Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy férfit hamarabb tekint a...

Egy férfit hamarabb tekint a kutya falkavezérnek mint egy nőt?

Figyelt kérdés
Ha mindkét fél egy erős, határozott fellépésű személy, és ugyanannyit törődnek a kutyával.
2015. jan. 26. 21:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ha még sosem volt kutyád akkor nehéz így leírni.

A lényeg a következetesség.

Tehát neveld, dicsérd amikor kell, és ha szabályokat állítasz fel, akkor azoktól sose térj el!

Simogathatod a kutyát meg szeretheted ahogy akarod, de ha pl. azt mondod neki, hogy nem jöhet be a lakásba, akkor ha törik, ha szakad akkor se engedd be!


Vagy pl. ami nálunk is van. A kaját nem csak úgy odadobjuk neki, hanem akár kézből, akár a kutyatálból kapja, akkor is csak úgy veheti el, ha megengedjük neki. Így ha ott a kaja akkor sem az van, hogy fellök és eszik meg hasonlók.


Ha sétálni megyünk akkor nem az van, hogy tör-zúz, hanem ugye megkapja a nyakörvet és a pórázt, ÉN (mint nő) kimegyek a kapun és csak utána a kutya.


Amikor bent van a macska a házban, akkor a kutya hagyja békén (nem bántja, csak nyalogatja), ha rá szólok, mert úgy érzem, hogy a macseknak már elege van belőle.


És még sok 100 példát írhatnék.


Olyan az egész mint a gyereknevelés.


Legyél következetes, de emelett szeresd a kutyát, ne bántsd, ne üsd, de az legyen mindig amit TE akarsz!

Jutalmazd ha jól viselkedik.


A büntetés NE verés legyen, hanem ilyenkor ne foglalkozz vele, ne vegyél róla tudomást (persze ha rajta kapod valamin akkor rá kiabálhatsz, rá szólhatsz, de utólag úgysem tudja, hogy mit akarsz)

az sokkal nagyobb büntetés neki, mint bármi más!

2015. jan. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Nem.

A kutyát nem érdekli a nemed, csak a kiállásod, a határozottságod és a következetességed.

2015. jan. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Na ez egy jó kérdés! Nálunk itthon régóta téma ez, mármint az, hogy egy kutyának számít e az ember neme. Az én, illetve a mi megfigyelésünk szerint biztos, hogy a kutyák tisztában vannak a nemek közti különbségekkel, sőt máshogy viszonyul egy kan és máshogy egy szuka egy nőhöz vagy egy férfihez.

Akinek volt már több különböző nemű kutyája- és nem csak egy házőrző volt egy lánc végén – az talán meg is tud ebben erősíteni.


De, hogy konkrétan a kérdésedre is válaszoljak: nem!


Viszont azt is jó tudni, hogy vannak fajták amiknél valóban az a döntő, hogy ki a következetesebb, határozottabb stb., de bizonyos fajtáknál a kutya dönti el, hogy kit tekint falkavezérnek, és ennek sokszor semmi köze ahhoz, hogy miként bánunk a kutyával! Nekünk volt egy tacskónk, ivaros kan, én mindig következetes és határozott voltam vele, a feleségem már kevésbé, ő sokkal engedelmesebb volt vele, kényeztette, ráhagyott olyan dolgokat amire azt mondanánk, hogy feltétele a falkavezérségnek , de mégis ha a ő jelen volt akkor a kutya számára minden megszűnt létezni.

2015. jan. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
21%
egyiket sem nézi falkavezérnek, mert a kutya az emberrel nem falkában él.
2015. jan. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
14, neked se volt még kutyád, mi? :D
2015. jan. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 ödi2 ***** válasza:
100%

A következetesség a lényeg. Ha kérsz és számonkérsz a kutyától,akkor azt neki teljesítenie kell,nemtől,kortól függetlenül,h ki adja a parancsot. A kutya a családon belül mindig az utolsó,az EMBER AZ ELSÔ! Erről szól a kutya helyes nevelése.

Párom vasággyal együtt 56 kiló,163 centi magas. A nj kutyánk 55,a két sárhegyi 58 és 65 kilósak. Laza pórázon vagy anélkül sétáltatja,trenírozza őket,sohasem volt gondja velük. Nem azért,mert egy superwomen,egyszerűen részt vesz a napi életükben,helyén kezeli a dolgokat és mindig jól méri fel a helyzetet. Profin az átlagnál jobban képzettek a kutyáim,de más kutyákkal is így viselkedik,mert TUDJA mi a teendő bizonyos helyzetekben.


Vonatkoztassunk el ettől a falkavezérségtől és ki a főnök dolgoktól,ez csak a kutya természetének alaposabb megismeréséhez jó segítség.


A kutya helye a lwgutolsó a családi rangsorban és pont.

A kutyát úgy kell nevelni,h biztonságban érezze magát,legyen mellette stabilitás és ennyi. Minden kutyának ennyire van csak szüksége.


Aztán,h kire hallgat,figyel jobban,az a gazda személyiségétől függ.


Max a nj kutyánk,imádja párom,de ha munkáról van szó,pardon nélkül teljesít akár neki is,de ilyenkor egyértelműen rám koncentrál,hiszen erre van képezve.

Bella és Bohus a két sárhegyi,önnálóan végzik már fél éve a dolgukat,felügyeljük őket,parancsot azonnal és gondolkodás nélkül végrehajtják a páromnak is,de itt már egyértelműen csak mögöttem van a szemükben,de egy pásztorkutyánál ez a helyes magatartás.

De a lényeg az,h sohasem fordulna meg a fejükben az,h nem teljesítik valamelyik parancsot,mert az elsők az alfák MINDIG mi vagyunk.


Ne falkavezérek akarjatok lenni,hanem olyan gazdák,akik a helyén tudják kezelni a kutyájukat és lesz egy igazi társatok. Ennyi.

Ideológiát pedig bármennyit lehet gyártani,lényeg a kapcsolat és a hierarchia.

2015. jan. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Ezt az "ember nem falkavezér"-dolgot az etológusok találtak ki (akik megjegyezném, hogy az égvilágon semmilyen olyan dolgot nem csinálnak, ami a gyakorlatban is hasznos és alkalmazható), aztán akinek tetszik, hogy szembe mehet a "divattal", az nagyon szereti hangoztatni. Még hajlandó lennék el is gondolkodni rajta, ha az általam nagyra tartott és tényleg sikeres szakemberek nem falkaelven dolgoznának, de így valahogy annyira nincs ingerem ebbe belemenni :) Nyilván nem néznek minket fajtársnak, de attól még befogadtak az ő közösségmodelljükbe (ami a falka), mint ahogy mi is befogadtuk őket a mi közösségmodellünkbe (ami a család). Az emberek és a kutyák kapcsolata különleges, egyetlen más fajjal sem tudunk ilyen mértékű mély együttműködést kialakítani, és semmilyen két másik faj nem csinálja ugyanezt. Nyilván nem 100% falkarendszer van, mint ahogy nem is 100% család egyik fél részéről sem (egészséges esetben), de ahhoz, hogy a kutyát megértsük, elsősorban a falkarendszert kell értenünk. De ez "csak" tapasztalat :)
2015. jan. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 ödi2 ***** válasza:

Maximálisan egyetértek Akumival...:-)


Csak az a baj,h annyira nincs sok kutyatartó tisztában a falkavezérséggel,h csak a VEZÉR marad meg bennük...


Ezért fogalmaztam igy,a hierarchia szükségességéről és a kutya helyéről a családban.


Én csak ezekkel az elvekkel tudtam és tudok dolgozni,jó a falkavezér szerep,ha azt is tudjuk,h miből áll...

Ezèrt alkalmaztam,alkalmazok,csak kizárást ha kell,kutyáim csak akkor hallanak hangos szót tőlem ha messze vannak és működik.

De ehhez kellett 25 év gyakorlat...:-)

2015. jan. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Szerintem a nők néha túlzottan az érzelmeik által vezéreltek, talán emiatt gyakoribb lehet, hogy a férfiakra hallgat a kutya, de ha a nő valóban tud határozott fellépésű és vezető viselkedésű lenni, akkor mindegy a gazda neme.

Az etológusokat meg ne szidjuk már, ez kb. olyan, mintha a villanyszerelő nekiállna a mérnököt szidni, hogy egy rohadt villanykörtét sem tud kicserélni. Az etológusok feladata sem a kiképzés, az a kiképzők dolga (illetve a gazdáé), az etológusok feladata a kutya természetének, viselkedésének, működésének megismerése, ugyanígy a mezei kiképzőtől sem várom el, hogy elmondja, hogy milyen neuronpályák kapcsolnak be a kutya agyában, mikor nyulat lát, és milyen anyagok szabadulnak fel a szervezetében. A kettőt egy lapra venni egyszerűen ostobaság.

A falkavezér elmélet pedig szerintem nem 100 %-ban megalapozott, de jól működik. Ha az átlagembernek az mondanád, hogy nevelje úgy a kutyát, mint a gyerekét, katasztrófa lenne az eredmény, hiszen sokan a gyerekük felé sem állítanak fel szabályokat, nincs elvárás, 'minden jár' alapon folyik a szülő-gyerek viszony. Ha viszont megérteted vele, hogy a kutyának szabályokra és a rangsor alján lévő helyre van szüksége az működik. Szóval oké, hogy én sem értek egyet a falkavezér elmélettel, de mivel nincs jobb, így szerintem fölösleges kritizálni.

2015. jan. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Nem szidnám őket, ha nem terjesztenék a hülyeségeiket a mezei kutyatartók körében is :) Kutyakiképzők is kiállnak sajnos az elmélet mellett, innentől kezdve meg ártalmas az egész.

Mutatom:

[link]

A terápiás kutyáknál alkamazott teszteket akarják ráhúzni a menhelyi kutyákra, akik amúgy hót stresszesek, és maga a tesz is marhaságokon alapul. Ha ezért elaltatnak egyetlen kutyát is, onnantól kezdve vér tapad a kezükhöz, és azt Isten se mossa le róluk. De bőven elég, ha csak nem fogadják örökbe, mert a teszten agressziót mutatott. A mezei kutya nem terápiás, és nem is kell annak lennie, miért kéne? Ez megint a minden kutyának mindenkivel játékosnak meg barátságosnak kell lennie elmélet, ami egyszerűen nem működik a gyakorlatban.

Ezért vagyok baromi mérges rájuk, mert ezeket úgy terjesztik, mintha rájuk kéne hallgatni a mindennapi életben, és sokan sajnos meg is teszik, mert teljesen elalélnak a "tudományosan bizonyított" kifejezéstől.

2015. jan. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!