Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális dolog ez? A szomszéd...

Normális dolog ez? A szomszéd meg nem építette meg a kerítését és a 2 kutyáját szabadon tartja én az enyémet megkötése, de a szomszédé mindig neki ugrik az enyémnek pedig az már többször elverte.

Figyelt kérdés
1 hónapja van kamera hátul és megnéztem, hogy is történik ez valójában a két kutya odament az enyémhez az ő kan kutyáját elverte az enyem majd meg is hàgta nem csak jelképesen hanem addig bántotta amíg nem hagyta magát.

2014. szept. 25. 12:49
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Volt mar régebben, h az en megkötött kutyámnak Neki ugrott az ő kan kutyája többször elverte volt is belőle cirkusz mert még ő próbált okoskodni amikor az en telkemre járnak át az ő kutyái.

Az történt, hogy a szuka ment oda az enyémhez vszeg tüzelt mert hagyta magát megnyalogatni majd az enyém akarta fedezni, de a másik kan Neki támadt persze kikapott csúnyán ez többször megismetlődött majd a legyőzött kant próbálta meghagni amelyik próbált ellenkezni, de végül is addig bántotta amíg megallt neki a szomszéd kutya elszakadt majd utanna a szukat fedezte legalább egy napon keresztül. A kutyám megőrült vagy aberrált lenne?

2014. szept. 25. 12:57
 2/28 A kérdező kommentje:
Még hozzáteszem, hogy azért lett belőle ügy mert az ő kutyáját orvoshoz kellett vinni a sérülései miatt. Eddig nem érdekelt, hogy átjárás mert pár perc alatt vége volt a dolognak és mindig megfékeztem az en lancravert kutyámat. Most nem voltam otthon 2 napig.
2014. szept. 25. 13:03
 3/28 A kérdező kommentje:
A szomszédnak lehet igaza szerintetek ebben az ügyben?
2014. szept. 25. 13:06
 4/28 anonim ***** válasza:

miért nem csinálsz te kerítést, ha ennyire idegesít?

Egyébként elvitetheted a kutyáit ha elkapod őket a telkeden.

Jogilag, ha a kerítést megcsinálni a szomszéd felelőssége, jelentheted a jegyzőnél is.

Hacsak nem tudja bizonyítani, hogy a te kutyád ment át, neked nem lehet a dologból bajod, mivel mindenkinek kötelessége a kutyáját megakadályozni abban, hogy a területét felügyelet nélkül elhagyja.

2014. szept. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva kevésbé érdekel a szomszéd és a kutyái. Inkább az érdekel, hogy az én kutyám normális e?
2014. szept. 25. 13:32
 6/28 csabika1971 ***** válasza:

Kérdés milyen hosszú a lánc amire a kutyád megkötötted. Mert ha rövid, és eldurvul a helyzet, a szomszédod még fel is jelenthet az állatvédelmi törvények megsértése miatt.

Éppen az elmúlt napokban volt erről egy kérdés a fórumon.

2014. szept. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Egy nagytestű pásztorkutya és masztiff keverék a lánc kb 6 m. Elzarni nem tudom szabadon nem lehet.
2014. szept. 25. 13:36
 8/28 sippara ***** válasza:
75%
Őszintén? A kutyád láncon van, foglalkozni baszol vele, nevelni se neveled, mit csináljon?
2014. szept. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 csabika1971 ***** válasza:
100%

Hogy a kutyád normális-e? Napokon keresztül láncon, vagy állandóan. Sétáltatva van naponta, játszva vele, más kutyákkal és emberekkel szokott találkozni?

Mert a kutya egészséges fejlődéséhez ezek szükségesek (más emberekkel való találkozás mondjuk nem annyira, de lehetne rajta vitatkozni).

Addig nem igazán lehet a kérdésedre érdemben válaszolni míg ezek a késésekre őszintén nem feleltél.

2014. szept. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne normális a kutyád?
2014. szept. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!