Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Írnátok a sétáltatási szokásai...

Írnátok a sétáltatási szokásaitokról?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Két kutyussal próbálok átlépni a teljesen kultúrálatlan, a környéken megszokott, "enni kap a kutya oszt' kész" kutyázásról a kultúrált, kutya igényeit kielégítő kutyázásra. Járunk kutyasuliba, sétálni, játszunk, szocializálódunk stb. Viszont a sétával picit gondban vagyok. Gondolom, az nem nagy feltöltődés a kutyának, ha szigorú pórázfegyelemmel rójuk a köröket a községben, úgyhogy általában flexivel szoktam kimenni az erdőbe velük. Viszont sokaktól hallom, hogy póráz nélkül is sétálnak, és nem is értem, hol? Úgy tudom, az erdőben és a városban is pórázon szabad csak sétáltatni, ráadásul annyi rémtörténrtet hallani teljesen normális, nem vadat kergető kutyák kilövéséről...

Szóval a kérdésem: ti hogyan oldjátok fel ezt az ellentétet? Írjatok minél részletesebben: milyen rendszerességgel mentek el sétálni, milyen céllal (kutya fizikai/agyi fárasztása, kikapcsolódás, stb.), milyen pórázon/póráz nélkül esetleg, ilyenkor milyen helyekre mentek? Annak is örülnék, ha leírnátok mellé azért, milyen fajta, mozgásigényű kutyátok van, és hogy milyen körülmények között, kertben, vagy lakásban tartjátok-e?

A válaszaitokat nagyon köszönöm előre is?



2014. nov. 1. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Én most biztos állatkínzó leszek :)


Fővárosban lakom, társasházban, a kutya pedig mindig pórázon sétál mellettem. Csak kijelölt kutyafuttatón engedem el (egy elég nagyba járunk), ott kitombolja magát elég rendesen, ha van játszótársa, ha meg nem hajlandóak vele birkózni vagy futkározni az ott lévő kutyák, akkor is megéri menni mert ismerkedik és kutyatársaságban van.

Minden sétánál adok neki lehetőséget, hogy szaglászhasson eleget, ha normális kutyával (és gazdával) találkozunk akkor ismerkedhet, játszhat (bár pórázon nem az igazi, de azért nagyon élvezik).


Járunk zöld területre is, parkokba, erdősebb részekre, itt természetesen nem kell mellettem maradnia, valamikor ráteszek egy 10 méteres pórázt (nem flexit) és akkor elkolbászolhat messzebbre is (bár sose megy 3-4 méternél messzebb).


Hozzáteszem, hogy még elég fiatal, fogadott kutyus, előtte kóborolt és van pár rossz és bunkó szokása. Ha már lenyugodott és nagyobb lesz az önkontrollja, akkor lehet szó póráz nélküli parkos sétáról, addig nem.


Itt a belvárosban is sokan viszik póráz nélkül a kutyájukat, nem jó ötlet szerintem, a legtöbbjük kapásból rohan oda az enyémhez (ami nekem nem baj, de honnan tudják nem-e agresszív, fertőző beteg, stb) gazdi meg rá se szól...

2014. nov. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Ja és a "séta mellettem" nm azt jelenti hogy katonásan a lábam mellett kell jönnie, csak hogy ne rohanjon előre (és ne viháncoljon meg járkáljon össze-vissza keresztbe-kasul).
2014. nov. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ide a közelbe ahol nincs annyi kutya és egy kicsit pusztás rész ott lecsatolom a pórázról, kb 20-30 percig megyünk így közben 5 percre elengedem hogy szaladgáljon de a behívás megtanítása nélkül ez életveszélyes. Aztán már jön a kutyás rész ott pórázon megy a séta. Van hogy leülünk a fűbe ott simi meg ilyenek. Hát reggel nincs sok idő úgyhogy egy 10-15 perces eü. séta ( pisi,kaki) Aztán van egy 3-kor egy 30 perces séta. Aztán 5 órakor lefárasztom az agyát ez úgy 20 perc . És fél 6-kor 1,5-2 órás séta. Eközött van még játék.
2014. nov. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ja és nekem border colliem van :)(#3) De ha nyári szünet van mint pl most akkor kb dupla ennyi séta van. :D
2014. nov. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

3-as, gondolom akkot a tiéd sem kerti kutya, ugye?

2014. nov. 1. 13:24
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Tőlünk kb. 5 percre van egy "erdős rész", ami nem túl nagy és nem is mondható erdőnek, de annyira pont elég (nagyságban), hogy ne unatkozzanak ott a kutyák és el tudjam őket engedni. Vannak fák, bokrok és egy kis nádas rész, ahol megáll a víz, így tudnak kicsit hűsölni is (főleg nyáron fontos ez ugye). Vannak kidőlt fák, ezeket szoktunk tanulgatni (van, amelyikre mászatom őket, vagy amelyiknél az ugrásokat gyakoroljuk, stb.), illetve vannak nagyobb füves területek is, ahol pl. keresni szoktak (leginkább csak az egyik kutyám, míg a másik gyíkászik/ás). Tudunk tanulni is kint (engedelmest), illetve labdázni, játszani, szóval egész jó kis terület.

Az egyik kutyámat néha póráz nélkül "viszem ki", nem túl forgalmas az út és nem is szoktak érte szólni a rendőrök sem, hogy nincs rajta póráz.


Egy másik terület egy nagy liget, ahová kijárunk. Ide ritkábban, mert messzebb van és a cigánytelepen kell végigmenni. Ez gyakorlatilag egy nagy rét, belátni szinte az egészet, van néhány domb és órákat lehet sétálni... Itt sem szoktak szólni (pl. a mezőőrök), hogy póráz nélkül vannak a kutyák. Itt is a már fent említett dolgokat szoktuk csinálni, annyival másabb, hogy itt tovább vagyunk (legutóbb 4 órát).


Általában az első erdős részre megyünk, majdnem minden nap. Ha mégsem, akkor sima pórázas séta van fent a "városban" (kisváros), ott gyakorlunk ezt-azt, van egy kis füves terület is, ahol el tudok őket engedni, de itt jobban kell figyelni, mert ugye csak a belvárosban van. De itt sem szoktak szólni a rendőrök, hogy póráz nélkül vannak, sőt, az egyik kutyámat van (pl. vasárnap, mikor alig vannak az utcákon), hogy egész úton póráz nélkül viszem, még a rendőrség előtt is. Szóval nem szoktak érte szólni...


Kb. ennyi a mi sétánk/sétáink/sétahelyeink. Azt még hozzáteszem, hogy mindenhol odafigyelek, hogy túl messzire ne menjenek (a ligeten mehetnek messzebb, mert azt jól be lehet látni), illetve láthatósági hám mindig van rajtuk!


Két kutyám van egyébként, egy vizsla-labi keverék és egy rottweiler. Kinti-benti kutyák.

2014. nov. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Egyébként meg úgy vagyok vele, hogyha annyira leszabályozza, hogy futtatón lehet csak elengedni a kutyát, akkor hajrá, lehet minden településre futit építeni! Itt ugyanis nincs, szóval nem fogom őket folyamatosan pórázon tartani... Ettől függetlenül igyekszem olyan helyekre menni velük, ahol nem vadásznak és belátható a terület, így erdőbe pl. nem szívesen mennék, már csak a kullancsok miatt sem.
2014. nov. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Itt a szomszédban egy nagy park, ott elengedem, futhat játszhat, úgy napi 2 órát. Tanítom is emellett, frizbizünk, engedelmességi feladatok, trükkök, agility (saját pálya) stb. Mindent póráz nélkül. Eddig senki nem kötött belém mert full engedelmes a kutya. Border collie, kertes házban lakunk, de ha otthon vagyunk, bent van velünk a házban ő is, mert családtag.
2014. nov. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Erdőbe én sem szeretek járni vele a kullancsok és a vadászok miatt. Tehát szerencsénk van ezzel a parkkal.
2014. nov. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A városban van a házak mögött egy hosszú zöld sáv, olyan 7 km hosszú, ha sétálni megyünk, ezen szoktunk menni (nem végig). Minden másnap bringázunk a városom és egy másik között van bringaút, mikor kiérünk a városból a mezőre, ott elengedem őket, szabadon futnak a bicaj mellett, a városban pedig pórázon. Megyünk erdőbe is, bár mostanában ritkábban turistaösvényekre, ahol nincsenek vadászok. Vadászos helyre nem mennék velük. Egy husky, egy pit bull szerűség és egy keverék kutyám van.
2014. nov. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!