Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullmasztiff? Cane corso?...

Bullmasztiff? Cane corso? Rottweiler? Melyiket válasszam kis gyerekek mellett majdnem első kutyának?

Figyelt kérdés

Nagyon Bullma párti vagyok, de a férjem ódzkodik egy kicsit a nyáltól, Ő inkább Rotit szeretne, vagy Cane corsót. 37-43 évesek vagyunk és 3 gyerekkel büszkélkedhetünk, elmondhatom, hogy benőtt a fejünk lágya már, és eljött az ideje, hogy legyen egy kutyánk. Azt nem mondtam, hogy lakásban élünk, (nagy nappalival) de rengeteget tudnánk vele foglalkozni, sok a park, a szabad terület, kisebb erdő is van a közelünkben. (Én a legkisebb gyerekünkkel aki 2,5 éves itthon vagyok, Ő asztmás, és allergiás sok mindenre de nem a kutyaszőrre!)Nekem volt már kutyám, de nem benti kutya volt, csak udvari 13 évig élt egy Németjuhász kan volt. Nagy kerttel rendelkeztünk, így sok dolgom nem volt vele. Sajnos a volt férjem úgy nevelte, hogy lehetetlen volt sétáltatni, mert nem volt szocializálva más állatokhoz. Így a kifésülésen és az etetésen kívül nem sok dolgom volt vele. Aztán volt egy kan tacskónk,(Ő is kinti kutya volt) aki annyira szökős volt, hogy olyan kutya biztosan nem kéne többször :D


A férjemnek soha nem volt kutyája, gyerekkorában sem.


Szóval azon gondolkodunk, hogy melyik legyen? Bullma, Roti, Cane corso? Mindegyikről sok jót olvastunk, de nekem a Bullma...

Ki miért és melyiket ajánlaná majdnem első kutyásoknak?



2014. máj. 23. 01:03
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

Vissza olvastam ezt a regi kerdesemet es a valaszokat. Bullmacink lett, akit egybol ivartalanittattunk. Gyonyoru, nagy es nagyon kedves kutya. Minden a nevelesen mulik. A dragam laza porazzal setal mellettem, lassan es megfontoltan kozlekedik. De ha jatek van, rohangalas, akkor hirtelen spanielle valtozik es szaguld, rohan, jatszik... persze 5 percig csak 😀😀

Aztan vissza all kedves nyugis bullmaciva, aki mezon poraz nelkul korulottem setal. O most 1,5 eves, de a vedo reflexei mar kielezodtek. Ha olyan ember jon velunk szembe, akin kapucni van vagy meg napszemuveg is, akkor azt "megugatja" odaboffent neki 😊

Vagy epp a tengerparton setaltunk es par fiatal szorakozott egy lannyal hogy bedobjak a vizbe. A lany termeszetesen visitott 😯😯😯😀😀😀😀

Hat az en kicsikem rogton megvedte volna. Ha hagyjuk neki... de eleg volt raszolni. Es elmentunk a vihancolo fiatalok mellett. Szoval azert meseltem el ezt nektek, hogy ne legyetek negativak ezzel a bamulatos fajtaval. Termeszetesen azokra gondolok, akik azt mondjak, h a bullma milyen agressziv es nem eleg neki a lakas melege... stb...

De eleg. Napi 1,5 orat megyunk de haza fele mar huznom kell 😊 nem egy aktiv fajta. A kocogas kizart vele, mert mindent elkovet h keresztezze az utadat, hogy ne kelljen feleslegesen futkaroznia 😀

Epp ezert vettunk meg egy kutyat. O egy idealis lakas es sport kutya. Egy orias uszkar. Ne gondoljatok a pompomos divatkutyara...!!!

Na o szeret futni es szereti ha mellette kocogunk. Bar meg nagyon fiatalka, mindossze 5 honapos lesz. Bullma es O tokeletes tarsak.


Szoval egy sikersztori toredeket meseltem el a bullmacirol es hogy tokeletes valasztas volt. ❤❤❤

2015. nov. 1. 10:25
 32/32 anonim válasza:
Nagyon jó ezt olvasni, sok boldogságot a melákhoz! (Én is ezt a fajtát javasoltam volna.)
2018. jún. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!