétlen műttetni. Az én kutyámnak is volt és ivartalanítással együtt műtötték. Műtétig 1 hónap alatt sokat nőtt, levették a fél oldalon az emlőket, talán valahol maradt is. De már így is nagyon fel volt vágva. Szóval ivartalanítás után megszűnik vagy lelassul a növekedésük.
2014. ápr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egészségügyi okokból nem altatnám el. Az emlődaganat a legjobb eséllyel műthető tumorok közé tartozik, jó esély van rá, hogy ha nincs áttét (röntgen!!) akkor felépülhet. Nem számít, hogy 10 éves, még 4-5 évet elélhet, ha felépül.

Ha anyagilag nem tudod finanszírozni... hát az sajnos más téma.

2014. ápr. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!