Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullmasztiff? Cane corso?...

Bullmasztiff? Cane corso? Rottweiler? Melyiket válasszam kis gyerekek mellett majdnem első kutyának?

Figyelt kérdés

Nagyon Bullma párti vagyok, de a férjem ódzkodik egy kicsit a nyáltól, Ő inkább Rotit szeretne, vagy Cane corsót. 37-43 évesek vagyunk és 3 gyerekkel büszkélkedhetünk, elmondhatom, hogy benőtt a fejünk lágya már, és eljött az ideje, hogy legyen egy kutyánk. Azt nem mondtam, hogy lakásban élünk, (nagy nappalival) de rengeteget tudnánk vele foglalkozni, sok a park, a szabad terület, kisebb erdő is van a közelünkben. (Én a legkisebb gyerekünkkel aki 2,5 éves itthon vagyok, Ő asztmás, és allergiás sok mindenre de nem a kutyaszőrre!)Nekem volt már kutyám, de nem benti kutya volt, csak udvari 13 évig élt egy Németjuhász kan volt. Nagy kerttel rendelkeztünk, így sok dolgom nem volt vele. Sajnos a volt férjem úgy nevelte, hogy lehetetlen volt sétáltatni, mert nem volt szocializálva más állatokhoz. Így a kifésülésen és az etetésen kívül nem sok dolgom volt vele. Aztán volt egy kan tacskónk,(Ő is kinti kutya volt) aki annyira szökős volt, hogy olyan kutya biztosan nem kéne többször :D


A férjemnek soha nem volt kutyája, gyerekkorában sem.


Szóval azon gondolkodunk, hogy melyik legyen? Bullma, Roti, Cane corso? Mindegyikről sok jót olvastunk, de nekem a Bullma...

Ki miért és melyiket ajánlaná majdnem első kutyásoknak?



2014. máj. 23. 01:03
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
66%
hát a leonbergi a tökéletes családi kutya :)
2014. máj. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Igen, a leonbergi tökéletes családi kutya, viszont nem lakásba való, vagy csak maximum akkor, ha rendszeresen, naponta legalább 1x van egy nagyobb séta vele (2-3 óra).
2014. máj. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
6%

Akkor sem lakásba valók ezek a kutyák. Rengeteg séta fog kelleni naponta, ha nem akarjátok,hogy nyűglődjön. Kérdés,hogy 3 gyerek mellett ezt hogyan kivitelezitek.

Nehogy az legyen,hogy nem megy és el kell ajándékozni a kutyát. Az mindenkit megvisel

2014. máj. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
A gyerekek 17, 13, és 2és fél évesek. Nem lenne akadály a sétáltatása :-) sőt a két nagy simán tud segíteni.
2014. máj. 23. 13:42
 25/32 anonim válasza:
0%

Lakásban én sem ajánlom egyiket sem. Nekünk bullm. van, a szomszédban roti volt. A cane corsót nem ismerem.

A bullmasztiff nagyon egygazdás. És nagyon határozottan kell nevelni. A két nagyobbik gyerkőcöt simán elhúzza, ha arról van szó. Amikor a miénk meglát egy cicát, a férjem karját majd kitépi. Iszonyatos erő van benne, több, mint 60 kiló. Én nem is tudom sétáltatni, a férjemhez szokott.

Általában kinti kutya - de ha hideg van vagy túlságosan meleg van, beengedem a házba (állandóan itthon vagyok).

Rengeteg a szőre. Hiába rövid, mégis sokkal több szőrt takarítok utána, mint a spániel után.

Nyáladzás - a cipőfűzők csak úgy csüngnek és amikor megrázza magát, repül minden fele :D

A kisgyermekes ismerősök, mikor feljönnek - nagyon kell vigyázni a bullmasztiffra, na nem azért mert bántani szeretné őket, hanem, hogy fel ne lökje, mert állandóan ott akar lenni, mint valami védelmező. És mikor a farkát csóválja, néha még nekem is fáj, ha odacsap a combomra. Régebben a szánkó elé kötöttük, a 3-4 éves gyereket olyan szépen húzta, mint aki pontosan tudta, hogy mi a feladata.

Amúgy egy nagy bamba mamlasz pofa. Én imádom.

Ahogy írták, az etetése nem olcsó mulatság. És a végterméke - hát hogy is mondjam - nem kevés.

Én nem tudnám őt elképzelni egy lakásban, mikor úgy imád napozni, akár a 40 fokos hőségben is.

Amúgy csendes, nyugodt kutya (csak macskát ne lásson meg :))

2014. máj. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 sippara ***** válasza:

Amiket itt leírtak (gyereklökdösés, pórázrángatás, macska után őrjöngés, rágás, stb) mind meg lehet előzni három csodálatos dolog kombinációjával:

1.) Megfelelő tenyésztő és kölyök kiválasztása - Ez a legtöbbeknél akár még meg is van.

2.) Megfelelő tartás - Igen, a kutyának napi több séta kell, más kutyákkal kell találkoznia, játszania, futnia, gondolkoznia, gyakorolnia kell, hogy ne unatkozzon. Ha pedig egy kutya megfelelően van tartva, bármekkora is, gond nélkül tartható lakásban - hiszen a sétákon kívül nagyrészt pihen, vagy alszik. A brutális szőrhullást megfelelő etetéssel, és rendszeres fésüléssel lehet megoldani, a nyálat meg semmivel, pláne egy bullmacinál :D az van. és jön. :D

3.) NEVELÉS - Na itt buknak el a legtöbben (már azok közül, akik a megfelelő életmódot még biztosítják - vagy legalábbis próbálják), mert bizony a kutya nem egy olyan lény, ami egyszercsak X éves/hónapos korában megtanul magyarul. Ahhoz, hogy a kutya "működjön", ne rángassa a pórázt, ne rongyoljon macskák/madarak/akármi után, ne legyen agresszív a többi állattal, ne lökdössön mindent és mindenkit, bizony a gazdinak kéne kőkeményen megdolgozni.


Akár a bullmasztiffot, akár a leonbergit választjátok, mindenképpen járjatok vele kutyaoviba és -suliba.

2014. máj. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, bár nagyon nagyon szeretnénk mind a kettőt, nagy valószínűséggel a Bullmasztiff marad. Amennyi szól a Bullma ellen, annyi szól a Leonbergi ellen is. Persze ez még nem eldöntött, sokat nézelődtünk, egyéb kutyákat is szemügyre vettünk, de a végén mindig vissza értünk a Bullma mellé. Hát ennyi, amikor valaki vak... :D


Viszont Kedves Bullmaci gazdik, bármilyen jó tanács, instrukció jöhet. Mire figyeljünk? Mit ne, de mit hogyan..?

Például, hogy soha nem a kutya kap enni először, hanem a gazdik esznek, nincs az asztalnál etetés... Elsőnek megy ki az ember az ajtón, majd utána a kutya... Nem ugrálunk az emberre... Nem a kutya az első akit üdvözlünk, mikor hazaértünk...


És még sok sok ilyen jó tanácsra van szükségünk :)


Előre is köszönjük :)

2014. máj. 23. 21:04
 28/32 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló után úgy döntöttem, több baromságot nem olvasok vissza, inkább csak válaszolok.

Mindhárom gyerekbarát, de ezek közül a rottival a legnehezebb, szerintem utána a corsoval és a legkönnyebb a bullmasztiffal lenne. De ha a férjednek az nem, akkor marad a corso. Nézd nekem is volt már boxerem, németjuhászom, de nem merek bevállalni rotit. Nem a gyerekek miatt, hanem mert nagyon nagyon kemények. Legalábbis az igazi rotik. Vagy ha roti mellett döntenél, a szukát ajánlom. De egyébként a németjuhászból kiábrándultatok?

2014. máj. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Németjuhásszal nincs bajunk, de nem való lakásba, hosszú a szőre. Rövid-szőrű és átlagos mozgásigényű kutyát kerestünk, aki jól viszonyul a gyerekekhez, és elegendő mozgás mellett jól viseli a lakást. Így a Bullma számomra rögtön befutó lett. Rengeteg kutyafajtát olvastunk el, töviről hegyire, mint a bulldog (túl lomha, szeretnénk járni kocogni majd a kutyánkkal), Boxer (Ő már túl sok, azt írták róla, hogy fáradhatatlan... :) ), Amstaff (nem első gazdás kutya), Bordeauxi-dog (nem első gazdás kutya), Tosa Inu (nem első gazdás, kemény kutya), Angol masztiff (túl nagy), Leonbergi (túl hosszú a szőre lakásban tartáshoz), szóval néztünk több fajtát is, mindegyiknél abba ütköztünk, hogy vagy nem való nekünk, vagy nem való lakásba... :(
2014. máj. 26. 00:54
 30/32 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a rosszabb. A szőr a lakásban vagy a nyál.
2014. máj. 26. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!