Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Írnátok a sétáltatási szokásai...

Írnátok a sétáltatási szokásaitokról?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Két kutyussal próbálok átlépni a teljesen kultúrálatlan, a környéken megszokott, "enni kap a kutya oszt' kész" kutyázásról a kultúrált, kutya igényeit kielégítő kutyázásra. Járunk kutyasuliba, sétálni, játszunk, szocializálódunk stb. Viszont a sétával picit gondban vagyok. Gondolom, az nem nagy feltöltődés a kutyának, ha szigorú pórázfegyelemmel rójuk a köröket a községben, úgyhogy általában flexivel szoktam kimenni az erdőbe velük. Viszont sokaktól hallom, hogy póráz nélkül is sétálnak, és nem is értem, hol? Úgy tudom, az erdőben és a városban is pórázon szabad csak sétáltatni, ráadásul annyi rémtörténrtet hallani teljesen normális, nem vadat kergető kutyák kilövéséről...

Szóval a kérdésem: ti hogyan oldjátok fel ezt az ellentétet? Írjatok minél részletesebben: milyen rendszerességgel mentek el sétálni, milyen céllal (kutya fizikai/agyi fárasztása, kikapcsolódás, stb.), milyen pórázon/póráz nélkül esetleg, ilyenkor milyen helyekre mentek? Annak is örülnék, ha leírnátok mellé azért, milyen fajta, mozgásigényű kutyátok van, és hogy milyen körülmények között, kertben, vagy lakásban tartjátok-e?

A válaszaitokat nagyon köszönöm előre is?



2014. nov. 1. 12:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Természetesen idegen kutyákhoz tilos odarohanniuk, mikor haver jön, akkor is várniuk kell, míg szólok, hogy 'mehetsz'.
2014. nov. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

vidéki városban élőként a lakásban tartott, nem kicsi ( 40 kg cc: 70 cm )nagy mozgásigényű kutyánkat természetesen le kell fárasztatni. erre rengeteg technika létezik.persze a kutyák kora,és a gazdi fizikai állapota is mérvadó. saját tapasztalatom,hogy bizony a józan gondolkodás,és a megfelelő ruházat fontos a séták szervezésénél :)

a szocializáció idején a pórázhasználat szinte kötelező. a városon kívül a folyók-patakok melletti töltések mindíg remek helyszínek a kutyával való sétához. a google eart is segítség lehet ! a kutya mérete és kora alapján remek dolog a bicaj melleti futtatás! 7-8-9 hónapos kortól ,de komoly méretű ( bernáthegyi,ujfunlandi,stb )vagy masztif tipusú kutyáknál ez nem jó technika .

a fizikai fárasztás után szerintem jobban fog a kutyák agya :) a megfelelő motiváció ( labda,kaja,stb ) kiválasztása ,a megfelelő helyszín ( ne legyen sok figyelemelvonó dolog) kiválasztása. kölyök,és fiatal kutyánál a napi fél-1 óra ,később a napi 1,5-2 óra CSAK A A KUTYÁVAL történő foglalkozás mindíg meghozza az eredményt. a városok körül sok az erdősáv, vannak horgász és bányatavak, erdők,stb a megfelelő nevelés közben megfelelő láthatósággal minden kutya elvihető túrázni-sétálni. több kutyánál a falka összetartó ereje is fennáll,így a kölyök kutyák sem csámborognak el,hiszen a falka összetart !!

:::: egy jó vízálló bakancs, egy kényelmes sport cipő,farmer ,3/1 -ben kabát ( vízálló héjkabát,kivehető polár belsővel ) ,esőkabát,stb.

:::kutyának: láthatósági mellény, vagy a KIK-ben kapható háromszögletű kendő ( én összetekerem,gumival összefogom és sötétben a városban is remekül működik mint fényvisszaverő sál ),egy komolyabb nyakörv, ÉLŐSKÖDŐK elleni nyakörv pl: kiltix,forestó,stb ( a forestó remekül beválik folyamatos erdei túrák közbeni fürdéskor is,mivel vízálló),BEHÍVÓ ultrahang síp ( ez egy remek dolog,meg kell tanítani a kutyát rá,de működik és jól használható amikor nem látod a kutyát,és nem akarsz kiabálni), FONTOS :::jutifalat a zsebben.

mivel a kutyánk már 6 éves ,így a heti 2-3 túra elég . illetve ő már folyamatosan képes városban is!szabadon követésben sétálni velem akár 2 órát ( BH 2 vizsga ) . de egy 5-10 km-es túra után a következő nap pihenőnap. hosszabb 12-15 km után 2 nap pihenőnap. és a pihenőnapon akár 2 X 10-15 perc sétával is bőven beéri.

ha pedig kevés az idő,akkor jöhet az autó. kutya be, világvége úton kirak, kutya a kocsi előtt!! futhat akár 5-8 km-t is ! persze erre is tanítani kell,mivel a kocsi tempóját a kutya sebességéhez kell mérni,és sajnos az alacsony autók nem alkalmasak ilyen dolgokra pl : toyota prius.

2014. nov. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!