Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Masfel eves szuka yorkit...

Masfel eves szuka yorkit lehet mar paroztatni?

Figyelt kérdés
Van aki azt mondja igen, van aki azt hogy nem. Mivel o az elso kutyam nem tudom mi a teendo.
2014. nov. 26. 18:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarod pároztatni?

Nincs még elég felesleges kiskutya az utcán/menhelyen?

2014. nov. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet!

Először is, egy orvossal kellene megbeszélned, de megkímélem az idődet és pénzedet, és elárulom, egyszerűbb lenne, ha ivartalaníttatnád! A menhelyek, gyepmesteri telepek TELE vannak! A kutyádat ne tedd ki fölöslegesen az ellésnek, mert fölösleges! Nekik ez nem öröm!

2014. nov. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha van pár felesleges százezred, hogy tisztességes módon, ne mocskos utolsó szaporítóként csináld, akkor pároztathatod.
2014. nov. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 sippara ***** válasza:
100%
Nem, sőt a legjobb lenne ivartalanítani.
2014. nov. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A kiskutyak ha szuletnenek, mindegyiknek lenne gazdaja a barati korombol es egyet szeretnek megtartani. Ez bantja a lelketeket?
2014. nov. 26. 18:37
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__6308601-valak..


16-os válasz:


Mi elkövettük anno azt a hibát, hogy hagytuk, hogy megszülessenek a kiskutyák... Véletlen alom volt ez is, de hát annyian mondták, hogy milyen szép a kutyánk és ha lesznek kölykei, akkor tuti kell majd nekik, stb.


Először is, ez nagyon nagyon sok pénz, idő és energia. 6 kiskutya született, akik után takarítani kellett 0-24-ben, mert összexarták és hugyozták a házat, de annyira, hogy a parkettánk teljesen tönkrement. Volt olyan, hogy hajnalok hajnalán kezdtek el kórusban vinnyogni, szétrágtak mindent, kapartak, a kertet felásták, tehát elég nagy volt a rongálás. Az állatorvos is nagyon drága, kiskutyánként kb 15 ezer forintot fizettünk az oltásokra és a féregtelenítésre, azaz összesen 90 ezer forint ment el csak az állatorvosra, és még nem számoltam bele a kiskutyakaját, a játékokat és a vizsgálatokat, amikor valami baja volt valamelyiknek.


De ez nem is baj, mert attól még nagyon szerettük őket. Az igazán nagy baj csak ezután jött. Próbáltunk gazdit találni a manóknak. Akik eddig agyondicsérték a szukánkat, hogy nekik tuti kell kölyök meg minden, leráztak minket, hogy most nincsenek olyan anyagi helyzetben, allergiás a gyerek, most épp költöznek, vagy face-to-face megmondták, hogy jaj azt nem úgy gondolták, amikor azt mondták, hogy kell... Menhelyre/sintértelepre nem akartuk vinni őket, hely se lett volna nekik, így hirdettük őket tovább. És persze ingyen adtuk őket, mert látszott rajtuk, hogy keverékek és amúgy nem kellettek volna senkinek... Már úgy voltunk vele, hogy mindegy mennyi pénz ment el rájuk, csak legyen jó gazdijuk.


Egy kiskutyát megtartottunk, a többit végül sikerült elajándékozni. Eltelt x idő, aztán láttam, hogy vannak ilyen alomtalálkozók, ahol a testvér kutyák találkoznak és játszanak, gondoltam én is szervezek egyet. Felkerestem hát a gazdikat az ötlettel. A következő eseteket mondták a gazdik: az egyik kutya kiszökött az utcára és egy autó elütötte (azonnal meg is halt), két másik kutyát továbbajándékoztak, mert "a kutya túl sok macerával jár, nem kellett nekik mégse", fogalmam sincs mi lehet velük, csak remélem, hogy jó helyen vannak... A negyedik gazdi felszívódott, sehogy sem sikerült elérnem. Az ötödik kiskutya gazdája meg nem akart találkozni, lerázott, hogy hagyjuk békén, mi közünk a kutyához... Amikor titokban elmentünk hozzá, a kutya csont sovány volt, egy 1 méteres rozsdás láncra volt kötve egy hordó mellé ami a "kutyaház" volt. A szőre tiszta mocsok volt, se kaja, se víz nem volt előtte... És amikor belenéztem a szemébe, hát megszakadt a szívem... Megfenyegettük a gazdát, hogy vagy visszaadja nekünk vagy hívjuk a rendőrséget állatkínzás miatt... Na utána már kutyástól együtt dobott ki minket a házából... És ő egy olyan ember volt aki ott ígérgette nekünk, hogy a kiskutya csak benti lesz, meg a gyerekek majd játszanak vele, sétáltatják, nagy szeretetben fog élni meg minden....


Dióhéjban: ne kövesd el azt a hibát, amit én anno elkövettem. Iszonyú lelkiismeret furdalásom van, hogy fogalmam sincs mi lehet a többi kutyával, akikről nem tudok, lehet ők is így élnek... És egy kiskutya sem érdemli meg, hogy szenvedjen és élete végéig csak egy kerti dísz legyen... Mert az emberek mindig hazudnak, bármit hazudnak, csak hogy elérjék a céljukat...


Okulj az én esetemből és ivartalanítsd a szukádat.

2014. nov. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az előző jól leírta. És igen, bántja a lelkünket, pont a fent említett eset miatt!

A baráti köröd ahelyett, h a szukádat zsigerelnék ki, menjenek a fajtamentéshez, és mentsenek meg egy kutyát!

2014. nov. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Tele vannak a menhelyek ezekkel a fajtával és keverékeikkel. Szal igen bántja mert a helyett hogy tudatlanul, és indokolatlanul kiteszed a kutyádat egy vemhességnek/ellésnek inkább mentenél. Mi van ha meghal az anya vagy nem lesz teje? Van időd vagy 5-6 hétig 2 óránként etetni akár 5-6 kölyköt is tápszerrel? Kötve hiszem. Ivartalanítsd és menhelyen keress kölyköket ha kell.
2014. nov. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Reszben igazatok van, reszben nem ez csak nezopont kerdese. Ne vadoljatok azzal h szaporitok mert nem meggazdagodni akarok belole. Annyi az egesz hogy van egy kiskutyam es nagyon szeretem mert o nekem kulonleges. Szeretnem ha maradna utana egy utod aki majd ra emlekeztet ha majd o mar nem lesz. Ha nem is lesz pont olyan de tudni fogom hogy az o kolyke. A tobbi kiskutyat meg szerintem el tudom helyezni szereto gazdinal mert ez a fajta igen kozkedveltnek minosul.
2014. nov. 26. 18:54
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szentimentális maszlag amit összehordasz :D 105 évesen befedeztetnéd a kutyádat h megtarthass egyet aki majd rá emlékeztet amikor már ő nem lesz... megsúgom, a kutyád sanszosan még 10-12 évig eléldegél, a kölyke meg mondjuk 13-14...de az is lehet h előbb pusztul el - ilyet is láttunk már...

Amit te csinálsz az nem más mint tudatlansággal vegyes önzőség, csak azért h legyenek cuki muki kiskutyáid meg némi zsebpénzed. Semmilyen koncepció, tenyészcél (tudod egyáltalán mit jelent ez a szó ebben a kontextusban?) és akkor a felmenőkről és vonalakról, genetikai betegségekről nem beszéltünk. De a lényeg h neked legyen 8 hétig néhány cuki szőrgombócod és utána még egy yorkid aki ugyanolyan yorkika lesz mint akit máshonnan vennél, pont annyira fog hasonlítani az anyjára - kb semennyire. De hajrá, csináld csak, azért remélem kapsz egy rohadt nagy pofont az élettől és elmegy a kedved a felelőtlen szapoírtgatástól... majd ha lesz rálátásod a tényleges tenyésztői munkára, akkor csináld.

2014. nov. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!