Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek?

Milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés
Legyen olyan kutya ami lakhat lakásban. Napi kb. 6-7órát lenne egyedül (Friss vízzel, és kajával.) Legyen okos és ha lehet ilyet kérni szeresse a vizet. Nekem a Westie nagyon tetszik. A válaszokat előre is köszönöm!;)

2014. júl. 22. 21:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
51%
Nekem bishon bolognese-m van de van frisé és havanese is.
2014. júl. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Imola Ágnes ***** válasza:

Milyen tapasztalatod van kutyás téren? Mennyit foglalkoznál vele naponta? Milyen méretet szeretnél?

Ha elég sokat tudsz foglalkozni vele, és van egy kis tapasztalatod+bevállalsz egy kutyasulit, a westi jó lehet, de első körben szukát ajánlanék. Hogy szereti-e a vizet, az egyedfüggő, ismerek víziszonyos goldent is.

2014. júl. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os ill. 7-es!

Reggel fél 8-kor elmennék otthonról, 2-re hazaérnék.

Kb. így néznének ki a séták : 1.(fél 7) 25-30perc. 2.(fél 3)

1 óra (max másfél.) 3.séta (fél 6, 6-kor) fél-háromnegyed óra. (Ha időm engedi 9-kor egy fél-háromnegyed órás utolsó sétára, van nálunk egy kutyajátszótér.)

2014. júl. 23. 08:58
 14/21 anonim ***** válasza:
33%
Semmilyet.
2014. júl. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha fél 6-6kor van az utolsó séta (az se vmi hosszú) és reggel leghamarabb fél 7-kor viszed ki,akkor garantáltan becsinál.Nem bír ki ennyit egy kistestű kutya.Kell még egy esti séta mindenképp (9-10 körül).

Egyébként én westie-t nem ajánlok,mivel terrier,az ilyen háztömb sétálgatások (kutyaiskola,túrázás,futás stb nélkül)neki édes kevés.Rongálni fog,akkor meg idegbeteg leszel,hogy szétszed mindent.

A helyedben egy öleb-társasági kutyát keresnék,vagy örökbefogadnék egy kistermetű társasági kutyát,vagy annak keverékét.Létezik fajtamentés,de nagyon sok menhelyen találhatsz pl. pincsimixeket,vagy csivava-tacsi mixet.

Fajtamentésnél a bichonoknál próbálkoznék,esetleg csivava.


A vízhez szoktatni kell minden kutyát,ha jó élménye van,akkor szeretni fogja.

2014. júl. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Sokszor megyek túrázni. Menhelyen is körül fogok nézni. Gyakran megyek "telekre" ott van nagy kert, sokat tudnék vele játszani. Ezért is tettem fel a kérdést: "milyen kutyát vegyek?" tudok változtatni a sétákon...

pl.:Reggel fél 7-kor 25-30 perc. Fél 3-kor 1 óra (max. másfél-2 óra) Este fél 7 7 körül fél-háromnegyed óra. És mint mondtam ha időm engedi 9-kor háromnegyed-1 óra. Nyáron sokat vagyok nagy kertben, és a Balatonnál.

2014. júl. 23. 14:46
 17/21 anonim ***** válasza:

8-as vagyok

9-es:

Mindent lehet, csak az is biztos, hogy az az eb, aki napi 8 (esetünkben 6-7) órát van egyedül nem fogja jól érezni magát, főleg, ha egy kicsi lakásban tesped és mozgékony fajta. (Ha legalább lenne kertje a lakásnak...)


Kérdező:

Ez elég kevés idő amit a kutyádra szentelnél és nem említetted az iskolát, oktatást, egyéb szellemi fárasztást sem. Ez csak a sétákra szánt idő, amik ráadásul nem hosszúak. Biztos elhatároztad magad ezek a séták mellett? Nem fogod azt mondani, hogy most nincs kedved?


Iskolába, vagy már dolgozni jársz, ha szabad kérdeznem?


Én talán egy Újfundlandi ajánlanák, ha mindenképpen kutyát szeretnél és amúgy sem tudnánk lebeszélni. Ennek a fajtának viszont tényleg kell úsznia, nem lehet a 40 fokban és termetes jószág tehát helyet is kell számára biztosítani. Nem túl mozgékony, sőt, kifejezetten lusta, így akár ezek a séták is megfelelőek lennének.


A Wikipédiából fogok idézni:

"Jelleme:

Jó természetű, barátságos, szelíd, őszinte, könnyen kezelhető kutya. Általában igen békés, főként a lakásban. Az emberekkel és az állatokkal is barátságos,a családjával pedig kimondottan kedves. Nem különösebben éber, de szükség esetén megvédelmezi családját. Nem ugat sokat, ezért ha hangosan jelez, azt mindenképpen ellenőrizni kell. Szeret úszni, akármilyen legyen is az időjárás. Az újfundlandi kiváló társ. Nincs vele baj, és általában a többi kutyát is barátságosan üdvözli. A gyerekekkel nagyon türelmes és jámbor. A háziállatokkal is elég jól kijön, akárcsak kisebb haszonállatokkal. A jó szándékú látogatókat barátságosan üdvözli."


Szerintem ez egy olyan alacsony mozgásigényű kutya ami akár boldogan is élhet egy lakásban. Viszont a sétákat ne hanyagold el!

Ajánlanám a kutyahátizsák használatát 1-2 órára, hogy még jobban leterheld az elméjét.

A szabályos kutyasétáltatás pedig elengedhetetlen, különben egyáltalán nem azt az eredményt érjük el amit szeretnénk a sétákkal (-az elme lefárasztását). A szabályos kutyasétáltatás alatt pedig a lábnál követést értem! Normális 1-1,5 méteres pórázzal, nem kihúzható vacakkal. Nem a kutya sétáltatja a gazdáját, hanem a gazdi a kutyát! A kutyának a láb mellett, vagy az illető személy mögött kell haladjon, akkor szaglászhat amikor a gazdi megengedi neki. Ne az legyen a cél, hogy mihamarabb elvégezze a dolgát, hanem, hogy kifáradjon és dolgozzon.

Ezek nagyon fontos dolgok!


(Bocsánat, hogy megint ennyit írok!)

Remélem segítettem!

2014. júl. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ne hagy elöl az ételét! Vize legyen, de étel ne legyen előtte! Célszerű reggel és este etetni!
2014. júl. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Kedves 13-as. Lenne mindig kedvem sétáltatni. Amúgy suliba járok. Westie-t szeretnék mert olyan kis "energiabomba", hogy le kell vinni napi min. 3-szor és én is szeretek "Sétálni".
2014. júl. 26. 19:54
 20/21 anonim ***** válasza:
Akkor, hogy ha már úgyis eldöntötted milyen kutyát szeretnél, akkor mi értelme ennek a kérdésnek?
2014. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!