Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért adják ilyen drágán a...

Miért adják ilyen drágán a bulldogokat?

Figyelt kérdés
A tenyésztőket még megértem mert figyelnek a vérvonalra és a betegségek kiküszöbölésére. De a szaporítók? Hogy mernek elkérni 100-140E Ft-ot? Imádom a bulldogokat, főleg a franciát és az angolt. Szerettem is volna egyet de ilyen árak mellett nem lehet. Sajnos nem tehetem meg hogy 3-4 havi fizetést ráköltsek egy kutyára és akkor még csak haza hoztam. Volt már angol bulldogunk. Nagyon szerettem volna megint egy ilyen csodás kutyát.. Kezdem feladni..
2014. ápr. 16. 18:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

alapvetően a minimum tenyésztői költségeken kívül azért drágábbak mert:


1. csak császárral szülnek

2.nagyon gyakran művi úton fedeznek

3. nagyon trendik, így minden tenyésztő igyekszik a legjobb párosítást összefogni ami marha drága...nekik is marha drága kutyát venniük ami genetikai betegségektől mentes, hiszen ez a fajta sajnos sokszor tobzódik bennük:S

4.a kényes pocakjuk miatt az etetésük tragikusan drága tud lenni

5.rengeteg anyagi és emberi ráfordítást igénylő fajta


szaporító: azért, mert megéri neki..ha csak 10el a tenyésztő alatt kínál, már van vevője. siralmas, de ez van.

2014. ápr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nem csak hogy nem fial magától ez a fajta de nem is nevel magától, 2-3 óránként cicire kell tenni a kölyköket egészen 4 hetes koráig, ez komoly embert próbáló feladat, és sokszor egy ember nem is bírja. Nagyon sok esetben nem is lehet a szuka alatt hagyni a kölyköket mert ráfekszik vagy bánthatja is őket, nem egy gondos anyák... Ha ezt még a költségekhez hozzáveszed akkor ez már lassan felbecsülhetetlen
2014. ápr. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!