Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allergiás a kutyám, tudtok...

Allergiás a kutyám, tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
.Most kezdtem el hogy nem a szokásos kaját kapja tápot csirkéset kapott eddig. Van köztetek olyan akinek a kutyusa allergiás? Amúgy ő bichon bolognese fiú.Kis piros pontok jönnek ki rajta időközönként ami olyan mint egy pattanás , hasán lábán és a farka körül is. Valószínű csirke és fehérje allergia.

2014. máj. 13. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Kellene egy allergiavizsgálat, hogy kiderüljön pontosan mire allergiás és ennek függvényében etetni utána. Amúgy nem biztos, hogy allergia okozza ezeket, lehet más betegség is. Állatorvosnak is meg kéne mutatni.

Vannak hipoallergén tápok, sokaknak a BARF étrend is bevált ilyen esetekben (megfelelő hússal). Az általános immunerősítők, bélflóra helyreállítók, lazacolaj is tud valamit segíteni.

2014. máj. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A bichonok általában allergiásak,főleg ha nem tenyésztőtől van a kutya.Ezért is szokták alapból hypoallergén táppal etetni.Nézz szét a neten,rengeteg ilyen táp van már,elsősorban a csirkét zárd ki az étrendből,az a leggyakoribb allergén.
2014. máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sokat olvastam már a neten róla ,ezért is hagytam abba a házi koszt etetését a kutyával. Nagyon szereti a főtt csirke húst is de most fájó szívvel de nem adok neki. Mióta nem kap úgy veszem észre múlnak a pettyei . Ezt is állatorvos ajánlotta előbb az étrenden változtassunk hogy minél több dolgot lehessen kizárni. Mennyi egy allergia vizsgálat ? Valaki mondta 120 000 kb.
2014. máj. 13. 22:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért a 120-at kétlem, de lehet, hogy elég drága. Először akkor próbálkozz a csirke elhagyásával és meglátod javul-e vagy sem.
2014. máj. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt igen el hagytam , kaptam tápot kimértet az állatkereskedésbe ( allergiás kutyáknak való azt mondta ).Remélem azért javulgatunk .
2014. máj. 13. 22:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Milyen márka a táp?

Mert nagyon nem mind1,a gagyi tápokra is (hiába nem csirkés) lehet allergiás a rossz minőségű összetevők miatt.

Egyébként egy allergiateszt baromi drága,kb 80 ezer ft.

Gondolom nincs ennyi pénzed rá(meg is értem),szóval ha kizárogatással működik a dolog,akkor nincs is rá szükség.

Nekünk gabona-csirke allergiás a kutyánk.A gabonából nem tudjuk pontosan mire,de Brit Care Bárányos Rizses tápot eszik és teljesen tünetmentes.Pedig ő menhelyi keverék...és mégis allergiás.

2014. máj. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez is rízses és bárányos , csak az állat kereskedésbe nagy kiszerelés volt és ki mérve adtak belőle .Ezt azért vettem mert a régi tápját ki dobtam neki mert csirkés volt. Holnap beszélek az ismerősömmel és hozatok neki Brit Care Bárányos Rizses tápot, hátha nekünk is ilyen jól beválik. Jövő héten jön az állatorvos szüleim spánieljéhez és akkor megint megnézi a bőrét . Ha a vizsgálat meg szügséges lesz akkor meg csináltatjuk , még csak 1 éves mult meg kell találni az okot . Köszönöm a tanácsokat .
2014. máj. 13. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!