Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gordon szetter, ír szetter...

Gordon szetter, ír szetter vagy angol szetter?

Figyelt kérdés
Milyen tulajdonságai vannak? Miben különböznek? Akinek van ilyen kutyája az tudna nekem mondani előnyt és hátrányt? Sokat mozognék vele napi 3-4 séta 1-2 óra intenzív mozgás, tanulás. Családba lenne. És a szőrét mennyire nehéz ápolni?

#szetterek
2014. szept. 13. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem nincs kutyám de van youtube-on van róla videó:

http://www.youtube.com/watch?v=XTXTw3LaW78 (Gordon szetter)

http://www.youtube.com/watch?v=LFCbO2NEZN8 (Ír szetter)

Sajnos az angol szetterről nem találtam videót. A videó(k)

neve(i): 101 nagykutya. Nézd végig amelyik érdekel mert hasznos! :)

2014. szept. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok! Én alig tudnék választani szépség alapján!

Sajnos árakat nem tudom.

Hajrá! ;)

2014. szept. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi ismerem azt a videót.:) És már néztem de azért írtam ki mert nem tudok dönteni de tényleg köszi :) zöld kéz ment :)
2014. szept. 13. 19:27
 4/10 anonim ***** válasza:

Köszi, amúgy én se tudnék választani.... hát vegyél mind a kettőbő! ;)

Talán egy nagyon picit jobban hajlok az ír szetter felé. De a Gordon is gyönyörű! Hajrá! ;)

2014. szept. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
:D igen én is gondoltam hogy "veszek" mind2 de szerintem "felesleges" majdnem ugyanolyan kutyát venni :)
2014. szept. 17. 18:53
 6/10 idrzsupos válasza:
Az ir szetter kisit tultenyeszett, viszonylag sok az ideges, izgaga peldany. Mahagoni szore napi gondozast kivan, nagy a mozgasigenye. Az angol szetter alkata uolyan, szine fekete feher ill. Fekete feher cser szinu foltos. Ritka a morcos peldany, a szore ugyanugy napi fesulest, a logo fule is gondozast igenyel. A gordon a legnagyobb szetter, fekete cser foltokkal. Egyedul a gordon jelzi a vadat maskeopo mint a tobbi, szelid kedves. ,n,agyon draga. Egyebekben a napi 10 km fgutasigenye es a szore sok idot kivan, de ha szereti az ember akkor nem gond.
2014. szept. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy nem ezt kérdezted, hogy melyiket válaszd, de én tuti a gordont választanám, mert abból alig van, legalábbis én még sosem találkoztam vele. Gyönyörű!
2014. szept. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én találkoztam már mindegyikkel. :) Még kupírozott farkú (!) gordont is láttam, amelyikkel vadásztak (nem tudom, azért kupírozták-e vagy mert megsértette a farkát). Mindegyik szép kutya és jellemre szerintem nagyon hasonlóak. Pusziosztók, okosak, viszont "enyhén" makacs vadászkutyák, következetes nevelést és sok mozgást, foglalkozást igényelnek. A lakásban lehetnek izgágák is, de általában remekül elvannak a kanapén vagy az ágyon, ha amúgy megfelelően le vannak mozgatva. :) Leleményes tolvajok, ha valami finomságról van szó.

Árban valószínű a gordon a legdrágább, mivel az a legritkább is. Egy időben mind az angol, mind az ír szetter eléggé divatkutya volt, akkoriban sok született, ami miatt elharapóztak az idegrendszeri problémák (mint általában a szaporításnál), de ha megbízható tenyésztőnél veszel kiskutyát, akkor ettől nem kell tartanod.

2014. szept. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek :) Igazából így már a gordonhoz húz a szívem de felveszem a kapcsolatot egy tenyésztővel és tőle kérdezek még :) A napi mozgás szerintem elegendő lenne neki mert előzőleg Border Colliem volt és hát.. :( 15 évet élt szegénykém de boldog élete volt...
2014. szept. 19. 18:17
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, egy-két ember nem is ismeri a szettereket, és itt okoskodik. Amúgy én az ír szettert ajánlom, a legszebb, legokosabb mind közül, nekem is van. nekem a második helyen van az angol szetti :)
2015. júl. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!