Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csirke allergiás a kutyám?

Csirke allergiás a kutyám?

Figyelt kérdés

Nem vakarózik állandóan, de azért minden nap van olyan pillanat amikor látom, hogy vakarózik, illetve kb. egy-két havonta egyszer, mindig más helyen, -de csak egy ponton- lerágja a szőrét úgy 2 mm-esre. Nem bolhás. Néha helyenként enyhén korpás a szőre. Bűzmirigy megvizsgálva, kinyomva, rendben volt. Kicsi kora óta csirkés tápot kap, eddig ez volt az általános tünet amit leírtam, de most megfigyeltem, hogy mikor konkrétan csirkehúst kap, annak mennyiségétől függően rágja meg a szőrét másnapra. Mikor egy-két falatot, akkor csak épphogy, mikor majdnem egy kilót, akkor több ponton is, elég rövidre rágta másnapra. Szóval én ebben látom az összefüggést. Szerintetek? Most gondoltam kipróbálok egy hipoallergén tápot, és ha arra megszűnik minden tünet, akkor az volt a baj.

Igazából a kérdést azért artam ki, mert még így sem vagyok biztos, hogy a csirke a probléma, de nincs többtízezrem (majdnem száz) allergia tesztekre, mert annyira nem súlyos a dolog, ritkán, és enyhén jelentkeznek csak a tünetek. Bunkózós, kiosztós "énvagyokafaszagyerek" válaszadók kíméljenek. Köszi


2014. nov. 10. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Bármire lehet allergiás, akárcsak az emberek. Ha a csirkére gyanakszol, nézd jól át a táp összetételét (az, hogy hipoallergénnek írják, semmit nem jelent, főleg, hogy olyan nem is létezik) és ne legyen benne semmilyen csirkeszármazék, se zsír, semmi. Aztán majd meglátod, mit reagál rá. Ha akkor is vakarózik, akkor lehet még olyan diétát csinálni, amivel külön-külön leteszteled a tápokban gyakran előforduló összetevőket és így megpróbálod kizárni azt, amire allergiás.
2014. nov. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is első körben ki kellene próbálni egy csirkementes tápot, valamint egy ideig ne kapjon csirkehúst semmilyen formában. Ha megszűnnek a tünetek, akkor valószínű a csirke okozta allergia volt, ha nem akkor érdemes lenne talán lazacolajat keverni a tápjához, mert lehet nagyon száraz a bőre és attól van.

Én se vinném egyből orvoshoz, próbálgatni kell!

2014. nov. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
sok csirkementes táp van, szerintem érdemes megprobálni, akár csak kisebb kiszerelésekkel.
2014. nov. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
marcus mühle és a platinum tápokat ajánlják sokan h jo minöség, nemtudom csirkementes van-e de pl pont ma olvastam egy BARF forumon h volt akinek az angusos táptol kijött az allergiája a kutyájának, aki eddig tudtával csak csirkeallergiás volt, de a kacsára is kijött :(
2014. nov. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!