Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális dolog ez? A szomszéd...

Normális dolog ez? A szomszéd meg nem építette meg a kerítését és a 2 kutyáját szabadon tartja én az enyémet megkötése, de a szomszédé mindig neki ugrik az enyémnek pedig az már többször elverte.

Figyelt kérdés
1 hónapja van kamera hátul és megnéztem, hogy is történik ez valójában a két kutya odament az enyémhez az ő kan kutyáját elverte az enyem majd meg is hàgta nem csak jelképesen hanem addig bántotta amíg nem hagyta magát.

2014. szept. 25. 12:49
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
a kérdező semmit nem írt, ami azt igazolná, hogy nem normális a kutya. Vagy nem tudom, milyen kondíciót nem tart normálisnak. Ezt kéne definiálni elsősorban
2014. szept. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
A kutyával foglalkozom és nagyon szeretem is. Azert van láncon mert dolgoznak emberek a telken pl. A masik szomszéd házat építik. Nem egy elhanyagolt kutyáról van szó. Az, h osszebalheznak nem érdekel bár amit én eddig láttam mindig megszuntettem. Az zavar, hogy megdugott egy másik Kant
2014. szept. 25. 13:42
 13/28 anonim ***** válasza:
77%

Ez a szomszéd felelőssége, ha átjárna a kutyái és a kutyád megveri, sérülést okoz, az a szomszéd hibája. Csináltasson kerítést vagy vigye el a kutyákat addig, amíg nincs kerítés vagy ő kösse meg a kutyákat.


Az, hogy a kant "megdugta", egyszerűen dominancia. A te kutyád a domináns és így fejezte ki a másik kannak. Néha még domináns szuka kutyák is csinálják ezt a párzó mozdulatot más kutyákon (akár kanon is).


Továbbá jobban járnál, ha ivartalanítanád a kutyádat, amúgy is egy keverék.

2014. szept. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Az dominancia. Gyakorlatilag normális. Mondhatjuk úgy is, hogy megmutatta a másik kutyának, hogy ő itt az ügyeletes főnök. Az már más kérdés, hogy ezt a gazda jelenlétében teljesen tolerálhatatlan viselkedésnek minősítjük, ahogy mondjuk az sem szép dolog, hogy átjárnak az idegen kutyák, vagy hogy ebből kifolyólag volt már véres balhé is és azt sem tudjuk, hogy ennek milyen következményei voltak a kutyára nézve.
2014. szept. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Többször megverte már eddig is. A jelenlétemben nem csinált ilyet, volt már, hogy sétáltatas közben megfenyitett egy két kutyát de még rituális parzo mozgást sem végzett rajtuk. Nem hereltetem ki. Gyonyoru egyedi állat. Mar fedezett néhányszor keverék létére. A jelenlegi esetet kamerán néztem vissza utólag és a másik kan többször ratamadt miután az enyem már lefolytotta és az megadta magát. Vszeg a tüzelő nőstény miatt nem hagyta abba a másik egyedül azt nem értem miért dugta meg a másik Kant miután kb. ötödször elverte. Nem rituálisan. Értitek már mi a problémám?
2014. szept. 25. 14:00
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Szóval szaporító vagy. :) Nekem ez a problémám. Minek fedeztetni egy keverék kutyával? Hogy még több keverék kutya legyen?

Ha ivartalanítanád, akkor a kutyád is lenyugodna.


Az pedig, hogy az utcán befenyít más kutyákat sétáltatás közben? Ezek szerint a jelenlétedben ugyanúgy agresszív és te sem tudod leállítani. Ez addig fog menni, amíg nem jön szembe egy még keményebb kutya.

2014. szept. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Jó, akkor a kutyád valószínűleg b*zi!


Már többen is leírták neked, hogy kanod ezzel fejezte ki a dominanciáját. Felesleges 6x leírni ugyanazt a sztorit, elsőre is értettük, hogy a kutyád elverte és meghágta a szomszédét. Arra írtuk, hogy domináns. De akkor még egyszer leírom: domináns.


Nem tudom, miért hiszed azt, hogy nem normális a kutyád.

Attól, hogy ismételgeted magad, nem fogsz más választ kapni. Vagy mit szeretnél hallani? Hogy a kutyád nem normális?

2014. szept. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha erre gondolsz, a kutyád nem lehet homoszexuális. Valószínűleg frusztrált. Minél hamarabb meg kéne akadályozni az idegen kutyák átjárását. A fedezésről meg...csak gratulálni tudok, de nem erről szól a kérdés.

Úgy érzem, rád férne némi tájékozódás a témát illetően minden téren, kedves Kérdező!

A kutyád domináns és agresszív, aminek sem az nem tesz jót, hogy láncon tartod, sem pedig az, hogy emellé hátrányos helyzetből kell küzdenie más kanokkal tüzelő szukákért. Hosszabb távon ez az állapot tarthatatlan és egy felelős, szerető gazdi sem hagyná.

Viszont azon kívül, hogy ezt a viselkedést a helyzet provokálja, ami egyáltalán nem egészséges, élettanilag tejesen normális, domináns viselkedés. És ássuk be, jobb, mintha ott helyben tépte volna apró biszbasz darabokra a másik kant.

Az meg, hogy keverék, nem zárja ki a fedezés lehetőségét, csak elképesztő bunkó és felelőtlen dolog.

2014. szept. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Nem érted a helyzetet látom. 3 éves minden nap sétáltatom 5 x volt olyan, h ránk rontott vmilyen kutya... Egy idegen rotit hogy allitanek meg?

Szaporitas annyira szép, h hozták hozzá hasonló jellegű kutyát ennyi.

Nem a lényegről írtok.

Normális dolog-e, hogy bár többször elkente most meg is dugja a szomszéd Kant.

2014. szept. 25. 14:15
 20/28 A kérdező kommentje:
Mi bunkó dolog?
2014. szept. 25. 14:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!